Ovseni kruh

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 5. jun 2007 9:06 | ogledi: 7.729 | odgovori: 16

Katastrofa. V mlinu sem dobila domačo ovseno moko in vsa srečna včeraj zvečer v kruhomat pripravila za jutranjo peko ovsenega kruga, toda, zjutraj me je čakal en kup nesreče, niti dobro pregneteno, bi rekla skoraj slabo pečeno, oziroma ko sem kljub izgledu poskusila je bilo v ustih tako, kot bi moko zmešal z nekoliko več vode. Verjetno je napaka v tem ker sem dala 350 g ovsene moke in 150 g bele. Verjetno je tudi ovseno moko potrebno mešati, tako kot koruzno. Kaj menite?

Hobotka

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

5. jun 2007 11:21

A res nihče ne ve, kaj bi bilo narobe z mojim ovsenim kruhom? Hobotka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. jun 2007 11:52

hobotka, jaz pečem kruh "na roke", tako da ne morem reči kaj je narobe. Jaz vsujem v skledo podobno razmerje (le da namesto bele dam črno moko), testo naredim bolj mokro in ga spečem v modelu. Vedno je OK. Kaj si mislila z "mešanjem moke"? Lisa

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

5. jun 2007 12:04

Mešanje sem mislila razmerje bele in ovsene moke Hobotka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. jun 2007 13:53

ja, iz same ovsene moke ne moreš speči kruha. Je treba dodati nekaj pšenične - zaradi lepka. Lisa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jun 2007 15:00

Hobotka, verjetno bi bilo res boljše, če bi dala obratno: 350 g bele in 150 g ovsene moke, ker kot je LIsa rekla, ovsena nima lepka. Lahko si pa pomagaš tako, da dodaš več vode, ali pa to moko prej popariš, potem je lahko daš več, pa bo vseeno ok. Lahko pa si pomagaš tudi na drug način: dodaš žlico gultena (pšenični gluten ali lepek, beljakovina, ki je v sredici pšeničnih zrn, ker se drugače topi kot škrob, jo lahko izločijo iz zrna in prodajajo posebej v prahu, kupi se v trgovinah z zdravo prehrano, uporabljaš pa ga lahko tudi kot meso). Sem ga ravno zadnjič kupila in sprobala prvi kruh z njim: koruzno-rženi - nisem še nikoli probala te kombinacije, je pa super ratalo! Brez glutena pa verjetno ne bi tako lepo vzhajal... Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. jun 2007 15:40

Veri, kje se dobi gluten? Sem ga že iskala, brez uspeha.

 

Ovseni kruh pečem jaz v razmerju 20 - 30% ovsene moke, ostalo polbela ali črna moka. Vedno rata in je zelo dober. Če ga pečeš v kruhomatu, dodaj malenkost več vode, ker ovsena moka bolj "pije".

 

 

Julija

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. jun 2007 15:42

V mešalec dam 30 dkg pšenične in 30dkg ovsene moke,2 srednje debela kuhana krompirja,kvasec iz enega kvasa in mleka,2 mali žlički soli,1 polno žlico margarine in toliko vode,da dobim malo mehkejše testo.Vzhajam najmanj 2X do dvojnega volumna,pred vsakim vzhajanjem vrh testa rahlo namažem z oljem.Iz testa pečem kruhke,ki so malo višji in večji od lepinj(na pekač spravim 2 kruha),ali pa testo raztegnem kar čez cel pekač.Kruh je odličnega okusa,le drobiti se začne hitro,kljub maščobi in krompirju.V kruhomatu ga še nisem delal in ti ne morem dati kakih natančnejših napotkov. ati zlati

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jun 2007 15:50

Julya, mislim, da v vseh trgovinah z zdravo hrano, jaz sem ga kupila v Zrno do zrna, se mi zdi, na Trubarjevi, čisto na začetku, malo naprej od Centromerkurja. majo pa sigurno tudi v Kalčku, samo se mi ni dalo do tja hodit, hehe, pa verjetno tudi v BTC-ju v Jablani. Niti ni tako strašno drag, 650 ex-sit (2,71 E za tanove;) za kilco. Če ga uporabljaš samo za kruh, ga maš po moje kar dolgo, saj daš v kruh kvečjemu žlico, dve max. Če ga pa ješ kot meso, je pa seveda malo dražje, samo je v bistvu še vedno ceneje kot pravo meso;) Nisem pa še probala, niti nisem vedela, da se ga tako uporablja, sem prebrala na vrečki, ko sem ga kupila... Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jun 2007 7:50

Gluten dobiš od firme Orgran, jaz sem ga staknila celo pri sosedu. Loni Makaroni

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

6. jun 2007 9:00

Loni, a tisti Organov izdelek ni NADOMESTEK glutena? Razen, če obstaja več podobnih škatel. Lp PISTACIJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti