Ovseni kruh

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jun 2007 9:10

Imaš prav, ampak učinek je pa isti kot pri glutenu. Sem malce prehitro napisala vse skupaj. če bi bil gluten, ga mi pri Nejcu ne bi smeli uporabljati. Loni Makaroni

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

6. jun 2007 10:16

Sem ponovila peko ovsenega kruha, dala razmerje 30dkg polbele moke in 20 dkg ovsene in povečala tekočino. Ko je med gnetenjem aparat zapiskal za dodajanje, sem dodala še malo ovsenih kosmičev. Kruhek je med peko lepo naraščal in imel lepo kapo ene 20 minut pred koncem pečenja pa je kapa padla dol in se je sredina prav ugreznila. Kaj bi bilo narobe, dala sem 7 dkg svežega kvasa in 400 ml tekočine, ko je bilo testo zgneteno se mi je zdelo da je malce precapasto, kot da je bilo preveč tekočine, ali bi lahko zaradi tega padla sredina dol. Aparata med peko nisem odpirala Hobotka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. jun 2007 11:46

Hobotka je napisal/a:
Sem ponovila peko ovsenega kruha, dala razmerje 30dkg polbele moke in 20 dkg ovsene in povečala tekočino. Ko je med gnetenjem aparat zapiskal za dodajanje, sem dodala še malo ovsenih kosmičev. Kruhek je med peko lepo naraščal in imel lepo kapo ene 20 minut pred koncem pečenja pa je kapa padla dol in se je sredina prav ugreznila. Kaj bi bilo narobe, dala sem 7 dkg svežega kvasa in 400 ml tekočine, ko je bilo testo zgneteno se mi je zdelo da je malce precapasto, kot da je bilo preveč tekočine, ali bi lahko zaradi tega padla sredina dol. Aparata med peko nisem odpirala Hobotka

 

Če si res dala 7 dag kvasa, je to absolutno preveč in ti je kruh zato padel dol.

 

Veri, hvala za informacijo. 

Julija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2007 13:47

julya, ni kaj, le dobro peči;) Pa se spomni name, ko boš jedla glutenast kruh, pa mi pošlji en izi porod, hehe:) Hobotka, 7 dag kvasa, ne se hecat, ravno 10x manj bi bilo prav... 7 g bi bilo pa ok. Resno, brez heca, jaz delam kruh s 6-8 g kvasa za pol kile moke, malo odvisno, koliko je kvas svež in katero moko uporabljam in ali uporabim tudi gluten. Odkar ne poslušam več receptov ampak dam vedno po občutku, ma kruh vedno kapico, prej je pa dol padal. Veri

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

6. jun 2007 16:01

Joj bil je tiskarski škrat , dala sem 7 g kvasa in ne 7 dkg. Mislim, da je bil problem v tekočini, ker je bilo testo videti capasto, vendar ko sem to opazila je bilo že gnetenje časovno čisto na koncu in potem nise več dodajala moke. Hobotka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2007 11:42

Hobotka, v tem primeru dodaj ovsene kosmiče - nič ni narobe, če se ne zmešajo dobro, bojo pa po vrhu naredili fino skorjico. Če pa se vmešajo, bojo vpili malo tekočine. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti