Cena peciva

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

18. maj 2010 22:26

Katarina K, res je, ena in ista masa, in včasih se zgodi da ješ piškote različnih proizvajalcev pa vseeno ena in ista masa.... po možnosti iz kanglice Mi je bilo tako smešno enkrat, ko je bil en gospod na obisku in je jedel moje piškote. Poje enega, vzame drugega (različne oblike), pa še tretjega, potem pa reče, kako so dobri ker je vsak drugačnega okusa Drugače pa jaz navadnih piškotov ne mislim narediti pod 10€/kg, dekorativnih pa ne pod 15€/kg, mogoče še kdaj malo več. Odvisno pač kakšne so želje in koliko časa ti vzame. Komur je preveč, gre lahko v trgovino, jaz bom pa vesela ker ne bom imela dela z njim *Alisha*

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

18. maj 2010 22:47

*Alisha* je napisal/a:
Drugače pa jaz navadnih piškotov ne mislim narediti pod 10€/kg, dekorativnih pa ne pod 15€/kg, mogoče še kdaj malo več. Odvisno pač kakšne so želje in koliko časa ti vzame. Komur je preveč, gre lahko v trgovino, jaz bom pa vesela ker ne bom imela dela z njim *Alisha*

 

se podpišem pod tole :)

Pitončica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. maj 2010 16:22

Pitončica je napisal/a:

*Alisha* je napisal/a:
Drugače pa jaz navadnih piškotov ne mislim narediti pod 10€/kg, dekorativnih pa ne pod 15€/kg, mogoče še kdaj malo več. Odvisno pač kakšne so želje in koliko časa ti vzame. Komur je preveč, gre lahko v trgovino, jaz bom pa vesela ker ne bom imela dela z njim *Alisha*

 

se podpišem pod tole :)

Pitončica
tudi jaz. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. avg 2010 6:38

*Alisha* je napisal/a:
Drugače pa jaz navadnih piškotov ne mislim narediti pod 10€/kg, dekorativnih pa ne pod 15€/kg, mogoče še kdaj malo več. Odvisno pač kakšne so želje in koliko časa ti vzame. Komur je preveč, gre lahko v trgovino, jaz bom pa vesela ker ne bom imela dela z njim *Alisha*
Bom napisala kar sem, v pomoc in razmislek tistim, ki prodajate in kupujete domace pecivo in torte. Za neko posebno priloznost sem prosila naso Matildo, da mi naredi torto iz ticino mase- na to tehniko se ne spoznam. Napisala sem ji, kaj zelim in dobila cudovit izdelek. Torta je bila popolno presenecenje, tako za slavljenca, kot za vse ostale. Seveda je pogovor nanesel tudi na ceno. Mnenje vseh( torto so si prisli pogledat tudi radovedni gostje sosednjih miz) je bilo, da bi take torte nikjer ne izdelali za manj kot 150, 200 evrov.Tu govorim za Italjo, ker je torta pripotovala sem, ampak mislim da v cenah ni vec bistvenih razlik. Torej priblizno 50 evrov za kg. S tem, da bi imeli verjetno tezave najti slascicarno, kjer vam izdelajo zivalice in vse ostale podrobnosti tako lepo, natancno in " z duso ", kot jih zna narediti Matilda. Vse je bilo izdelano rocno, brez modelckov, detalji pa taki, da ostanes brez besed.Torej, v takem primeru torta ni vec samo torta, ampak je treba k delu pristeti se umetnisko vrednost. Pa cetudi odstejemo davek, ker privat slascicarne pac placajo davek, ostane se vedno kakih 35, 40 evrov.Govorim za vrhunsko izdelane torte, na Kulinarki jih je nekaj. Mnenja sem torej, da bi se tisti, ki ustvarjate take mojstrovine morali bolj "ceniti" in za vas trud zahtevati vec. In dodam, komur je prevec, pa naj izvoli poskusiti sam. Sama sem poskusila le enkrat, je nastalo tako skropucalo, da ostajam pri navadnih tortah) P.s.Hvala, Matilda!- v imenu vseh. Upam tudi ,da me ne bo kdo obtozil, da ji delam reklamo, ceprav si punca s takim talentom to zasluzi. Post je bolj namenjen dejstvu, da se za posteno delo tudi dobro in posteno placa. Lepo nedeljo vsem. lp lučka

kozamurnik

sporočila: 2311

9. avg 2010 5:32

Kaj pa vem. Nedavno sem bila na eni poroki, zelo lepa poročna torta, ampak dobra pa ni bila. Cena je bila 22 evrov za kg, mi je povedala nevesta, s katero smo v ožji žlahti. Mislim, da je za tako zadevo dobro prej vedeti, komu se naroči. Nekatere torte so prekrasne, pa so zanič, druge ravno obratno. Predvsem za poroko je bolj pomeben videz, potem je pa kar je in so ljudje dostikrat kar malo razočarani. Se pa strinjam z lucko, da kdor bi rad nekaj posebnega, je prav da plača. Ali lahko zvem, koliko pa ve računate za poročno torto iz tičino mase? Hvala vnaprej. murnik

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

9. avg 2010 8:53

Ste opazile v merkatorju,domače pecivo Manja? Ko imam praznovanje ga kupim in sem zelo zadovoljna,ker je zelo drugačno in dobro.Ne vem cene ampak ne odstopa od ostalega peciva. dididala

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

10. avg 2010 20:43

lucka52 je napisal/a:
*Alisha* je napisal/a:
Drugače pa jaz navadnih piškotov ne mislim narediti pod 10€/kg, dekorativnih pa ne pod 15€/kg, mogoče še kdaj malo več. Odvisno pač kakšne so želje in koliko časa ti vzame. Komur je preveč, gre lahko v trgovino, jaz bom pa vesela ker ne bom imela dela z njim *Alisha*
. Pa cetudi odstejemo davek, ker privat slascicarne pac placajo davek, ostane se vedno kakih 35, 40 evrov.Govorim za vrhunsko izdelane torte, na Kulinarki jih je nekaj. lp lučka
Ne vem kako torto si imela lucka52, ampak moj bratranec je za krst naročili torto v Gorici, v Italiji, ker smo blizu in ker pozna tam neko gospo, ki to dela. Oblečena je bila v marcipan in z ročno izdelanim dojenčkom in okraski zraven, cena 20 evrov za kg. Recimo nekaj podobnega ki jih ima stana.r. v svojem albumu Torej zelo zelo lepa! Za dve prvovrstni torti, ki sta skupaj tehtali 4 kg je bila cena manj kot 80 evrov. Tako da dvomim, da bi bil kdo pripravljen plačati več kot 25 evrov za kg. Morda res v izjemnih primerih, sicer se mi zdi taka cena kar OK. Tako dobre nisem nikoli jedla. Kotarca

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

10. avg 2010 20:57

Res nevem od kje vam take cene 

moje navadne torte 16-20kos (premera 28cm) niti slučajno nimajo pod 4kg, pa dvomim da torto lahko računam 80 evrov to pomeni da je kos torte 4€, in sm držaja k Zvezda v Ljubljani k ma res drage torte

U bistvu ne da dvomim, nimam je komu prodat za ta ednar

Pitončica

kozamurnik

sporočila: 2311

10. avg 2010 21:36

Verjetno je velika razlika, če je torta navadna ali iz tičino mase in z veliko dela, okraski? Ker masa stane, marcipan je pa celo dražji. Res me zanima, koliko je cena takih krasnih tort kot so v nekaj albumih. Upam, da nisem preveč radovedna? murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti