Če daš v kruh kosmiče ...?

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 7. jun 2007 12:09 | ogledi: 1.502 | odgovori: 7

Odločila sem se, da bom končno spekla kruh s kosmiči in semeni. (Pečem v aparatu za kruh.) Dala sem pšenične in ovsene kosmiče, vsaki po dve žlici - to sem potem vračunala v težo moke. Naknadno sem dodala še sončnično, bučno in laneno seme.

Kruh se je sicer odlično spekel, je dober in lep. V njem se lepo vidijo semena, kosmiči pa so izginili. Kaj mislite, so se razmočili in toliko pomešali z moko, da jih ni več videti? Če je tako, v čem je potem smisel, da jih sploh dodaš? Ali pa sem jih dala premalo (skupaj 4 žlice na pol kilograma moke)?

smrketa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. jun 2007 12:29

Kosmiči so se razmočili in pomešali z moko. Ovseni se skoraj nič ne vidijo, pšenični pa se. Enkrat sem spekla kruh s pšeničnimi kosmiči, pa je oči nekaj ven smukal in ugotavljal, če je kruh plesniv. Ko sem mu razložila, da so notri kosmiči, je pomirjeno jedel dalje.  

Sicer pa ni bistvo, da se kosmiči vidijo! Saj semen tudi ne dodaš zato, da se vidijo, ampak zato, ker želiš jesti kruh s semeni. Jaz dodam kosmiče ali /in polnozrnato moko, ker naj bi bil takšen kruh bolj zdrav. Poleg tega kosmiči ter omenjena moka nadomestita belo moko, ki pa je v zdravi prehrani ravno ne priporočajo.

 

marelica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2007 13:39

Res je, razmočijo se in jih ni videt. Če hočeš, da se vidijo, jih dodaj na koncu, pri zadnjem gnetenju in potem še povrh, predno začne pečt. Ampak moraš bit pa v tem primeru zraven, ko dela, seveda, ne moreš drnjohat v postelji... Veri

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

7. jun 2007 13:58

Veri, če je pa tako fajn drnjohat v postelji, ko se kruhek peče ... :) Ampak ja, ni slaba ideja. Za naslednjič! Marelica, ne boš verjela - jaz sem prav zares hotela, da se semena vidijo; to mi je bila glavna finta pri tem kruhu. ;) Mi je luštno potem bezat ven -sem očitno tvojemu očiju podobna- in vsako seme posebej zgrickat. Malo noro, saj vem ... imam pač veselje s tem. Dajte mi še povedat glede količine kosmičev - koliko bi bilo primerno, če dajem sicer pol kilograma moke? Kaj pa količina semen? smrketa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2007 14:16

Ja, se strinjam, ampak saj veš - ne moremo met vsega - ali se kosmiči vidijo, ali pa podaljšan spanec;) Dobre pa slabe lastnosti, jin in jang, hehe, povsod, še v kruhu;) Količina je lahko zelo poljubna, lahko je celo do pol moke, če daš ostalo kolikortoliko belo (ni treba, da čisto belo, samo da ni recimo pol koruzne in pol ovsenih kosmičev, potem res ne bo lepo vzhajalo, saj ni glutena). Navadno dajo od 50 do 100 g, lakho daš tudi več, 150 in 200 sem že sprobala. Samo je pa tak kruh malo drugačen po konsistenci, ampak meni dober. Veri

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

7. jun 2007 15:17

Veri, pa ti si super! Hvala za napotke, bom upoštevala pri naslednjih pekah. Pozdravček! smrketa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. jun 2007 19:41

Jaz dam na 75 ali 55 dag moke 2-3 žlice kosmičev, kakor se mi v danem trenutku zazdi.

marelica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

7. jun 2007 20:11

Smrketa, svetuvlem ti, ka drugič daš duplo moke, potle pa povabiš mene in M. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti