Dunajski valovi

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 5. apr 2002 9:23 | ogledi: 5.896 | odgovori: 4

Rabila bi recept za dunajske valove. Ali mi lahko kdo pomaga?

Rebeka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. apr 2002 11:00

REBEKA , pozdravljena ,je sicer več verzij receptov za dunajske valove ,moj je naslednji : BISKVIT: penasto mešamo 20 dak sladkorja in 20 dak margarine ,nato dodamo postopoma 6 rumenjakov in še naprej mešamo ,dodamo 20 dak moke presejane z 1 pecilnim praškom in sneg 6 beljakov.Testo razdelimo na dva dela ,k enemu primešamo 2 dak kakaua .V pekač damo rumeno testo gor na rumeno testo damo kakaujevo maso in na to naložimo izkoščičene višnje. Spečemo. Skuhamo vanilijev puding po navodilu na vrečki ,še vročemu dodamo 20 dak masla ali margarine Rama inše vročo kremo zlijemo na pečen bikvit .Lahko pa tudi puding ohladite in mrzlemu dodate spenjeno maslo ali margarino in kremo potem namažete na ohlajen biskvit.Pecivo še glaziramo z čokoladno glazuro -10 dak jedilne čokolade ,5 dak margarine razstopimo. Naj vam grata martika Marta

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

5. apr 2002 22:29

Hojla! Tudi moj recept je enak zgornjemu. Kremo delam jaz na hladen način in jo oblikujem v valove. Kadar pa se mi ne da narediti čokoladnega preliva, po kremi potresem instant kakav. LP Špela

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

7. apr 2002 12:26

Moj recept za Dunajske valove je sledec: Testo: 3 jajca 15 žlic sladkoraja 15 žlic olja 15 žlic mleka 15 žlic moke 1 pecilni 1 žlica kakava 1 višnjev kompot 1 do 2 žlici ruma Jajca in sladkor penasto umešamo, dodamo olje in mleko ter počasi vmešamo moko, med katero preseješ pecilni. Polovico testa vliješ v pomaščen in pomokan pekač in pečeš pri tem. 190 C (10 minut). V preostalo testo damo kakav in premešamo. Višnje odcedimo, sok shranimo. Prvo polovico testa vzamemo iz pečice, po njem enakomerno razporedimo višnje in prelijemo z drugo polovico testa, nato pečemo še dobrih 20 minut. Biskvitno testo ohladimo in navlažimo s sokom višnjevega kompota, ki smo mu dodali žlico ruma. Krema: 1 vanilijev puding 2 žlici sladkorja v prahu 1 vanili 20 dag margarine maraskino po okusu Preliv: 10 dag čokolade 5 dag margarine Vanilijev puding skuhamo po navodilu z vrečke in ga ohladimo. Margarino, vanili in mleti sladkor penasto umešamo, dodamo ohlajen puding (odstrani zgornjo plast pudinga, ker ostanejo grudice) in dobro premešamo, da dobimo penasto kremo. Namažemo jo po biskvitu. Prelijemo s čokoladno glazuro (margarino razpustiš ali nad paro ali v mikrovalovni). Preden z njo preliješ Dunajske valove jo malo ohladiš. Dober tek!

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. apr 2002 9:40

Pozdravljeni! Hvala za pomoč. V soboto sem preizkusila recept od prekmurke. Naredila sem kremo, ko je bilo pecivo in puding še toplo - mudilo se je. Res odličen recept. V kratkem preizkusim še ostale različice. Lp Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti