Pogrevanje špinače

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

1. jun 2007 21:56

Ja tudi jaz sem slišala da se špinače ne pogreva. Je pa res, da ga od ene pogrete špinače ne bo kar vrglo

Pa tudi o vseh teh vsebnostih oksalnih kislin sem slišala, ampak meni je špinača zakon, pa pire krompir in štefani pečenka....

Torej jejmo blitvo in koprive, pa bo!

 

Aja pa po novem-???? se tudi riž ali rižota ne pogreva, zakaj že????

 

 

ANJA

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

1. jun 2007 22:45

Čao, jaz jo tudi pogrejem, če je treba. Pa tudi pire krompir. Lepo v MW in dober tek. Je pa res, to se ne zgodi dostikrat in nikoli za otročičke. no, pa okus tudi ni enak, kot sveže pripravljeno, se razume. Lep pozdravček, S.

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

1. jun 2007 22:56

ja sam ka pa blitva in razna koprivna špinača .... , nevem pri nas sploh nejemo več prave špinače , menda da ostali nadomestki so pa ql ane? pa še za moj okus boljši

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jun 2007 5:36

Vendelina jr. je napisal/a:
Lahko jo pogreješ. ladies s poročeno kilometrino bolj redkokdaj rečejo možek, pa tudi mrtvo hladno dajo na mizo ohlajeno jed, če se je ohladila zaradi zamude Vendelina jr.
Madona, si me nasmejala, vendy:) Jaz pogrejem vse, če kaj ostane, je pa res, da to ni ravno pogosto, sva bolj požeruha in ker sva dva je tudi kosilo takrat, ko sva pač oba doma, samo zase vendar ne bom kuhala, se pač počakava (po pravici povedano, navadno on mene čaka, da pridem iz službe;), no, zdaj mu 1 leto ne bo treba:)... no, školjk res še nisem pogrevala, ampak te pa res ne morejo ostat;) Navsezadnje je tudi špinača v špinačnih raviolih že obdelana, torej vsaj blanširana, nasekljana in zmešana s skuto in vse to dajo v raviole, ki jih potem ti kupiš kot sveže in imaš dober občutek, ker si kupila sveže... Potem se pa sekiraš, če bi pogrela špinačo;) Itak da to že delamo;) Ne bi je pogrela v mv malčku, ker so ti bolj občutljivi, kak najstnik pa bo ob vseh poli salamah v sendvičih, ki jih zmazne mimogrede, verjetno tudi to špinačo brez problemov prebavil. Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jun 2007 6:44

ežoj je napisal/a:

Če je špinača bila že zmrznjena, se ne sme ponovno zmrznit in potem porabit ( menda ) postane strupena.

..................................................

ežoj

.................. da citiram enga brihtnega, ki ziher ve

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 26. 2010 22:56

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. jun 2007 8:48

Krompir in riž pr pogrevanju ne tvorita strupenih snovi (zgolj spremenita okus in teksturo)!!! BISTEVNA RAZLIKA! veverica

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jun 2007 10:12

Ko sem bila z našim fantom, ko je bil še dojenček, v bolnišnici, so mu tudi mleko za dojenčke pogrevali v mikrovalovni. Najprej so ga pripravili v kuhinji (oz. kje že to pripravljajo), ga poslali na oddelek, tam pa so nato pogreli, čeprav na embalaži izrecno piše, da se ne sme pogrevati. Jaz tega ne bi nikoli naredila. LP katjushka

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

2. jun 2007 10:52

jaz sem jo že pogrevala in to prav z veseljem ker se moj mož namerno izogiba špinače,... pa je še vedno preživel............... plopsa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. jun 2007 10:53

ne bi bila rada preveč pametna, a mislim da gre za kemični proces, ko se nitrati iz špinače spremenijo v nitrite, ki so pa kancerogeni. Od enkrat ne bo škode, osebno pa tega ne bi delala prepogosto (pa če drži ali ne - nikoli ne veš....) Lisa

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

2. jun 2007 12:57

no lisa tole me je pa cepilo,.....mislim da mu je nebom več porivala na krožnik (samo še toplo, sveže kuhano ) plopsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti