Musaka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

16. jan 2012 15:28

Pozdravljeni,

vsakič, ko naredim musako imam pripombo mojega dragega, da bi jedel takšno, kot jo naredijo v gostilni Gorjanc oz. takšno kot je jedel v vojski. Pravi, da ima en poseben specifičen okus, ki ga moja nima. Lepo prosim, če mi lahko posreduje recept.

Jaz jo pripravljam na sledeči način: prepražim čebulo, dodam mešano meso, sol, poper, česen, majaron, baziliko, dodam malo paradižnikove mezge, malo sesekljanih pelatov, zalijem z mešanico vina in juhe in dušim, da postane meso mehkejše in gosto.

Krompir skuham na rezine in izmenično polagam v posodo z mešanico mesa. Najprej pečem brez polivke, nato dodam mešanico polivke jajc in kisle smetane in zapečem da je malo rjavkasta.

V otroštvu sem vedno jedla musako iz mesa in krompirja, ki ni bila nikoli sočna. Tako, da take niti skuhat ne mislim. Mož pravi, da je podobna moji, tudi sočna, toda kje je razlika?

Hvala za mnenja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

16. jan 2012 15:45

Razlika je verjetno v kakšni začimbi. Mene je enkrat isto mešalo "posebno" testo za lazanjo, kjer se je izkazalo, da ima cimet.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

16. jan 2012 16:18

Poskusi s surovim krompirjem, jaz ga nikoli prej ne skuham, mi je bolj všeš tako.

zeta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2012 16:45

Trixi, reci možičku, da te naj pelje v imenovano gostilno, tam naroči musako, ves čas nepopisno flirtaj z vsem moškim personalom, jih sprašuj,kako se to naredi, odkorakaj do kuharja, da ti izda vse trike in reci, da boš še prišla na "utrjevanja gradiva". Ti se boš zabavala. Možiček bo pa razumel lekcijo in sicer, da je tvoja musaka takšna kot pač je in da mora s hvaležnostjo pojesti tisto, kar je prišlo na mizo. Ali pa naj sam kaj skuha, ker moškim vstop v kuhinjo ni prepovedan.

Drugače je pa, greekwise, v tvoji musaki malo preveč kontinentalnega in malo premalo grškega. Meso naredi bolj v smer nečesa, kar je podobno bolonjski omaki, zalivaj z vinom ali balzamičnim kisom (juhe ni treba), in dodaj cimet. Pa malo mi manjkajo melancane in feta sir v zadevi (namesto kisle smetane).

Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 17:26

Trixi kupi si knjigo Recepture za pripremanje jela u JNA, avtorja N. Jokića. Izšla je pri založbi eBesede, stane pa 12 evrov.

nola

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. jan 2012 17:49

Verjetno v vegeti

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2012 20:02

rebecca, bravo!

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jan 2012 20:12

Jap.

Sem hotela napisat, da v vojski niso bazilike in majarona dodajali, tudi vina ne, vegeto pa. In zalivali so jo z mešanico jajc, mleka, soli in popra ter sesekljanega peteršilja. Nobene paradižnikove mezge ali pelatov. Pa lahko da je bila mast in ne olje.

In tudi jaz delam musako s surovim krompirjem.

 

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. jan 2012 16:38

Huj,

to je pa čisto tako kot musaka po mojstru Ivačiču. Ja no, saj je tudi on najbrž bil v vojski.

Sonja

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

17. jan 2012 20:56

 

   mogoče pa je stvar tudi v mesu, jaz namreč vedno delam musako ali lazanjo samo iz govedine.

pat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti