Zajtrki brez

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

tema odprta - 6. jun 2007 11:52 | ogledi: 3.436 | odgovori: 13

Sem brez idej, kaj jesti za zajtrk, če ne smeš mleka in mlečnih izdelkov, jajc, izogibati se belih izdelkov (moka, sladkor), svinine in govedine, jabolk.

slavi1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jun 2007 11:57

Različne vrste polnozrnatih ali črnih kruhov s perutninkimi ali puranjimi prsmi (tudi sama sem jesti samo ti dve vrsti salam), kos prekajenega lososa, sveža zelenjava, paprika na primer, ali mešana solata (sveže bučke, paprika, korenje...), zeliščne pogačice (testo kot za pico, pa vgneteš česen, čebulo, lososa, zelišča in spečeš)....

 

Mamamia

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jun 2007 12:13

Kaj pa sojini izdelki? Mislim na mleko in jogurte. Italijanska firma Ecor ima razne phance, npr. riževe, kamutove, ovsene... jaz kupujem prosene obročke, riževe kosmiče... Vse brez dodanih sladkorjev. Imajo pa jih v Kalčku. Sama sojinega jogurta in mleka niti ne maram, ampak riževo in mandljevo sta mi pa super. Pa kosmiči so tudi iz različnih žit... Poglej malce tukaj, kaj vse je na razpolago:

http://shop.zivacenter.org/index.php?kategorija=49

Loni Makaroni

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

6. jun 2007 12:22

Saj vem, da ne spada sem ta komentar, ampak bi vseeno vprašala. Loni, kaj je kamut? Sem že slišala (manda imajo to v IT), pa si ne znam razložit, kaj bi bila kamutova moka. Čemu je podobna? Hvala za odgovor! Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 06. jun 2007 13:51:29

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2007 12:33

Jaz si mislim, da je hrana za dojenčke v bistvu dobra tudi za neobičajne razmere (bolniki, rekonvalescenti...), v katerih se znajdejo odrasli ljudje. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2007 13:43

- sadni šejki z ledom ali kozjim/sojinim... mlekom ali jogurtom, ali s sorbeti. - popečeni ovseni kosmiči: skuhani na vodi, lahko oslajeni z rjavim sladkorjem in z začimbami, nadevani v lepe nepregorne posodice, čez na koleščke narezana banana in posipan rjavi sladkor - njami, ti rečem. - prosena kaša, skuhana na vodi, s suhimi slivami - ržen ali koruzen kruh, namazan z marmelado ali čimer pač smeš - polnozrnat ali ržen sendvič z zelenjavo in namazom iz semen (sončnični, bučni...) - kako polnozrnato pecivo s sadjem Vendelina, kaj to se gre o hrani za dojenčke??? janja, kamut je ene vrste žito, nima glutena, doma je se mi zdi iz afrike, kupiš ga pa lahko se mi zdi v Mulerju, kalčku, zrnu do zrna, jablani... Kamutova moka je pa pač moka, zmleta iz tega zrnja. Zgleda pa podobno kot proso. Veri

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

6. jun 2007 13:45

Veri, hvala. Na našem koncu ga še nisem zasledila, mogoče bo treba v LJ. Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 06. jun 2007 13:46:33

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

6. jun 2007 13:53

Mamamia, eno vprašanjce glede tehle zeliščnih pogačic :) A česen in čebulo prej kaj "potenstamo" a jih damo kar surove? In pa kakšna zelišča najbolj pašejo v tako stvar - katere vrste in ali je bolje suha ali sveža? Že vnaprej hvala pa lep lep pozdrav! KetyP

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. jun 2007 13:54

V poštev pridejo še ribji namazi, vložene ribe z ali brez zelenjave, številni namazi, ki se jih pripravlja iz zelenjave in stročnic (tudi nekaterih vrst žit) kot npr. iz čičerke, leče, pire, itd. Pa kakšna prosena, ajdova kaša, mueslli, itd. (pač prelij s sojinim mlekom- meni osebno je okusno). Namesto kravjega sira, poskusi s kozjim ali ovčjim (če smeš), drugače pa je dobrodošel tofu (navadni, dimljen, z zelišči), če se ne motim, se dobi tudi namaz narejen iz tofuja. Pa še kaj bi se zagotovo našlo. fresh

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2007 14:01

humus je en od teh namazov - je iz čičerike in je prav dober, vsaj nama, probaj. Pa domači kruhki iz take moke, kot pač smeš. s semeni, oreški in raznimi drugimi dodatki so lahko čisto samostojna jed. Sploh zelenjavni. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti