Uši na špinači in blitvi

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. maj 2007 15:04

Nasha, zakaj se ti je obrnil želodec? Saj jih je odstranila!? Pa ja ne vržeš na priomer na kompost solate, ker se je polž sprehajal po njej? veverica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. maj 2007 15:50

Jaz se za usi kaj dosti ne zmenim, le kadar dam solato materi, jo opozorim, naj da med ciscenjem in pranjem ocala gor :)) Enkrat sem pa res spricala grah in bob s pripravkom iz tobaka (pest tobaka za pipo v liter vode, namocis cez noc, das v razprsilec in spricas) - ampak grah in bob oluscis iz luscin. Ostalega, kar imam na vrtu, ne spricam z nicimer - pac z mislijo, da spricano sadje in zelenjavo lahko kupim tudi pri Najboljsem sosedu. lp, proxima

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

29. maj 2007 17:02

Hehe veverica, ona jih nič odstranila. Odstranila sem jih jaz na svojih. Lepo jih je porezala, osmukala cvetke, kolikor uši je šlo zraven je pač šlo, ko so se kamilice posušile, ni bilo uši nikjer videti. Ker pa sem videla kako se to dela, me je pač minilo. Včasih, ko sem še kupovala kamilice sem sigurno pila enake, samo vedela nisem kaj pijem. Ko pa enkrat nekaj delaš zase ne za denar si pa bolj natančen. Če pa se po solati sprehaja polžek, je pa ta sigurno dobra in naravno vzgojena, brez škropiv, tam kjer s škropivi pomagajo pri rasti, polžev sigurno ni. nasha

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. maj 2007 19:49

nasha je napisal/a:
Če pa se po solati sprehaja polžek, je pa ta sigurno dobra in naravno vzgojena, brez škropiv, tam kjer s škropivi pomagajo pri rasti, polžev sigurno ni. nasha

nasha, a ni s kamilicami natanko tako: kjer škropijo z insekticidi, uši zanesljivo ni...........

rimljanka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

29. maj 2007 20:31

Ja solato dobro opereš, uši si pa skuhaš zraven kamilic, ne vem meni ni ravno do takšnih neočiščenih. Sicer je pa to čisto stvar okusa vsakega posameznika. nasha

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. maj 2007 20:53

V nedeljo pošpricala s koprivami bele uši so umrle, zelene pa še vstrajajo. Vonj je res ubijalski. Ker pa imamo filozofijo, da ne vnašamo nobenih pesticidov na vrt, bom mora še poškropiti s koprivami. So me pa sosede malo prestrašile, da se mi lahko rože zaradi premočnega pripravka posušijo??? Srčno upam da se ne bodo, ker je vse v enem cvetu seveda z uškami v kompletu!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. maj 2007 18:36

Pinka brez skrbi. Od koprivnega škropiva (namakanje kopriv v vodi od najmanj 18 do največ 24 ur) se ne bo posušila nobena rastlina. Tega škropiva tudi ni potrebno redčiti in praviloma ne bi smelo smrdeti. Kar je več od 24 ur že prehaja v gnojnico, ki ni več učinkovita za uši.  Zrelo gnojnico (po npr. enem tednu namakanja in mešanja)  je  pa res nujno redčiti  - nekako 1:10. Cila

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

30. maj 2007 21:40

Clia, upam da imaš prav. Ker me te cvetlice, vsak dan neizmerno razveseljujejo!

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

31. maj 2007 12:00

stanka je napisal/a:
Katti, a je drugače tvoj pelin tudi ušiv? Moj je, ampak me mika ta pripravek, saj so uši tudi pri nas zelo nadležne. LP, Stanka
Trenutno pelin nima uši. Tudi pri fantu vse špricajo s pelinom, tudi sadno drevje, tisto, ki nima okoli debla te trakove, da se mravlje gol popajo. katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti