Cena peciva

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. avg 2010 22:27

Saj ni nic narobe, ce malo podebatiramo...zmeraj se kaj novega zve. Nemen mojega posta je bil, da je unikatna, rocno izdelana,( pa se zelo dobra torta v mojem primeru), premalo cenjena. Na nasem praznovanju so pac ocenili, da je torta "vredna" najmanj dvakrat, ce ne trikrat vec, kot sem jo v resnici placala. Ko sem povedala svakinji, koliko v resnici stane, mi ni verjela, je rekla, da je v Italiji se kruh malodane drazji.... V slascicarnah, kjer sem povprasevala, da bi mi izdelali, kar sem zelela, so mi veckrat odgovorili, da takih podrobnosti ne delajo, ker da je prevec zamudno, vcasih celo kar naravnost, da ni nobenega profita in zato sem se pac odlocila, da jo narocim drugje. In bila vec kot zadovoljna! Sicer pa v Udinah torte stanejo od 18- 25 evrov/ kg. P.s.Kotarca, sem spregledala tvoje vprasanje in ker vidim da si nova in ne poznas matildnih stvaritev, tule je link za lazjo predstavo. Moja torta je bila podobna tej: http://www.facebook.com/album.php?aid=161346&id=25380 Pa se ena povezava: http://jagode-zavri.blogspot.com/ Upam, da mi bo uspelo priti se do kake njene torte... so me kar zasuli z vprasanji in komplimenti za avtorico .Torte pac ne narocis vsak dan, ampak za neko posebno priloznost, zato so pri nas mnenja, da cena niti ni toliko pomembna, ce je le vse prvovrstno. Torej ne le izgled, ampak tudi okus! S tem se tudi sama strinjam. Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 11. 2010 04:50

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. avg 2010 7:58

Se popolnoma strinjam s tabo, Lučka, če svojega dela, spretnosti, sposobnosti in kreativnosti ne boste prepoznale in cenile same, ga tudi nihče drug ne bo.

Lepo vas prosim, kako lahko primerjate kakšne res vrhunske stvaritve stane r., Jade, Pitončice in seveda, sem jih še dosti izpustila, z industrijsko robo?

Se že nekaj let sprašujem -  spremljam tudi tuje (v glavnem italijanske in francoske kuharske forume)  in sem najprej opazila, da na slovenskih portalih prevladujejo sladkarije, pecivo, torte itd.

Potem sem pa postala pozorna še na nivo, ki je celo nad profesionalnim standardom.

Ne vem no, očitno s(m)o Slovenke šampionke sladic, pa zakaj ne bi bile po tem prepoznavne?

Vsaka vas v Italiji ima svoj teden špargljev, špinače ali njokov. Kar je fino. Tudi v Sloveniji slišimo glas vsakega rimarja, navadno dobijo vsi, ki zvežejo več kot pet besed v stavek, vrstico v Enciklopediji Slovenije in dosmrtno članstvo v DPS.

In zakaj ponosno prebivalke tega prostora ne postavimo na ogled in  obliz svojih res posebnih kreacij? Pa zahtevamo nekaj evropskih sredstev, konec koncev dvigamo sladkor in razpoloženje mnogim utrujenim, prevaranim in razočaranim ljudem.

Poskusimo enkrat, namesto sicer odličnih srečanj enakomislečih, organizirati eno šugarkominterno.

 

Matildine torte so popolnoma neprimerljive in jih je treba ocenjevati po drugih merilih. Še nisem nobene poskusila, ampak če so celo okusne, je to res presežek.

Ampak to je tako kot z vrhunskimi frizerji - ne govorimo več o

frizurah, ampak o kiparstvu. Sem popolnoma prepričana, da bi njene stvaritve v Milanu, Londonu  in New Yorku dosegale vrtoglave cene.

Bodimo ponosni da jo imamo.

 

No, sicer pa naj zaključim tako kot mislim in živim;  Sokrat, Aristotel, Evripidus in njihovi frendi so bili vsi Balkanci.

Tipični. Svetovni, razsvetljeni, genialni. Brezobzirni do žensk.

Chi se gha capito, se xe gha capito.

 

 

 

nola

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. avg 2010 9:39

nola

Loni Makaroni

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

11. avg 2010 11:36

Sama sem še pred dobrim letom veliko pekla tako za sorodnike kot za vse ostale prijatelje in tega ni bilo malo, zlasti sem se "specializirala"na drobno pecivo, piškotke, pa tudi kakšno torto. Seveda vse zastonj, ker sem takoj opazila, da tega dela in časa, ki ga zapraviš za to, nihče ne zna dovolj ceniti. Sem spekla prijateljici piškote za neko praznovanje in jih je bilo kar nekaj kilogramov (cca 6 kg) raznoraznih, iz različnih mas, povsem iz naravnih sestavin, nobenih praškov, ogromno čokolade, oreškov, ruma,....skratka, veliko dragih dodatkov, pa mi je potem "zaradi lepšega"molila pod nos 20 evrov.

Sem rekla, da so zastonj, ker se mi je zdelo, da je potem boljše, da jih šenkam (saj sem tako ali tako imela takšen namen).

Skratka povedati hočem, da sploh nimajo predstave, koliko časa ti gre za takšne stvari.

mojcca

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

11. avg 2010 22:58

Lucka, hvala za linke. Kaj tko lepega pa zlepa ne vidiš. . Kaj takega nisem nikoli videla in in kar je manj kot 20/kg je sramotno in pika. lucka in nola, imata prav! Dajte se malo bolj cenit, punce. Strinjam se pa tudi z tudi mojcco, da je bolje podariti, kot delati ( napol) zastonj. Kotarca

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. avg 2010 19:36

Jaz kar v naprej povem, da torto ceneje kot  "tam pa tam"  ne morem narediti. Če se naročniku zdi  prav, se dogovorim naprej , drugače pač ne.Da bi poleg dela ,ki ga imam, delala nekomu še na pol zastonj, hvala lepa.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

14. avg 2010 22:19

Punce, mislim, da bi se vse (vključno z mano, pa čeprav se nimam za tako mojstrico) morale ceniti bolj in postaviti primerno ceno. Jaz dam ponavadi od sebe torto za cca 35 oseb, tičina, ogromno okraskov in figuric, ki jih izdelujem že en teden prej, vmes in že prej nonstop v glavi premišljujem, kako in kaj naredit...torta ima na koncu cca 6kg, računam pa nekje 65 eur. Po možnosti je torta še sadno čokoladna, tako da dvojno delo. No, material si pokrijem, elektrike itak ne štejem, delo pa je cenjeno bore malo. Mož mi skoz očita, da sem prepoceni in veste kaj, mislim, da ima prav. Kdo pa bi delal cel teden za nekaj eur dobička. No, jaz delam, zato ker mi je to v veselje, ampak tudi to veselje me stane, pa zmatrana sem tudi na koncu. Tako da... cukrpekrca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. avg 2010 22:27

cukrpekrca je napisal/a:
Punce, mislim, da bi se vse (vključno z mano, pa čeprav se nimam za tako mojstrico) morale ceniti bolj in postaviti primerno ceno. Jaz dam ponavadi od sebe torto za cca 35 oseb, tičina, ogromno okraskov in figuric, ki jih izdelujem že en teden prej, vmes in že prej nonstop v glavi premišljujem, kako in kaj naredit...torta ima na koncu cca 6kg, računam pa nekje 65 eur. Po možnosti je torta še sadno čokoladna, tako da dvojno delo. No, material si pokrijem, elektrike itak ne štejem, delo pa je cenjeno bore malo. Mož mi skoz očita, da sem prepoceni in veste kaj, mislim, da ima prav. Kdo pa bi delal cel teden za nekaj eur dobička. No, jaz delam, zato ker mi je to v veselje, ampak tudi to veselje me stane, pa zmatrana sem tudi na koncu. Tako da... cukrpekrca
tako sem tudi jaz v štartu, pol, ko so pa še kolegi začeli težit, da računam premalo in naj dam kr ceno, pol sem pa res dvignila. Itak, če je komu preveč, prodajajo torte v Šparu za 8e, pa so rešeni. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

14. jul 2011 8:52

Spekla sem orehe, breskve, razpokane piškote, linške očke, 3-2-1 piškote z marmelado(domačo) in domače prijatelje. Koliko naj računam za kg piškotov ?

 Hvala za odgovor in lep pozdrav

Irena

 

 

Irena54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti