"mokro pecivo"

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 5. apr 2002 8:41 | ogledi: 4.902 | odgovori: 13

Ali ima kdo recept za "mokro pecivo"?

Lepa hvala že vnaprej in kuharski pozdrav.

sabrina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2002 8:51

Na kakšen način "mokro"

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. apr 2002 9:46

Mogoče sočno pecivo ? LP Marta

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

5. apr 2002 10:45

Recept vam bom napisala v ponedeljek. Naziv recepta je res Mokro pecivo. Je zelo sočno. Lep vikend. marta pirtovšek

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

8. apr 2002 11:12

Mokro pecivo Sestavine za testo: 4 jajca 2 jogurtova lončka sladkorja 2 jogurtova lončka pšeničnega zdroba 2 jogurtuva lončka mleka 1 jogurtov lonček olja 20 dag mletih orehov 10 dag rozin 6 naribanih jabolk 2 vanilija 1 pecilni prašek Sestavine za glazuro 13 dag margarine 13 dag čokolade v prahu 13 dag sladkorja v prahu 6 žlic ruma Postopek priprave Sladkor in jajca zmešamo , da naraste . Dodamo mleko, orehe, olje, jabolka,zdrob v katerega zamešamo pecilni, rozine in vanilij. Vse dobro premešamo ,da mleko ne ostane na dno. Testo je bolj tekoče. Uporabite pekoč od pečice (velikega ). Testo vlijemo v dobro namazan pekač in pecivo pečemo 20 - 30 minut na 200 stopinj. Pečeno pecivo ohladimo in prelijemo z glazuro. Želim vam obilo uspeha pri peki pa dober tek. marta pirtovšek Sporočilo je spremenil(a) megi dne 08. apr 2002 11:13:54

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

8. apr 2002 12:24

Megi, lepa hvala za recept, z veseljem ga preizkusim. Pod istim imenom "mokro pecivo" sem videla še drugačno pecivo. Spodaj je bil temen biskvit, sočen, verjetno prelit s prelivom, na vrhu pa je bila poravnana stepena smetana, posuta s kakavom v prahu. Ali mogoče to poznate?? sabrina

neznan uporabnik

8. apr 2002 13:04

sabrina, a si sigurna, da nisi morda jedla Tiramisu. Le ta ima spodaj naložene bebi piškote, prelite s kavo in na vrhu sladko smetano , posuto s kakavom, pa še nekaj sestavin ima - na Kul slo. je kar nekaj receptov za Tiramisu, prav tako tudi na forumu. Če pa bi rada še kakšno "mokro" pecivo, naredi Pijano nevesto... larisa

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

8. apr 2002 13:06

Spečen biskvit je temen. Mogoče je bil namesto s čokolado prelit s sladko smetano in posut s kakavom. Odlično , dobra ideja. Tudi zame je sedaj nov posladek. marta pirtovšek

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

8. apr 2002 14:56

Larisa, sigurna sem, da ni bil tiramisu, ker ga poznam. Testo niso bili piškoti, temveč pečeno biskvitno testo. Spominja res na pijano nevesto, le da ni pudinga vmes, je samo stepena smetana in posuta s kakavom. Megi, se strinjam, najbrž ne bo slabo to Mokro pecivo preliti s sladko smetano in posuti s kakavom. Tudi jaz bom poskusila obe varianti. sabrina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. apr 2002 5:36

Ja čisto isti recept, samo jaz ga imenujem sočno pecivo ,zato sem vprašala ,ali se mogoče pecivo imenuje sočno .Sicer je res dosti enakih receptov samo naziv je drugačen .Sicer je pa to pecivo res SUPER ,mi se ponavadi z njim sladkamo skupaj z stepeno sladko smetano ,kateri dodam malo cimeta, pa tudi po jabolkih potresem malo cimeta predno jih pomešam med druge sestavine. POZDRAV MARTIKA Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. apr 2002 9:21

Vedela sem ,da imam nekje ta recept za mokro pecivo- in našla sem ga . Sestavine za biskvit: 4 jajca 7 žlic sladkorja in 3 žlice olja penasto zmešamo ,dodamo 11 žlic mleka , 2 žlici kakaua 8 žlic moke 1 pecilni prašek 3 žlice pšeničnega zdroba vse skupaj narahlo premešamo in pečemo približno 35 minut na 180 stopinj .Še vroči biskvit polijemo z PRELIVOM ,ki ga naredimo iz 6 dl mleka in 6 žlic sladkorja -prekuhamo in polijemo po biskvitu.OHLADIMO.Hladni biskvit bogato okrasimo s stepeno sladko smetano in posipamo z kakaujem.In to je to. Želim vam veliko užitkov pri pripravi in še več pri jedi. POZDRAV MARTIKA Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti