Izbočenje biskvitnega testa

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

tema odprta - 29. mar 2002 9:30 | ogledi: 4.045 | odgovori: 12

Biskvit za torto se mi med peko izboči in se malo razpoči. Natančno sem zamešala vse sestavine in tudi temperatura pečice je pravilna.

Ali je možno da je za to kriv model za torto (imam svetel model, ki je menda bolj primeren za plinske pečice, jaz pa imam električno) Torta pa je sicer odlična.

Jožica

Jozica Stensak

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. mar 2002 10:40

Bi bilo fino, če bi res dobili odgovor na to vprašanje. Mislim pa, da ni kriv pekač za torto, jaz namreč pečem vedno v istem (temnem), pa se mi včasih biskvit razpoči, včasih pa ne (tudi če gre za isti recept). Irena

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

29. mar 2002 10:48

Hojla! Tudi jaz sem imela včasih biskvit izbočen, še posebno torta je imela obliko gobe. potem pa mi je nekdo svetoval ali pa sem nekje prebrala, da se z oljem lahko namaže samo dno pekača (okroglega ali drugačne oblike), stene pa ne. Sedaj pa so vsi biskviti "ravni kot šipa". Poizkusite in sporočite. LP Špela

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

29. mar 2002 11:11

Ali se po stenah nič ne prime??

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

29. mar 2002 12:35

Halo, alo! Odkar ne mazem oboda pekaca so bisviti ravni kot se sika. Nic se ne prime. LPP, Suzika

SaraKay  

član od: 14.3.2002

sporočila: 19

29. mar 2002 12:48

Obod lahko namastite, vendar ga v tem primeru obvezno posujte z moko. Če je samo namaščen, potem testo "leze dol"... pa nastane goba. SaraKay

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. mar 2002 13:33

Ne vem, ne vem Jaz vedno namastim dno in obod, vedno potresem z moko dno in obod, pa je včasih biskvit raven, včasih pa kupolast. lp, Irena Irena

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. mar 2002 14:55

samo misel? Je morda pecica prevroca? Testo ob obodu tako zakrkne prej kot v sredini? LP, R.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

29. mar 2002 18:46

Namažite samo dno, obod pa pustite. LP Špela

neznan uporabnik

2. apr 2002 15:58

Testo je treba vliti v pekač tako, da je enakomerno porazdeljeno po vsem pekaču (ali ga razmazati po vsem pekaču). Če se biskvitno testo vlije samo na eno mesto v pekač, se razleze po vsem pekaču le na videz. Po robovih pekača je bolj redko testo (na pogled te razlike sploh ni videti), na mestu, kjer smo vlivali v pakač pa bolj gosto testo. Zaradi različne gostote testa, se med peko različno obnaša. LPP

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

3. apr 2002 8:23

Mislim, da je odvisna tudi kakovost pekača. Ponavadi so pekači kovinski in testo, ki se dotika kovine, je bolj pečeno, prej zakrkne, preden se uspe dvigniti od pecilnega praška, ker temperatura zaradi kovinskega oboda neenakomerno prehaja. Navedla sem samo možne vzroke. Za rešitev problema pa mislim, da je bilo podanih kar nekaj pametnih predlogov. Mogoče bi bilo dobro, da naredimo biskvit penast s pomočjo čim več jajc in ne s pomočjo pecilnega praška, tako je potem testo dvignjeno že ko vstavimo pekač v pečico. Pri pecilnem pa se v pečici komaj začne dvigovati in sproži prej opisani problem. Ko sama pečem torto, jo pečeno obrnem z zgornjo stranjo navzdol. Tako sploščim "bulo", ki nastane, površina za premaz oz. glazuro pa je gladka. Tanja Kangler

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti