Krompir v pečici

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 3. jun 2007 17:51 | ogledi: 8.738 | odgovori: 8

Pred kakšnimi tremi tedni sem opazila ne vem a med recepti ali je bilo kar tako med nasveti, krompir narezan na tanke rezine, ki se ga kuha nekje 7 minut, nato pa na peki papir in v pečico , sedaj pa tega ne najdem. Če se ne motim je bila tudi slika, sem iskala med recepti pa ne najdem, ko sem ga pa videla sem ga pozabila dati med priljubljene, POMAGAJTE PROSIM

Hobotka

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

3. jun 2007 21:13

Jamie Olivier (upam, da sem prav napisala) je svetoval v svojih oddajah, da se krompir napol skuha, potem položi v pečico na malo maščobe in pride tako božansko mehko v sredini, navzven pa hrustljav.. Sama krompir skuham v ekonom loncu par minut in dokončam v pečici...Je manj masten in bolj okusen MYCHELLE

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. jun 2007 21:21

Danes sem novi krompirček oprala,obrisala, razpolovila,posolila, dodala grško začimbo in v naoljenem pekaču premešala. Nato v vročo pečico. Božanskoooo! ham-njam

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

3. jun 2007 21:43

Hvala Mijan, toda to ni to. Če imam dobro v spominu je slika na tanko narezanega krompirja na peki papirju še na pekaču. Hobotka

Ivi  

član od: 17.6.2005

sporočila: 31

3. jun 2007 22:19

Tudi pri nas prakticiramo ta krompirček, odkar sem ga zasledila na Kulinariki in je BOŽANSKO DOBER. Lp Zvezda Ivi

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

7. jun 2007 22:50

Joj, jaz tumpika sem šela danes opazila, da se ta krompir pojavlja na vstopni strani kulinarike, ko se menjavajo slike. No, a mi sedaj lahko kdo pove, kje je ta recept PROOOOSIM Hobotka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jun 2007 7:45

Sicer ni to pečen krompir, ampak meni je včeraj tale padel v oči, pa sploh nisem krompirjeljubec, je že v moji beležki. Tiste hitro menjujoče slikice so mi zelo všeč, samo včasih kaj zamudim, pa čakam novo rundo.  Tu gre za krompirjeve cmoke:

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=2756

 

Loni Makaroni

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

8. jun 2007 7:55

Krompir po katerem povprašuje hobotka sem tudi sama pred kratkim pripravila in je res odličen. Gre pa takole: krompir olupimo, operemo in narežemo (rezine ne smejo biti pretanke) ter ga za potopimo v slan krop. Kuhamo ga natanko 7 minut. Med tem časom v pečisi segrejemo nekaj žlic olja. Krompir po sedmih minutah dobro odcedimo in ga zvrnemo na naoljen pekač (jaz delam na peki papirju). Premešamo rezine, da se naoljijo in postavimo v pečico (cca.200 stopinj). Krompir zapečemo, da dobi hrustljavo skorjico - vsaj pol ure. Upam, da sem pomagala lep pozdrav Alenka alenka5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti