Najprej pojemo, potem pojemo ?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2007 19:12

Jaz poznam eno Kalino (liguster po domače). Pa kak Gaber bi se tudi tu pa tam našel po Sloveniji (kot ime, ne kot priimek).

LP

cervus

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. jun 2007 19:19

Jaz imam sestrično Višnjo.Proxsima ,ne pozabi Hiacinte in encijana,če ste brale knjigo -Dnevnik Hiacinte Novak. lp goga

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jun 2007 20:01

Razen Maline ni nič od tega sadje..

O užitnosti tise pa kaline pa zna kaj povedati Rimljanka.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jun 2007 20:14

Užitnost????? Za ljudi je kalina strupena, čeprav ima zanesljivo veliko zdaj zelo čislanih antioksidantov. No, kar se tise tiče je pa tako, da je rdeči ovoj semena (stokovno arilus imenovan) povsem užiten, preizkušeno. Sladkast in malo sluzast. Ostali del rastline je pa res precej strupen.

Ampak, verjemite, ime ni strupeno , niti Tisa, niti Kalina.

Sicer pa poznam Pšenico (no ja, vem zanjo). Pa Neža je rastlinsko ime. Iris je rastlina (perunika). A na Marjetico ste pa pozabile, je tudi užitna (cvetovi,.....).

Se  mi zdi, da sem malo zašla..................s teme, mislim.......................... Bom kregana?????

 

rimljanka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

8. jun 2007 20:20

Na mariborskem radiu se je včasih vrtela ena reklama za tržnico, v kateri se je pelo: Korenček, peteršiljček, piščančki, rožice vse, prav vse dobi se, če le denar v žepu je. Palma

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

8. jun 2007 20:22

Natalija: Zate na Triglav že zjutraj bom tekla, zate še štrudel bom spekla, vse na en, dva tri. Mojca in Kaličopko: Pa, pa palačinke, pa, pa palačinke, palačinke pečemo......... Avtor ?: Kam bova vandrala vandrovček moj,.... mal solatice, pa malo pratice..... Janez Bitenc: Zajček dolgoušček bel imaš kožušček....S kravico stanuješ, v hlevu poskakuješ, repo glodaš in korenje, deteljico in krompir Avtor ?: Veseli čas prihaja, ko mati zgodaj vstaja, ma dost skrbi, pa dost trpi, ko v peč potico daje. Prašiča smo zredili, zdaj bomo ga lovili, okrog voglov, okrog plotov za njim bomo hodili Narodna: Tri ptičice, tri ptičice so morje obletele...prva nosi klasek od pšenice, druga nosi jagodo od grozda..... Narodna: Po koroškem po kranjskem že ajda zori Narodna: Na planincah luštno biti, tam je dosti mleka piti... Narodna: Marko skače....Pijte jejte, pijte jejte, mojga brata konji Narodna: Adlešičko kolo: Fruške, jabuke, slive, mene voli Tine..... Tele sem se nekako spomnila, večino iz hčerinega citrarskega igranja. ann

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. jun 2007 20:36

Pa tista, se spomnim samo začetka: Eni hodijo v hribe, drugi k Slamiču na ribe... a ve mogoče kdo naprej? nola

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

8. jun 2007 22:18

 

 

Še malo dunj:

 

Dunjo mirisna  (Novi Fosili)

 

Nena

Nena-morje

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. jun 2007 7:58

Ste pa od vraga! Od mene ni nič, ker mi pri muziki največ pomeni ritem in in melodika. ham-njam

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. jun 2007 9:57

Kako že gre tista: Ti si moja Honolulu baby,tvoje breskvice najslajše so, ti si moja Honolulu baby,zate vse banane rastejo...... Pa Zoran predin prepeva nakaj o praženem krompirju. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti