Gotova zmes za peko kruha

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

6. jun 2007 21:19

Tistih iz Lidla še nisem poskusila. Sem pa zelo zadovoljna z onimi iz Hoferja! Marna

neznan uporabnik

7. jun 2007 0:43

Poskusila sem mešanico za rženi kruh s semeni. Bil je zelo (preveč) rahel in dolgo obstojen. Edino, ker me je zmotilo, je njegova več kot očitno dodana "črna" barva. Noben rženi kruh ni take barve. Saj vem, da peki dodajo barvila, ampak tole pa je že pretiravanje. jancka

dnovak24  

član od: 25.4.2007

sporočila: 6

7. jun 2007 6:07

Za navadno pečico je tudi recept napisan, samo ni tko hitro kot v aparatu za peko kruha. LP dnovak24

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

7. jun 2007 9:46

No in ravno te razne primesi za obstojnost pa barvila itd., mene motijo v teh povsem pripravljenih zmeseh. A je ta rženi kruh s semeni kiselkast? Hobotka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

7. jun 2007 10:29

Ravnokar mi je prinesla soseda za poizkusit kruh iz gotove mešanice. Je zelo rahel in okusen, pekla ga je včeraj, vrečko pa na žalst že vrgla,tako,da nisva mogli prekontrolirat kakšno barvilo vsebuje, da je kruh tako temen. Sicer je nekdo že zapisal kaj moka vsebuje pa barvila niso omenjena. Lahko kdo to preveri. V moji bližini še ni trgovine,ki bi to moko prodajala, soseda je pa kupila v Celu le 1kg moke za probo. nasha

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. jun 2007 11:02

Sestavine za Hoferjev rženi kruh.

 

ržena moka TIP 1150 (47%)

pšenična moka TIP 1050 (45%) 

posušene ržene droži (2%)

jodirana kuhinjska sol

suhi kvas

glukoza

sladna moka

jabolčna kislina

izvleček iz sladu

sredstvo za obdelavo moke: askorbinska kislina, folna kislina.

 

Zanima pa me, kje naj v Lidlu iščem to pripravljeno mešanico za kruh. Doslej sem našla samo običajno belo moko.

 

lp 

Julija

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

7. jun 2007 11:04

Julya, poglej nekaj polic višje mufin

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

7. jun 2007 11:40

A je ta rženi kruh kiselkast, kar je skoraj običajno pri rženih kruhih? Hobotka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

7. jun 2007 12:17

jancka je napisal/a:
Poskusila sem mešanico za rženi kruh s semeni. Bil je zelo (preveč) rahel in dolgo obstojen. Edino, ker me je zmotilo, je njegova več kot očitno dodana "črna" barva. Noben rženi kruh ni take barve. Saj vem, da peki dodajo barvila, ampak tole pa je že pretiravanje. jancka
jancka, ali si mogoče že videla pravi koroški ržen kruh? Črn je. Ne siv ali pa rjavkast, kakršne "ržene hlebe" prodajajo drugod po Sloveniji. Črn. Tako da ni pomoje nobeno pretiravanje. Me pa zanima katero moko si uporabila, da spečem rženi kruh iz kruhomata :) s0ncek*

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

7. jun 2007 13:16

Jaz sem že jedla koroški ržen kruh, pa smo vprašali gospodinjo kaj da vanj, da je tako črn, pa se je le nasmejala, da je to hišna skrivnost. Potem smo v bližini kupili rženo moko, koroško še prav drago, pa je bil kruh popolnoma iste barve kot iz trgovinske ržene moke. En barvni dodatek sigurno je. Vidim na podatkih, ki jih je dala Yulja, da so dodane kisline, je možno, da one spreminjajo barvo. Po moje ne. Naj še kdo napiše, ki je kaj bolj seznanjen s tem. Ali pa kakšna korošica izda skrivnost lepo temno obarvanega kruha. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti