Izplačilo rezervaci pri vzajemni

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

29. maj 2007 12:19

jaz sem bila zavarovana po letu 2000, pa sem klicala na vzajemno (080 20 60), pa zal nisem med 180.000 izbranimi upravicenci, tako so mi razlozil vida70

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

29. maj 2007 12:25

Torej Vzajemna dela po principi loterije. Sweetie

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

29. maj 2007 12:28

Kaj smo pa mi, ki jih financiramo že dlje. Kaj mi pa ne bomo dobili nič, samo še naprej naj plačujemo davek na neumnost. Kaj ko ne veš, kje te doleti? Malčica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. maj 2007 12:29

Evo sem skopirala s foruma ringaraja, link je na prejšnji strani, ker se enim ne da zgleda odpreti in pogledati, zakaj se sploh gre: http://www.vzajemna.si/content.asp?ContentId=1199 V obvestilu, ki ga bodo zavarovanci prejeli v teh dneh, bo Vzajemna 180.000 upravičencev seznanila z višino zneska, ki jim ga bo izplačala iz naslova matematičnih rezervacij oziroma rezervacij za starost, in jih prosila za podatke, na podlagi katerih bo lahko izvedla izplačilo. Vzajemna bo na podlagi prejetih izpolnjenih obrazcev za vračilo rezervacij te podatke obdelala ter najkasneje do 31. avgusta rezervacije izplačala upravičencem. Višina rezervacij, ki jih bo Vzajemna izplačala zavarovancem, se razlikuje od posameznika do posameznika glede na obračunano premijo za dopolnilno zdravstveno zavarovanje z rezervacijami. Nekateri bodo tako prejeli le 7 evrov, nekaj zavarovancev pa tudi do približno 800 evrov. Vzajemna zavarovancem ponuja tudi možnost pobota s premijo, vendar bo pobote izvajala le na izrecno željo zavarovancev. Vzajemna je obenem opozorila, da skoraj milijon slovenskih državljanov in naslova rezervacij pri zdravstvenih zavarovanjih ne bo dobilo ničesar. Čeprav si je Vzajemna prizadevala, da bi bili do rezervacij upravičeni vsi, ki so plačevali premijo za dopolnilno zdravstveno zavarovanje, je ministrstvo za zdravje z zakonom določilo le 180.000 upravičencev (gre za zavarovance, ki so imeli na dan uveljavitve zakona sklenjeno zavarovanje z rezervacijami, ki so ga sklenili v letu 2000 ali pozneje). Ministrstvo se je za to odločilo kljub temu, da rezervacije niso bile stvar odločitve vsakega posameznega zavarovanca ob sklenitvi dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, ampak je šlo za posebne matematične izračune v ozadju, na katere zavarovanci niso imeli vpliva. Izračuni so bili odvisni od tega, kakšna zakonodaja in podzakonski akti Agencije za zavarovalni nadzor (AZN) so v tistem obdobju veljale. Vzajemna je na nelogičnosti zakonodaje sicer opozarjala, vendar pa mora spoštovati veljavno zakonodajo, zato bo rezervacije izplačala na navedeni način. Posledica zakona je, da so sicer vsi zavarovanci plačevali približno enako premijo, vendar večina iz naslova rezervacij ne bo dobila nič. Tako imamo primere, ko so bili starejši dlje zavarovani in so plačevali višjo premijo od mlajših, ki so npr. zavarovanje sklenili kasneje in po ugodnejši premiji, pa večina starejših ne bo prejela nič, mlajši pa lahko tudi do 800 evrov. Tako npr. večina upokojencev ne bo prejela teh sredstev. In to samo zato, ker se je spreminjala zakonodaja in podzakonski akti AZN. matilda

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

29. maj 2007 12:31

Pac men se to ne zdi korektno. Al naj bo za vse, al pa za nobenga. Sploh pa je nefer za tiste pred letom 2000, ampak baje se takrat te rezervacije sploh se niso delale, tako sem jaz to razumela. Ostalo je slo pa najbrz res po principu loterije kot pravi Sweetie. Me prav zanima, kdo se je spet pod to svinarijo (sori izrazu) podpisu vida70

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. maj 2007 12:36

tilenboc je napisal/a:
Pa si imela Matilda tudi ti kaj sreče? tilenboc
Ja, skoraj 300 eur dobim nazaj. Tako se mi bojo vsaj malo odkupili za to, ker so mi lani zaračunali caa. 79.000 sit za zavarovanje (caa. 5000 sit x 12, nikakor ne znese toliko). Hvala Tilenboc za odprto temo, ker tudi jaz zagotovo nebi odprla pošte. matilda

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

29. maj 2007 12:44

Jaz sem sedaj klicala na Vzajemno in tudi nič ne dobim , čeprav sem sklenila zavarovanje po letu 2000. Tam so rekli da dobijo baje samo tisti , ki imajo sklenjeno doživljensko pogodbo. Sma niti ne vem za kolko let mam ssklenjeno! ojoj multicolor

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. maj 2007 13:19

Torej tisti ki ima dalj (kot moja žena) in jih dalj podpira, ne dobi ničesar? To je pa čudno, čeprav sploh ne razumem (priznam) od kod in čemu ta denar?! Je pa bon na istem listu kot neko dodatno plus zavarovanje, da bi ljudje ja mislili da le silijo v neko novo zavarovanje in vrgli stran. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. maj 2007 13:35

jernej, kako nišo so vžgali a? sem tudi sama včeraj samo odprla in prebrala prvi del - kot vedno prav jezna na zavarovalnice ko prihajajo same ponudbe (ko se ti kaj zgodi itak nikoli ni v obsegu zavarovanja kot ga plačuješ), ko pa sem danes videla tale post pa sem šla le bolj natančno brat...

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. maj 2007 13:43

Pri meni oz. mojemu fantu je bilo isto. Pošto sem najprej jaz odprla in ko sem spet videla to zavarovanje, sem samo preletela zadevo in odložila. Fantu sem povedala, da ima pošto od Vzajemne in je samo skomignil z rameni, češ, ah, spet te bedarije. Danes pa sem tukajle videla debato in še enkrat šla pogledat tisti 2. obrazec ( zadnjič sem namreč preletela samo 1. ). No, 221 € vsekakor precej uredu. Sem pa prebrala, da v kolikor ne pošlješ svojih podatkov do 5. junija, te naknadno obvestijo o zadevi. Čeprav, močno dvomim, da te bodo spomnili, da so ti dolžni nekaj denarja. jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti