Moj mali mucek rabi nujno pomoč!!!

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 29. maj 2007 21:52 | ogledi: 3.073 | odgovori: 18

Po dveh dneh mi je uspelo socializirati malega mačka - se ne boji več nikogar!!! - ker ga je mačka skotila na krmi in zdaj je padel dol pa sem ga našla!! Vendar je zdaj poln majhnih bitij - ki pa ne vem kaj so! Bolhe po mojem niso, ker ne skačejo. Klopi tudi ne , ker jim niso podobne! Vendar mačku sasajo kri, glavo zarijejo v kožo kot klopi, vendar ko jo stisneš skupaj poči, klopi pa so bolj "žilavi"! Kaj bi to lahko bilo?????? Vsaka informacija je dobrodošla!

zana25

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. maj 2007 21:57

Ne vem od kod si, ampak takoj zjutraj k najbližnjemu veterinarju. Ampak res takoj! Če si primorka ali zamejka ,me takoj pokliči na zasebno pošto! nola

SULI  

član od: 15.9.2006

sporočila: 19

29. maj 2007 22:00

PREDLAGAM TI ,DA GA ČIMPREJ PELJEŠ DO VETERINARJA. ON TI BO ZNAL NAJBOLJ SVETOVATI. VELIKO VESELJA Z MALIM MUCKOM ŠE NAPREJ IN LP SULI

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. maj 2007 22:30

Ja veterinar je pravi naslov, čepav sama mislim, da so vseeno bolhe. ham-njam

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. maj 2007 22:44

Bolhe so 2-3 mm velike, sploscene, nagravzno rjave barve zivalice, ki jih vidis na mestih, kjer ima mackon krajso dlako (na glavi, usesih in na trebuhu). Bolhe se ne zarijejo v kozo in tudi ne obmirujejo, ampak bezijo pred svetlobo, razen takrat, ko so do sitega nazrte. Ce das mucka na belo (!) vlazno krpo ali rjuho in ga malo poceses z gostim glavnikom, pa zacnejo od njega padat crne pikice (bolsji drekci), ki se na vlagi raztopijo v rdece flekce, si lahko prepricana, da gre za bolhe. Zivalice, ki zarijejo glavo v kozo in se jih ne da premaknit, so skoraj zagotovo klopi - ne jih "pokat" med prsti, ampak jih izpuli v celoti, ce to znas, sicer pa raje pocakaj do jutri, ko moras res nujno obiskat veterinarja (majhni macki ali psi so vcasih od preobilice bolh ali klopov posteno slabokrvni). Veliko srece z muckom, pa kaksna slikica ne skodi :)) lp, proxima

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

29. maj 2007 23:53

 

Jaz bi mu z gostim glavnikom vsekakor šla skozi dlako...nekaj živalic boš sigurno polovila!!!Najbolje, da ga daš v kakšen plastični lavor  ali banjico in ga češeš, da ne boš imela polno hišo te golazni. Mladi mucki lahko tudi umrejo, ker jim bolhe ali klopi posesajo preveč krvi!

Po moje ima klope...klopov je namreč več vrst....eni so čisto mali, veliki 1 mm....

Veliko uspeha in poročaj!

Nena

 

Nena-morje

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

30. maj 2007 8:08

takile mačkolini imajo ponavadi vsega boga na sebi... mi smo tudi našega posvojili, poleg tega, da je bil čisto prehlajen, je imel še bolhe, garje in gliste. In seveda, če ga imaš količkaj rada, ga boš peljala k veterinarju. Skratka - sama ne moreš kaj dost naredit, je prav treba tja in tam ti bodo dali ustrezna zdravila. LP Scorpy

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

30. maj 2007 9:39

To so bolhe. Pojdi k veterinarju po zdravila. Urška

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

30. maj 2007 9:43

Pozdravljeni!

Že 10 let imam mačka. Je kastriran in do sedaj ni bilo posebnih problemov.Zadnje čase pa ugotavljam, da je večkrat prehlajen.

Mogoče ve kdo kaj je to?

Lep pozdrav!

Romanad

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. maj 2007 9:49

Telefoniraj k veterinarju. Ne polivaj ga z nobenim insekticidom, ker se muce ližejo se lahko zastrupi. Pravo varianto ima le veterinar.

Za pipete ( mala doza, si se stiisne na tilnik), je najbrž še premajhen.

Zelo verjetno ima tudi GLISTE, zato veterinarja vprašaj tudi za zdravilo zoper gliste, zaradi katereih umrpe prenekateri maček ali pes.

Možno je, da ima tudi garje, ki se pokažejo kot rjavi madeži v uhljih.

Ko bo dovolj star, ga proti vsem nadlegam zavaruješ s pipeto Stronghold. Poskbi za celpjen proti nalezljivim boleznim.

Mačka prevažaj le v posebni košari, ali kartonu, kamor napraviš luknjo. Priporočam, da škatlo držiš v naročju, vozi pa nekdo drug, ker je vožnja hud stres za mačka.

Vzami s sabo brisačo, v katero zaviješ muca. Z brisačo veterinar tudi lažje zgrabi mačko.

Želim ti veliko veselja z žametno šapico.

F r i n a

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

30. maj 2007 21:20

Po mojem mnenju to nikakor niso bolhe in ne klopi. Bolhe se plazijo po mačkovem telesu, to pa je na miru in zarito v kožo - ni pa niti malo podobno klopu. Imel je tudi nekaj klopov, zato lahko zagotovo rečem, da med temi živalcami ni nobene podobnosti!! Problem pa mi uspeva reševati brez veterinarja - tu pa tam še se pojavi kakšen bavc, ampak so redki. Kako mi je to uspelo???? Predvčerajšnjim, včeraj in ostanke še danes sem mu izpulila in mislim da se mali mucek počuti veeeelikoooo bolje. Tudi dlaka izgleda drugače, zdaj je še bolj puhast!!!! Upam da mi bo uspelo se dokončno rešiti te nadloge. Ko pa malce zraste pa dobi ustrezno zaščito proti nepridipravim prebivalcem!!! Hvala vsem za nasvete in mnenja! zana25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti