Vlaganje češenj

tanyci  

član od: 5.6.2007

sporočila: 1

tema odprta - 5. jun 2007 16:35 | ogledi: 33.637 | odgovori: 13

Lepo bi prosila nekoga, če mi lahko napiše recept za vlaganje češenj. Sem nova tu gor, pa tega recepta ne najdem, pod Ozimnico mi nič ne odpre. Hvala lepa

tanyci

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. jun 2007 18:24

Najhitreje gre, če sadje vložiš v alkoholu. Sadeže operemo, odcedimo po želji sladkamo, stresemo v kozarce in prilijemo z alkoholom. Uporabljamo lahko žganje iz iste vrste sadja ali sadjevca. Kozarce hermetično zapremo ter čez 4 tedne ponudimo. Kar nekaj let od tega je bila ta zelo priljubljena ženska pijača, na tak način smo vlagali tudi grozdje. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. jun 2007 18:24:57

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

5. jun 2007 20:11

Jaz jih vlagam čisto enostavno. Cele češnje operem, naložim v kozarce, dam dve majhni zajemalki sladkorja ter nalijem vodo iz pipe. Kozarce zaprem ter jih dam kuhat v velik lonec. Kuham jih cca. 15-20 min. Če je malo kozarcev, jih pustim ohladiti kar v loncu, drugače jih pa zlagam pod časopisni papir in odejo in pustim tam da se ohladijo - tudi dva dni. Tako vlagam vse sadje in do sedaj se mi ni še nič pokvarilo. Srečno. LP Winnie

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

5. jun 2007 21:23

jst jih tud tako delam kot winnie pa nam je do prejšnega tedna ostal še en lanski kozarec, ki sem ga ko sem nove uložila odprla in je bil še vedno super , tako da je to res najbl simpl pa pomoje najbl ok način za vlaganje

smole  

član od: 30.3.2007

sporočila: 22

6. jun 2007 7:10

SADJE NALOŽIŠ V KOZAREC, DODAŠ 4 ŽLICE SLADKORJA, PRILIJEŠ MRZLO VODO IN POSTAVIŠ V OGRETO PEČICO NA 200 ST C. ZA 25 MINUT. POTEM PEČICO UGASNEŠ IN PUSTIŠ ZAPRTO ČEZ NOČ V PEČICI, DA SE POČASI OHLADI. PROBAJ ČE JE POTEGNILO POKROVE, DRUGAČE JIH PORABI KMALU. LAKO SO TUDI BRESKVE. JAGODE, BOROVNICE, HRUŠKE ... smole

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

6. jun 2007 7:18

Sem jih letos vložila kar nekaj...tudi sem se prvič lotila tega...

 

Sem pa delala kot je napisano v enem starejšem forumu (sem pozabila kdo je to napisal - pa brez zamere)

V 3 litre vode sem dala 1 kg sladkorja in 20g citronske kisline, mešala da se ja raztopilo.

Češnje sem naložila v kozarce in zalila s tekočino.

KOzarce naložila v večjo posodo in zalila skoraj do roba s hladno vodo in kuhala tako dolgo, da je vrela voda nekje 3-4 minute.

Pobrala iz vode in lepo pokrila z brisačo, ter pustila en dan!

 

Smo probali že en kozarec in so super, lepe čvrste...

 

Mmmm....danes zopet vlagam

 

Sem pa letos naredila tudi kar nekaj češnjeve marmelade in sem bila prav presenečena, da je zelo okusna .

 

lp Bojana

poka  

član od: 6.10.2005

sporočila: 29

6. jun 2007 10:42

Bojana, kako si pa naredila češnjevo marmelado? Naša češnja je letos prvič tako obilno rodila da ne moremo vsega pojest, čeprav smo nori na češnje(beri sem), pa bi poleg kompota pasala še marmelada v shrambi...Hvala, lp poka

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

6. jun 2007 11:12

Češnjeva marmelada:

 

1 kg izkoščičenih češenj

1/2 kg želir sladkorja 2:1

3 žlice ruma

 

Češnje izkoščičiš in pretlačiš s paličnim mešalnikom

Dodaš rum, sladkor in daš kuhat.

Ves čas mešaš in ko začne vreti pustiš nekje 5 minut da lepo vre....tu pa tam malo premešaš.

 

Vroče nadevaš v kozarce in pustiš lepo zavito, da se ohladi.

 Čisto preprosti recept...ampak sem bila presenečena nad rezultatom.

Danes sem vzela en kozarček s sabo v službo in smo za malico imeli marmelado...vsi so bili presenečeni, da je tako okusna.

Je pa verjetno okus odvisen tudi od češenj...boljše so, bolša je marmelada...predvidevam ;)

 

Bom poslala recept v bazo in dodala še slikico...je res lepe barve.

 

Lp Bojana

poka  

član od: 6.10.2005

sporočila: 29

6. jun 2007 12:04

Sliši se dobro in preprosto, bom poskusila,pa poročam, hvala. poka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti