Izplačilo rezervaci pri vzajemni

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

30. maj 2007 21:20

Mamamia, katera obolenja imaš v mislih?? Poglej 9. člen . Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 30. maj 2007 21:21:21

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

1. jun 2007 11:19

Hvala tistemu, ki je odprl to temo. Sem dobila papirje od Vzajemne in mislila glej spet ena ponudba več in vrgla med star časopis. Sedaj pa prebiram forum in me seveda skoraj kap , stečem po papirje in oba z možekom dobiva malo več kot 1000 eur. simonkaaa

vodnar42  

član od: 1.6.2007

sporočila: 18

1. jun 2007 19:08

Pozdravljeni, Vzajemna se pri izplačevanju rezervacij upravičencem drži zakona. Če drži podatek, da ste zavarovanje sklenili v letu 2000, predvidevam, da ste se morda priključili na kakšno skupinsko polico v okviru npr. podjetja? Če je to skupinsko polico podletje sklenilo pred letom 2000, gre za zavarovanje, pri katerem se rezervacije niso oblikovale. Prosim vas, da se oglasite na najbližji poslovni entoi Vzajemne, da skupaj pogledamo, za kaj točno gre v vašem primeru. Torej, Vzajemna se nič sama ne odloča, komu izplačilo in komu ne, ampak je to strogo določeno z zakonom in poteka pod nadzorom Agencije za zavarovalni nadzor ter ministra Bručana. Upravičenci pa so samo tisti, ki so imeli pogodbe, pri katerih so se rezervacije oblikovale. Skratka, Vzajemna je sicer želela rešitev, ki bi pomenila enako obravnavo vseh zavarovancev. Minister Bručan pa je tisti, ki je s svojimi sodelavci pripravljal zakon in v njem zapisal takšno rešitev. Lep pozdrav, Petra takšen odgovor sem dobil iz zajemne. plačuje pa pri zajemni že od kar postoji.če je res to od ministra bručan naj gre gospod bručan v tri pm.saj za zdeavstvo tko nič ne naredi. lp sašo vodnar42

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

1. jun 2007 19:32

Ali mi lahko kdo razloži politiko vračanja teh istih sredstev pri Adriaticu. Mislim, da smo "miloščino" v višini cca 10 jurjov konec lanskega leta dobili vsi. Kakšno dodatno zavarovanje sem sklenila pri Adriaticu, pa ne vem (skupinsko v podjetju). No, jaz sem pri Adriaticu ta denar dobila, mož, ki se je zavaroval pri Vzajemni pa nič - pošte še ni. Oba sva se zavarovala istočasno na začetku (konec osemdestih?, začetek devetdesetih let). libra

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jun 2007 21:28

Jaz sem bil pri Adriaticu ene 5 let, zdaj pa nisem več. Pa nisem nič dobil od njih... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. jun 2007 9:37

Meni se  predvsem čudno zdi, zakaj so bile Vzajemnine premije pri tistih zavarovanjih, kjer se rezervacije  menda niso oblikovale, enake ali celo višje v primerjavi s tistimi policami, kjer sedaj denar vračajo ?!.  Preverila sem s hčerko, v obdobju 2000 - 2005 je bila zavarovana malo več kot dve  leti in dobi nazaj nekaj čez 200 €, njena letna premija je bila pa vsakič za približno 1.000 SIT nižja od moje. Razumem, da moja polica ni vsebovala člena od oblikovanju zadevne rezervacije, bi pa po tej logiki morala imeti nižjo premijo. To pa je bilo v rokah Vzajemne in naj se ne sklicujejo na ministra . Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02. jun 2007 09:46:16

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

3. jun 2007 17:13

Cila je napisal/a:
Meni se  predvsem čudno zdi, zakaj so bile Vzajemnine premije pri tistih zavarovanjih, kjer se rezervacije  menda niso oblikovale, enake ali celo višje v primerjavi s tistimi policami, kjer sedaj denar vračajo ?!.  Preverila sem s hčerko, v obdobju 2000 - 2005 je bila zavarovana malo več kot dve  leti in dobi nazaj nekaj čez 200 €, [b]njena letna premija je bila pa vsakič za približno 1.000 SIT nižja od moje.
Višina premija oz. razredi so bili včasih oblikovani glede na starost: mlajši so plačevali manj, starejši več.

vodnar42  

član od: 1.6.2007

sporočila: 18

4. jun 2007 10:51

Vzajemna je oblikovala rezervacije skaldno z zakonom in je ves čas ministra opozarjala na nedoslednosti v zakonu. Prav imate, ko pišete, da ni pravično, da hči dobi denar, čeprav je plačevala nižjo premijo. Tudi mi smo ministra Bručana opozarjali na to. K sreči hranimo vso dokumentacijo, da lahko to komur koli kadar koli dokažemo. za cila. sem dobil odgovor od vzajemne. lp vodnar 42 vodnar42

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

4. jun 2007 11:58

Oba z možem sva prejela takšno obvestilo in ga vrgla proč, ne da bi ga prebrala. Mislila sva, da gre spet za kakšno finto - da naju vabijo, da pristopiva h kakšnemu nadstandardnemu zavarovanju. Hmmm... kastrolca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti