Kaj je narobe z ljudmi?

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. jun 2007 11:58

v vsakem času obstajajo vzgojeni in nevzgojeni ljudje. In v vsakem sistemu. Le da je v zadnjem času ljudem zares težje vzgajati, saj so starši večji del dneva zdoma. Nekateri pa to tudi nočejo. Se jim zdi "nobl" da se otrok obnaša kot bik na gmajni (včasih smo temu tako rekli), ker naj bi bila to garancija da ga kasneje nihče ne bo zaje... Kar je seveda utopično, saj se pri bikih vedno kje najde še večji. Rezultat se pa potem vidi povsod. Veliko se piše o prometnih nesrečah (prehitevanje v nepregleden ovinek, trikrat prekoračena dovoljena hitrost, totalna pijanost...) - a poglejte enkrat obnašanje ljudi na pločniku, pešcev. Kako brezobzirno nekateri uporabljajo to pot! K sreči se največkrat tam ne poškodujemo, a če bi se, bi bilo enako kot na cestišču. Življenje je postalo tekma - kdo bo prej pripeljal do Ljubljane (potem smo na semaforju skupaj), kdo bo zasedel več ceste, pločnika ( ker mi pripada), na koncu - kdo bo uveljavil svoj prav in butnil babo s kolesa (kakšnega bika svoje baže pač ne bi upal). Lisa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2007 12:02

jančika, drugič vseeno lahko pokličeš policijo. Ti se sicer po zakonu ne smeš peljat po pločniku (bi bilo pa vsakemu pametnemu policaju jasno, da si se pač morala, ker te v dežju na cesti res povozijo kot bi mignil), ampak ne glede na to, te je on FIZIČNO NAPADEL. Zato bi on moral odgovarjat pri kriminalističnem sodniku, ti pa bi dobila kvečjemu prometno kazen. Drugič le pokliči, drugače policija niti ne more delati svojega dela, saj ni bila zraven... Mimoidoči so trapasti, nočejo se vmešavat, kot se nočejo vmešavat v mlatenje žene pri sosedih, pa v zlorabljanje otrok po cerkvah... Zato je treba met jajca, večina jih pa nima, ne glede na spol. To res občudujem pri svojem fantu, on nikoli ne pogleda stran! Veri

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. jun 2007 12:06

Sama dnevno kolesarim po Ljubljani in delam na določenih mestih konstantne prekrške - bodisi vožnja po kolesarski stezi v napačno smer, ker v pravilno smer kolesarske steze ni, vožnja po cestišču je pa smrtno nevarna (Miklošičeva), bodisi vožnja po pločniku tam, kjer kolesarska steza na lepem izpuhti v vesolje (del Drenikove). Kadar vozim po pločniku, pazim na pešce kot na "zenicu oka svog" (zlasti na Brownovo gibanje frocev, hihitajočih se najstnic in zasanjanih parčkov), kadar vozim v napačno smer, se zavedam, da tisti iz stranskih ulic morda niso pozorni name. Vsake toliko časa me ustavijo in oštejejo policaji, takrat se pravim šašavo in utripam s trepalnicami, tako da mi navadno uspe, da me ne oglobijo (samo dvakrat do sedaj mi ni..:))))). Včasih sicer sanjam o tem, da bi imela na balanci košaro s kilskimi kamni, ki bi jih metala v zadnjo šipo tistim, ki me izsiljujejo pri zavijanju v desno ali porivajo v robnik, ampak ostane samo pri sanjarjenju (še vedno skurim manj živcev, kot če bi se vozila v službo z avtom zjutraj nekaj minut dlje, popoldne pa dobrih 20 minut dlje, da o obakratnem mukotrpnem iskanju parkirnega prostora raje ne govorim). Janček: naletela si pač na kretena, bohpomagaj, takih bo najbrž še več. Misli si, da si ga ti srečala enkrat, on mora pa živet sam s sabo, kar mu je najbrž največja kazen (njegovi bližnji okolici pa tudi). lp, proxima

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2007 12:10

Aja, da vas malo razvedrim: kaj se je meni včeraj zgodilo: se peljem z biciklom po kolesarski (celo po pravi strani, hehe) in pridno čakam na semaforju zeleno (ja, zdaj sem grozno bolj pridna kolesarka, odkar mam ta trebušček;) No in me na semaforju ogovori en xy tip, star ene tok ko jaz, verjetno še kako leto manj, skratka malo starejši študent, recimo, nič posebnega na videz, skratka nič čudnega (no, razen tega, da je kar ogovoril neznano nosečko, hehe;)), ampak s kakimi besedami! Hehe, ne morete verjet! iz čistega nič me ogovori z besedami: "Kdaj si pa ti samomor delala?" Hehe, ima ludih, res. Najprej mi ni blo nič jasno in sem mu kar avtomatično odgovorila po pravici, da ga jaz pač (še) nisem delala, niti nekak nimam namena... POtem sem že mislila, da tip namiguje na moj trebuh, kao da je to samomor, ker dostikrat mislijo, da sem mlajša in me sprašujejo, kaj sem se že spravila met otroka... (ko jim povem, da mam svojih 29 let, ko pa res ni prezgodaj, jih pa kap, hehe:) No, pa ta ni na to namigoval, je kar dobesedno mislil... Pravi, da je ena ful meni podobna delala samomor in da je študirala psihologijo. No, sem mu povedala, da to nisem bila jaz, da sem študirala biologijo, potem on pravi, da on tudi. No, potem je bila že zelena in sem se mu samo še zasmejala, da pač nisem taprava in se odpeljala dalje:) Ampak ima ludih, morate priznat! Pa vedno mene najdete! Fanta je pa kar mal stisnilo, ko sem mu povedala:) Je rekel, da je bil to ziher en frik. No, saj normalen začetek pogovora to res ni, da te vpraša, kdaj si delala samomor, pa tudi če bi ga res kdaj delala... Ne vem, če je tip hotel samo navezat pogovor, ampak se mi zdi malo čudno, da bi si zato zbral ravno nosečnico v 9. mesecu, ko se to že kar dobro vidi - torej, da so potencialni partnerji nekoliko prepozni... Ne vem, hecno. Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jun 2007 12:17

Veri, stavek, s katerim te je model ogovoril, vpiši v svojo virtualno beležko najbolj butastih pick-up line-ov. Včasih je na kakšnem girl"s talku prav špasno, ko ladies primerjamo beležke..... Vendelina jr.

neznan uporabnik

6. jun 2007 18:59

Hvala vsem za vzpodbudne besede. Danes je novi dan, modrice na nogah so se že veselo pokazale, kolo je na servisu, zunaj se neki sonček na hitro, ampak res na hitro kaže. Vi ste me pa spravili v dobro voljo Se strinjam s tistimi, ki pravijo, da kolesar ne spada na pločnik. Seveda tudi jaz. Po pločniku se vozim izključno takrat, če je kaka smrtonosna cesta brez kolesarske steze ali ponoči. Oz. včeraj tudi v hudem nalivu. Nekateri ljubljanski šoferji so resnično brezbrižni in velikokrat bremzam kot zmešana, da me ne zgazijo - pa čeprav imam po vseh pravilih prednost. Ta svet je žal takšen, da imajo močnejši in večji prednost. Živim na eni izmed glavnih ljubljanskih vpadnic in skozi okno dnevno vidim nemogoča preseravanja, izsiljevanja, divjanja, izbruhe testosterona - ponoči pa je tu itak poligon za medsebojne dirkaške spopade. Mogoče se mi je to zgodilo zato, ker sem sicer popolnoma drugačna-večno uvidevna in tolerantna. Če se že moram peljati po pločniku, se na daleč izognem pešcem ali pa raje sestopim in grem peš. In seveda to nekak pričakujem tudi od drugih. Seveda. In je svizec s čokolado tu. In ko berem vaše, podobne dogodke, si mislim, da sem jo še poceni odnesla. Na srečo je bila na semaforju rdeča luč in je promet stal, sicer bi odletela direkt nekomu pod kolesa. Sem sociologinja, mnogo knjig je šlo skozi moje roke .. in v poskusu razumevanja sveta in ljudi mi noben avtor ne zna svetovati, kako dojeti in sprejeti ljudi takšne, kot so: brezobzirne, nesramne, jezne, arogantne .. ampak zato pa toliko bolj cenim tiste, ki še znajo živeti civilizirano. jancka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. jun 2007 20:19

Dragička,ne glede na luknje v cesti je za špricanje po mimoidočih odgovoren in kriv šofer,prav tako kot za padec s pločnika voznik kolesa.Jancka ne odobravam nepremišljenega dejanja mladeniča,vendar poišči vzrok incidenta.Vedno znova boš ugotovila,da si bila ob nepravem času na napačnem mestu in to po lastni volji proti pravilom,ki so v prometu strogo predpisana.Tudi sam se pogosto vozim s kolesom v službo in vem,da mora kolesar v prvi vrsti sam poskrbeti za svojo varnost,ne pa na račun pešcev.Glede na to,da so pešci šibkejši udeleženci prometa si izkoristila svojo nadmoč,le da si se tokrat uštela.Če me preseneti dež in sem s kolesom v službi si vedno organiziram avtomobilski prevoz domov,pa čeprav s taksijem.Po mojem mnenju ne igra vloge to,da si moker,temveč večja možnost zdrsa,slabša vidljivost šoferjev...Če bi se vsaj na cesti in pločnikih vsi obnašali po predpisih,ne bi bilo potrebno vsak dan žalovati za življenji,ki ugašajo na asfaltu. Veliko krivde za tragedije na cestah nosi tudi policija,ki je preveč tolerantna in nedosledna do prekrškarjev.Danes se nam vsem zdi normalno,da se vozimo z avtomobili in da tu in tam naredimo kak prekršek,ko pa pride do tragedije pa se znamo močno zgražati.Pri analizi vseh nesreč prideš do ugotovitve,da je vsaj eden od udeležencev močno kršil pravia.Nazdravi buškam in modricam,kajti zelo poceni si jo odnesla in ne izzivaj sreče v bodoče. Še mnogo varnih in prijetnih voženj ti želim. ati zlati

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. jun 2007 20:36

Ubogi fant verjetno ne zna reševati problemov drugače kakor z nasiljem. Vsaka ti čast, da si ohranila mirne živce in si naljevala svojo pot. Čeprav bi mu verjetno kakšen policajček (da mu malo potunka ego) koristil. Suzi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. jun 2007 20:40

Joj joj aatizlati kaj pa ti govoriš. Se pravi če svojo ženo nabunkaš, je bila samo v napačnem času na napačnem kraju? Suzi NOBENO NASILJE NI OPRAVIČLJIVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 06. jun 2007 20:44:26

neznan uporabnik

6. jun 2007 20:43

Ati zlati, ne gre za spoštovanje ali nespoštovanje predpisov. Gre za namerno škodoželjnost, željo po izživljanju nad nekom, ki se ne more braniti. Če bi bilo tako, bi vsak šofer povozil pešca, ki nepravilno prečka cesto; in bi mu rekel, da se tu nima kaj sprehajati. Nikoli in nikdar ne bodo vsi spoštovali predpisov - mogoče v Utopiji. Na pločnik sem se umaknila, ker na tisti ulici šoferji divjajo kot ponoreli; (dež me je ujel na sredi poti, zato si pač nisem mogla organizirati alternativnega prevoza), na mokri in spolzki cesti pa je, kot pravite, vidljivost in sposobnost zaviranja bistveno manjša. ZATO sem naredila prekršek in se umaknila na pločnik, ki je bil popolnoma prazen (do prihoda nasilneža). Če bi se med kolesarjenjem po Ljubljani držala predpisov, bi že večkrat pristala na urgenci. Gon po preživetju je močnejši od kakršnih koli predpisov, pa naj so še tako dobronamerni. In naj še enkrat poudarim - na skoraj 3 metre širokem pločniku je bilo dovolj prostora za še koga drugega kot samo za mene, moje kolo in tisti osebek. In niti slučajno ni bil on šibkejši udeleženec. Peljala sem se zelo počasi, ko sem ga zagledala, popolnoma upočasnila in se umaknila na skrajni rob - ampak ne. On je stopil k meni in me s komolcem sunil na tla. Fant, visok vsaj 1,90 m in z najmanj 100 kilogrami. Šibkejši udeleženec? Dajte no. jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti