Pogrevanje špinače

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

26. jul 2010 16:27

oselslovenski, na slovenski strani cenimo zapise v slovenščini. C/P res ni kak hud presežek.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jul 2010 21:20

Pri nas jemo surovo v solati s kakim obrim prelivom in v sendvičih. Vsi problemi s pogrevanjem odpadejo. No ja, rada imam tudi špinačo s pire krompirjem. Vodo v kateri sem kuhala špinačo zavržem (ostale zelenavne osnove vedno uporabim). Res pa je, da je nikoli ne pogrevam. lp Vesna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jul 2010 22:07

Moje razmišljanje gre v tej smeri: Če bi bila pogrevana špinača v resnici zelo toksična, je ne bi prodajali zmrznjene v obliki kremnih špinač, suflejev itd. Pri nas jemo tako surovo, kot tudi kuhano. Tudi pogrela sem jo že in je bila čisto v redu.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 26. 2010 22:08

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

26. jul 2010 23:45

naj še jaz dodam nekaj! moja stara mama je stara 89 let in že vse življenje dela špinačo z bešamel omako oz. ona najprej prepraži moko na olju doda sesekljano špinačo ( sesekljana je na roke) pomeša doda mleko in kislo smetano pa tut kolikor se jaz spomnim smo v bolnici dobili isto narejeno no mislim v porodnišnici in je bila zelo dobra in verjetno zdrava saj smo vse mamice dojile pa doma smo jo včasih tudi pogreli pa smo še vsi živi in zdravi če pa slučajnokdo zamuja na kosilo se pa da špinača nad paro v posodo z vodo in počaka šenekaj časa ne da bi se ponovno segrevala čebulka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

27. jul 2010 0:31

Tudi pri nas delamo špinačo z bešamelom in če ni drugega se jo pač pogreje. Tistih 5x na leto kar jo pogrejem me ne bo vzel vrag. Nekako mi je vedno bližje rek prijatelja, ki pravi, da od nečesa je pa treba iti na oni svet. Ni ravno optimistično, ampak dejstvo je, da se lahko človek še na trepalnice meče s prizadevanjem za oh in sploh zdravo življenje, na koncu nas pa vse isto čaka. Da o tem, da vse preradi zbolevajo mladi, pa tisti, ki niso nikol spili več kot kozarček in jedli ne mastno pa ne kadili niti ne razpravljamo... Skratka pri nas pogrejemo stvari, pa tudi odmrznemo kaj kar je bilo na hladnem malce več kot bi bilo morda najbolje itd. pa smo še vsi živi in zdravi. Seveda pa nam to ni vsakodnevna navada. Vsak pa ve zase ;) Viva Meier

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

27. jul 2010 17:56

Tudi jaz delam špinačo z bešamelom, vendar moko zamenjam s suhimi kruhovimi drobtinami, ki jih prepražim na maslu. Špinačo tudi pogrevamo, pogrevala jo je moja mama, nona,... zaenkrat smo vsi zdravi....

Tanja05

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

29. jul 2010 22:51

Tudi mi zelo pogosto kuhamo špinačo in jo vedno zvečer še pogrevamo za večerjo, zraven pa naredimo sveži pire krompir. še vedno smo vsi živi :P osiris

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

2. avg 2010 9:38

Špinače naj ne bi pogrevali, ker so v njej nitrati, ki se ob pregrevanju spremenijo v zelo škodljive nitrite. Da se tem nekoliko izognemo je trik v tem, da vedno dodamo špinači mleko ali kislo smetano, ki tudi vežeta škodljivo oksalno kislino. Sicer je največ teh snovi v pecljih in debelih žilah, zato je treba te vedno odstraniti in uporabljati le liste. Lakica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti