Recept za prave bosanske čevapčiče in pleskavice - prosim na pomoč

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

tema odprta - 27. maj 2007 18:24 | ogledi: 9.804 | odgovori: 4

Nekaj časa nazaj sva z možem na Baš Čaršiji v Sarajevu jedla božanske čevapčiče in pleskavice v lepinji.

Milion poizkusov in še več receptov sem poizkusila, vendar še niso tiste ta prave.

Ali morda kdo ve kako točno jih delajo?

Hvala za nasvete.

Smejte se in lepo se imejte!!

Levinjav

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2007 18:38

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2007 18:40

http://www.saray.net/gastro/default.asp

 

meso, darga moja, meso, tu je razlika. Nič svinjine, samo jagnjetina in malo teletine ali govedine zraven, pa loj, da so sočni, mastni in slastni. Pa še živad se hrani z boljšo travo kot drugod po Evropi. Od začimb pa le sol in poper pa malo česna, v pleskavico pa še sesekljana čebula in po želji feferon. Pa malo vode zrave, se masa lepše oblikuje. Finta je pa tudi v rokah, ki mesijo....

sScer pa poglej po zgornjem linku.

 

jaz grem raje kar v sarajevo, kot da se matram s tem doma. Mamamia

mamamia

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

28. maj 2007 17:19

Hvala mamamia za odgovor. Na mojo veliko žalost sem bila v Sarajevu samo enkrat in ne vem kdaj bom lahko stvar ponovila. Tako pa poizkušam doma tako "na sto i jedan način" pripraviti okusne čevapčiče. Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti