Izplačilo rezervaci pri vzajemni

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

29. maj 2007 19:46

Tudi moja je romala v smeti, ampak sem že klicala in mi bodo še enkrat poslal. Da vidimo.... Hvala za tole temo veverica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

29. maj 2007 21:27

nana1 je napisal/a:
Smo se o tem pogovarjale v službi in padla je misel glede na to koliko ljudi bo potegnilo ta kratko, kako bi na Vzajemni reagirali, če bi se začeli zaradi tega ljudje prepisovati v druge zavarovalnice. Kaj pa o tem mislite vi?
Že takrat, ko je prišlo do preoblikovanja tega dodatnega zavarovanja in je lahko človek brez kakršnih koli težav prestopil k drugi zavarovalnici, se je o Jakliču, Vzajemni in njenih mahinacija na veliko, ampak res veliko pisalo po medijih, pa je bilo na koncu ugotovljeno, da je le majhen odstotek ljudi prestopilo (mislim, da okoli 10%, ampak ne bom trdila). Zakaj že? Zato ker je ljudem itak vseeno, kako nekdo dela z njim, če je treba za spremembo migniti s prstom. Sama sem imela ves čas težave z njimi, predvsem zato, ker sem iz "obdobij študentskega statusa prehajala v obdobja brez statusa": kartica mi ni delala, potem so mi kar nepojasnjeno dvignili premijo (no, pojasnili so, da je to fond za starostne rezervacije), ko sem želela zamenjati zavarovalnico, so mi pojasnili, da je ne morem, ker sem podpisala pogodbo za pet let, itd. Skratka, meni so se totalno zamerili in sem jih zamenjala, takoj ko se je pojavila priložnost. In zdaj pa izjavijo, da mi bodo vrnili +200€, ker so mi jih takrat preveč zaračunali, skupaj z obrestmi (letna obrestna mera 2.47% !!!), v isti sapi pa povejo, da nam niso mogli prej izplačati denarja, ker so ga imeli naloženega v vrednostnih papirjih in niso mogli do njega. Itak so se na naš račun okoristili kot so se le lahko... (Adriatic je vračal že vsaj pol leta nazaj...). Obračuna mojega zneska mi ne znajo dati, ravno tako mi ne morejo povedati, kakšen je osnovni znesek brez obresti...

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

30. maj 2007 9:06

Sasenka je napisal/a:
Skratka, meni so se totalno zamerili in sem jih zamenjala, takoj ko se je pojavila priložnost.
Jaz tudi in mi ni žal.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. maj 2007 9:12

Sasenka: Jaz sem bil prej pri Adriaticu, pa so tudi slabo delali z mano. Ljudem je vseeno ja, zato ker je isto sr...., drugo pakovanje, če greš drugam... Po domače: Vseeno je kje si, povsod nekdo bogati na tvoj račun in si zraven daje v žep. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

30. maj 2007 9:22

Bravo,Jernej!!! tejka77

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. maj 2007 11:25

Jaz sem včeraj tole prebrala in letela gledat, če sem vrgla proč... moj znesek je nekaj čez 300 €... lol lidka

Alina007  

član od: 24.5.2007

sporočila: 4

30. maj 2007 11:47

Sam da so forumi, jst sm misla že v koš vrečt, kr sm misla da me čjo spet za nekaj evrčkov opult. Zdej pa vidim da piše neki okol 400 evrčkov ja supeeeeeeeeeeeeeer. Sam da jst še kej berem na tej škatli.Je nesel moj kuj v kaselc. Alina007

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

30. maj 2007 18:42

jernej je napisal/a:
Sasenka: Jaz sem bil prej pri Adriaticu, pa so tudi slabo delali z mano. Ljudem je vseeno ja, zato ker je isto sr...., drugo pakovanje, če greš drugam... Po domače: Vseeno je kje si, povsod nekdo bogati na tvoj račun in si zraven daje v žep.
Jernej, ti povsem verjamem. Zavarovalnice so bile itak vedno enake - pomemben je bil le denar, ko ga je bilo treba vplačati, je bila stranka kralj, ko ga je bilo potrebno izplačati, je bila stranka berač. Samo je občutek vseeno boljši, dokler lahko sam izbiraš, kdo bo obračal tvoj denar na svoj račun. Mi je pa pri Adriaticu všeč, da so denar svojim izplačali že konec leta, Vzajemna pa pravi, da tega ni mogla narediti, ker je imela denar vložen v vrednostnih papirjih. OK, ampak potem naj meni moj denar izplačajo skupaj s temi obrestmi in ne skupaj z obrestmi v višini 2,47% na letni ravni!! Če bi jaz ta denar imela zadnjih nekaj let vložen v kakšnem pametnem skladu bi vrednost lahko podvojila, tako kot so najbrž tudi oni, zdaj mi bodo pa izplači usranih 2,47% obresti! No, kot vidite, tega ne morem preboleti

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. maj 2007 19:00

Hm, jaz pa sploh ne vem kaj vračajo? Vem da nič svojega... ampak našega. Ampak ne vem v čem je bistvo... Zavarovalnice in banke... pa še igralnice. Največje pošasti kapitalizma. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. maj 2007 20:09

Sem si lepo počasi prebrala pošto od Vzajemne, saj sem med tistimi 180 tisoči, ki jim pripada vračilo. Tam tudi piše, komu in zakaj. Ne gre zato, da bi vsi preveč plačevali in bi samo nekateri dobili nazaj, ampak za to, da so bila v določenem obdobju sklenjena določena zavarovanja, ki jih po spremenjeni zakonodaji ni več in zato tisti, ki so to dodatno vsoto plačevali, zdaj dobijo denra vrnjen - bodisi celotno vsoto, kot piše na obrazcu 2, torej spodnjem delu obrazca, ali pa zmanjšano za vsoto, kot se morebiti odločiš za novo podaljšanje tega zavarovanja. V tem primeru vsoto za dve ali tri letno premijo odšteješ od vsote, ki je navadena na delu obrazca, kjer moraš vpisat številko TRR.

 

Odločila sem se, da podalljšam plačilo rezervacije za dve leti, tako da bom namesto 600 evrov dobila vrnjenih "le" 400 in nekaj, saj je ostalo premija za dve leti. Za ta denar pa dobim nekaj ugodnosti pri morebitnih obolenjih (hitreje do zdravnika itd...)

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti