Količina peciva na poroki

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

tema odprta - 28. maj 2007 21:44 | ogledi: 26.721 | odgovori: 32

Jeseni imamo v družini poroko. Radi bi, da bi gostje uživali tudi v pecivu - sladkem in slanem. Za vsakega gosta ali družino bi seveda še radi pripravili košarico ob odhodu. Koliko peciva svetujete, da pripravimo po osebi? Ali imate navado in pripravite tudi pecivo s kremo in ne samo suhe kekse? Razmišljala sem o prekmurski gibanici, potici in kakšnem pecivu s skuto, ki se ne bi takoj pokvaril ali razpacal zaradi nepazljivosti pri nalaganju na krožnike. Prosim, povejte svoje izkušnje. Hvala že vnaprej in lp, župca

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

29. maj 2007 7:05

Sporočam ti zelo svže informacije saj sem imela svojo poroko 19.5. Pri nama sva imela 90% peciva s kremami, nekaj suhih piškotov. Na drugih krožnikih pa je bilo naločeno potice ( kokosova, potratna, orehova ) in rulade ( orehova, sadna ). Na gradu sem imela poleg šampanjca mignione in sveže jagode, enako v gostilni ( v sadnem samopostrežnem bifeju ). Pred cerkvijo pa sem imela dve košari, v eni štrukeljčki ( orehovi, kokosovi ) v drugi pa sadna košara ( pecivo v obliki sadja;breskve, jagode, češnje, hruške). Ti dve košari sta prijateljici delili med svati in postregli poleg vina. Kar se tiče pa dajanja peciva svatom, pa meni ni bilo všeč in ga tako nisem dala, razen tistim bližnjim ( straši, bratje,..) in pa ta zadnjim, ki so odšli. Količina pa naj bila 10 dkg/osebo. Če te še kaj zanima kar na plan z vprašanji. Lep pozdrav, Petra. priv

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

29. maj 2007 9:41

Tudi mene to zanima......v soboto moram jit glih k eni gospe ki peče, pa da ji vem povedat količino.......

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

29. maj 2007 10:33

Tudi sama sem imela podobne probleme: treba je bilo speči pecivo za cca 40 ljudi. Poleg tega pa je smo dali svatom tudi škatlice s pecivom. Sama niti približno nisem imela občutka koliko tega naj spečem. Morala sem tudi izbirati take recepte, pri katerih ni kreme ali preveč čokolade, da se ne bi topilo na vročini. Kot prvo, sem si poiskala pomoč, ker sama vsega ne bi zmogla. Pripravila sem si tudi načrt, kaj bom pekla najprej in kaj proti koncu. Nekatero pecivo lahko dlje počaka, nekatero pa ne. Na koncu je nastal seznam 17 slaščic + potice (ki jih je spekla zetova mama). Na seznamu je bilo drobno pecivo - piškoti (medenjaki, orehovi keksi, cimetove zvezdice, orasnice, domače napolitanke, cekini, kokosovo pecivo brez moke, lubenice, itd). Kar nekaj receptov sem pobrala iz baze na tem spletu, ostali so bili moji stari preizkušeni recepti. Pri večini receptov sem vzela dvojno maso (razen pri medenjakih in cimetovih zvezidcah), na koncu pa je še tista gospa prispevala 4 vrste peciva (dva pladnja v skupni površini skoraj 2 kvadratna metra), ki je bilo bolj mehko (rezano na kocke). Na srečo se je na koncu količinsko vse izšlo. Tiste škatle za svate so bile kar velike, mislim, da je v vsako šlo vsaj po 30 dk peciva. Vem, da je grozno, ker se ves čas bojiš, da bo na koncu premalo. Sweetie

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. maj 2007 13:31

Na osebo se za poroko računa cca 10- 15 dag peciva. Potica v to ni všteta, tiste pa potrebujete približno kos na osebo (večina potice v toplih mesecih niti poizkusi ne, biti pa na poroki skoraj mora) Za poročno pecivo so primerne kokosove kocke, kučme, judi, rumove kroglice, kakšno dekorativno sadje, nebeška pita, bela pita, lada kocke- to je moje ime za eno skutino pecivo, itd. Upam, da sem kaj pomagala. LP ela

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

29. maj 2007 13:51

vrste peciva so odvisne predvsem od gostilne, nekatere komplicirajo in so rajši, če so predvsem keksi (posebaj če gre za veliko povabljencev), drugje pač ni problema. Lahko se dogovorite za mehko pecivo za ob kavi in se postreže na krožnikih. Ali pa vam mehko pecivo prinesejo na mize kasneje na krožnikih, kjer bo gor samo biskvitno pecivo - smo imeli nekaj takšnih primerov na abrahamih

 

 Rebeka

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

29. maj 2007 13:53

Čestitke vsem nevestam. Upam, da bom tudi sama kmalu spraševala o takšnih stvareh :) macadamia

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

29. maj 2007 14:38

Ali je količina 10 -15 dag peciva na osebo mišljena samo za ohcet, ali mislite da je to dovolj tudi za pogostitev pred cerkvijo in pred domom, pa še kakšna šranga ? Sweeti kje si dobila škatle za pecivo in kakšna je kaj cena. Premišljevala sem, če bi te škatle kar sama izrezala iz kartona. Ima mogoče kdo kakšen predlog kako? Sweeti ali si pecivo naložila v škatle že pred ohcetjo ali si nalagala v škatle ko so svati odhajali? LP dzoana

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

29. maj 2007 20:10

Sama nisem navdušena nad škatl-ic-ami peciva, ki jih svatje nesejo domov. Ponavadi se jih pripravi že kakšen dan prej. Tako se npr. orehovi rogljički navlažijo od drugega peciva (že kos potice je dovolj) in se kar lomijo ob prijemu. Trud, ki je bil vložen v peko, se v škatli spremeni v eno nedefinirano vsebino. Še posebej, če je vmes kremasto pecivo in je vse zloženo eno vrh drugega. Boljša ideja se mi zdi, da imate prazne škatle s seboj v gostilni in si pred odhodom domov vsak odnese tisto pecivo, ki ga želi oz. če ga sploh želi. Seveda pecivo, ki je ostalo pri večerji! Če ni ostalo, pa pomeni, da so svoj delež že pojedli. Pa še ena ugotovitev. Če je večerja dovolj "bogata" in "užitna" (specialitete in posebne=nevsakdanje kombinacije hrane niso pri vseh svatih enako dobrodošle), se peciva skoraj ne je, razen izjem! aknelab

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. maj 2007 21:11

Se popolnoma strinjam! ela

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

29. maj 2007 21:38

Ko smo imeli pri nas poroko, smo tudi pripravili pecivo za svate. Tudi meni to ni bilo preveč všeč, vendar sta mladoporočenca želela. Sama sta pripravila plastične škatle in jih okrasila. Vanje je šlo cca 25 dkg peciva. To je bilo predvsem suho pecivo (brizgani keksi, linško pecivo, piškoti na strojček, pauerski kruhki, razpokani piškoti, orehovi rogljički, domači prijatelj itd.). ki smo ga pirpravila vnaprej. Po civilni poroki smo imeli samo sadje in šampanjec, po cerkveni pa tudi kanapeje in pecivo. Veliko receptov smo pobrali iz kulinarike. Svatje so poleg peciva prejeli tudi manjše darilce. Želim Vam uspešno in prijetno ohcet. Pozdrav, Temba temba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti