Vlaganje češenj

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

30. maj 2011 15:23

Letos je kar obilna letina češenj, zato menim, da je prav, da potegnem recepte za njihovo shranjevanje na

površje.Imam že neka kozarcev vloženih češenj.

Najraje vroče polnim, meni je najenostavnejše.

Za 5 kg češenj sem porabila 4,5 l vode,1 kg sladkorja, klinčke, celi cimet, sok 2 limon in malo limonine lupine.

Vodo sem zavrela, vanjo dala češnje in pustila le toliko, da so zavrele, nato sem jih pobrala v vroče kozarce. Robove kozarcev sem obrisala z alkoholom (šnops ali rum), obrisala še pokrovčke in vroče zaprla, pokrila z deko in pustila, da se ohladi. Začimb v kozarcih ne sme biti preveč, prevzamejo okus. Tako sem dobila 12 kozarcev /7dcl/.

Upam, da bo kompot dočakal zimo.

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

30. maj 2011 18:46

Tudi jaz sem včeraj kuhala češnjev kompot na podoben način kot vikica. V vodo sem dala zraven teh sestavin tudi malo ruma in 1/2 kg več sladkorja. Oprane češnje pa sem dala kar v kozarce in na njih nalila kuhano vodo s sestavinami. Kozarce sem zaprla in jih pasterizirala pri 90 stopinjah 40 minut.

 

lp

baška

tatjana66  

član od: 22.11.2006

sporočila: 95

15. jun 2022 10:23

Začela se je sezona češenj, rada bi jih vložila, da bi bile čvrste, pa me zanima, če pasterizacija na 90 stopinj 40 minut dovolj, ali je boljše na več. Ne morem se odločiti, kako je boljše, hvala za pomoč

tatjana66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti