Izbočenje biskvitnega testa

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. apr 2002 9:26

Pri peki velikonočne torte sem preizkusila zadevo z "nemazanjem" oboda pekača. Uspelo! Nič prijelo! Logičen pa se mi zdi tudi nasvet od "P", tudi glede na to, kako se testo obnaša, če pecilni prašek ni enakomerno presejan z moko (npr. pri biskvitu za rolado se mi je v začetku obvezno naredil klobuk na enem delu pekača, odkar pecilni dobesedno presejem z moko med jajca teh težav ni več). lp, Irena

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

4. apr 2002 7:36

Najprej naj povem da oboda modela nikoli ne mazem. Testo je vsebovalo 6 jajc in samo polovico pec. praska, katerega vedno vmesam prej v moko preden ga presejem na testo. Mogoce res se kje zmotila, ko sem preracunavala iz °F v °C, zato bi bila moznost ba je pecica prevroca, ampak odstopanja bi bila kvecjemu za ok 10-20°C. Kot sem ze povedala, testo je odlicno, le izboceno je, kar je malo neestetsko, ampak ko je v zelodcku se niti ne opazi. Glede pekaca pa sem prebrala v ABC peke od dr. Oetkerja, zato me je zanimalo kaksne izkusnje imate vi. Jozica Stensak Sporočilo je spremenil(a) jozicas dne 04. apr 2002 07:39:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti