Češnjeva marmelada

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

8. jun 2009 9:58

a potem ne priporočate marmelade iz češenj? Kaj bi pa lahko naredila, da jih bi shrania, ker jih je toliko zdaj na voljo pa jih ne moremo vseh pojest. masters

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

8. jun 2009 11:06

marmelada iz češenj je zelo dobra letos sem jo naredila kar nekaj pa potem še rumov lonec pa češnjev sladoled pa češnjev liker hotela sem še češnjev sirup,vendar jih je prej zmanjkalo pa češnjev zavitek smo tudi imeli so pa vsi recepti iz baze na kulinariki anaeva

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

8. jun 2009 15:21

Prejšnji teden sem jo naredil:

3kg očiščenih - razpečkanih češenj

0,5 kg navadnega sladkorja

0,5 kg sladkorja moscavo

sok treh limon

1 dl balzamičnega kisa

2 želina

Češnje in sladkor sem zmešal in pustil čez noč. Naslednji dan sem dodal sok limon in kis in kuhal nekje pol ure, s paličnim "sesekljal", samo le toliko, da niso cele polovičke češenj. Par minut pred koncem kuhanja sem dodal želin, zmešan z dvema žlicama sladkorja, pa direkt v kozarce.

Vam povem, božanska je.

 

strippy

branka171

sporočila: 218

8. jun 2009 21:07

Kuham mešano kot vi-(maline, ribez), ker samo iz češenj ni bogve kaj strojček za izkoščičenje češenj pa pospeši vso zadevo in otroci radi to delajo branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti