Vnaprej pripravljena kosila

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

tema odprta - 24. maj 2007 12:54 | ogledi: 13.831 | odgovori: 7

Zaradi urnika v službi prijateljici ne uspe pripraviti kosila za moža in otroke, ampak mora že prej skuhati, da si potem samo pogrejejo. Zdaj pa zmanjkuje idej. Nekako se je ustavilo pri golažih, enolončnicah, ipd. Rabi ideje!!!!

Prosim upoštevajte, da bo kosilo dokončal mož, ki je potreboval 14 let, da si je navadil skuhati jajce...

Hvala za pomoč!

lisicka19

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. maj 2007 13:23

Mikrovaloko v kuhinjo in si lahko pogrejejo čisto vse, ne da bi kaj sami dokončali - to je ena varianta.

 

Sicer pa zrezki v omakah - ti se tudi samo pogrejejo, čufti v paradižnikovi ali čebulni omaki, makaroni z mesom, rižote, lazanja, musaka, čili con karne, govedina v grahovi omaki.....

 

Kaj pa zaloga iz Bo frosta ali iz zamrzovalnika v supermarketu?  Že panirane zrezke skupaj s pomfritom daš na pekač in za 20 minut v pečico, pa je kosilo brez težav gotovo v času, ko se družina preobleče in pripravi mizo ter solatko...

 

Malo bodo pa že "mrdnili" doma, če mora mama delat, z možem na čelu. Ali pa naj ženi priskrbi kuharico, vsaj dva krat na teden.

 

Mamamia

mamamia

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

28. maj 2008 9:01

Jaz sem si pripravila kosila prejšnji dan že tako, da sem npr. prejšnji dan spekla piščanca, nato pa naredila samo še solato. Lahko se pripravijo tudi enolončnice, gobove juhice, zrezki v omaki, kumare, bučke v omaki...vse kar se samo pogreje, nato pa pripravi samo še kakšna solata. Pire krompir se nadomesti s pomfrijem ali pa z zamznjeni štruklji, svaljki, ki se samo skuhajo v vodi. Lahko se pripravi testo za pizzo, nato pa mož in otroci zmečejo vse sestavnine gor in je. Ne smemo pa pozabiti na hrano v velikih loncih, ki se lahko pogrevajo še dva dni : zelje in fižol, pasulj, polnjene paprike...itd. Pa srečno! patty

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. maj 2008 9:22

Jaz vedno kuham vnaprej, ker si kosila nosim v službo, ob črvičkih v želodcu samo zakurblam opevano mikrovalovko, pa je. Pa tudi raznorazni njoki in ravioli se v njej čisto lepo skuhajo. Drugače pa največkrat jem raznorazne kaše, riž, testenine, z omakami, seveda. Pa tudi lazanje, štruklji, cmoki, vse to je pogreto iz mikrovalovne čisto okusno. Loni Makaroni [rozica]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2008 9:48

Po eni strani posrečen čas za to, da se pleme končno nauči dokončevati obed, po drugi strani pa malo ponesrečen. Posrečen zato, ker v času, ko je tako toplo, kot je zdaj, itak ni treba, da se na vsak način je "kosilo" - če kosilo pomeni tisto, kar na teh prostorih pomeni - da moraš "nekaj toplega pojesti" ..... V teh časih čisto zadoščajo tako imenovane hladne juhe, ki jih v mediteranskih krajih lepo jedo v senčici. Pa če kiksneš s hladno juho (s tem,da mi ni jasno, kako se s tem kiksne), lahko še vedno ješ sladoled in sadje. Je bolj hranljivo in manj muke kot kakšna pečena/kuhana hrana direkt iz štedilnika na mizo..... S hladnimi juhami mislim na: gazpacho, korenčkovo hladno juho, bučkino hladno juho, kumarično hladno juho (oziroma malo bolj redek tzatziki). Pa malo koruznega kruha zraven in si pleme oblizuje prste (okej, jadralsko pleme pada na tole). Pa lahko tudi kombiniraš tako, da daš namesto jogurta ali kisle smetane kokosovo mleko.... Če je imenovani potreboval 14 let za jajce, upam, da bo omleto spekel hitreje. Z malo vaje mu bo uspelo. Ni vrag, da je ne bi osvojil v enem tednu..... Drugače se pa lepo kupi malo več paradižnika in paprike in se čez vikend celo pleme vključi v to, da se zadeva precmari, naloži v kozarce, pasterizira in potem s tem dokončuješ omake za testenine, sataraš, whatever.... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 28. maj 2008 09:55:23

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

28. maj 2008 11:16

Tudi pri nas delamo enako. Imam prav nemogoč delovni čas, zato vse pripravljam zvečer (med 21:00 in 23:00, ko se vse umiri) ali pa zgodaj zjutraj (od 05:30 - 07:00) - odvisno, kaj pripravljam. Drugače pa tako, kot so že predhodnice napisale: razne juhice, pa testenine, pa meso v omaki, golaži, riž, čufte,... Tudi moj mož ne kuha (pa nič zato, tudi jaz marsičesa ne delam, tako da jaz njega ne silim, on pa mene ne,...), zato moram pripraviti en dan prej kompletno kosilo (s prilogo in solato vred; s tem, da si solato sam začini), jaz pridem domov šele zvečer in pojem "ostanek". Kar nekaj se je že govorilo o tem, zaenkrat sem našla samo tele linke: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5909 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4998 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1246

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. maj 2008 12:43

Americani, ki slovijo po akronimih (TLA=Three Letter Acronym), imajo koncept OAMC - Once A Month Cooking, po katerem porabis en dan ali en vikend na mesec za nakupovanje in pripravo futra, preostale dni pa lavfa mikrovalovka. Treba je sicer poznati nekaj osnov prehranske znanosti, rabis veliko zmrzovalno skrinjo in imeti moras nekaj smisla za uporabno knjigovodstvo, sicer je pa koncept dovolj zanimiv. Na internetu se pod tem geslom najde kar nekaj dobrih idej. Meni bolj ustreza koncept kuhanja enkrat za veckrat, lahko tudi brez zamrzovanja, tako da cez vikend, ko sva dva, pripravim vecino tistega, kar bom potem sama jedla cez teden, res pa je, da mi vsakodnevni sestavljeni jedilniki v klasicnem smislu juha, zrezki, priloga, solata, sladica bolj dol visijo, raje imam enostavnejse stvari in vse tisto, kar se skuha ali spece v enem piskru. Treba je samo malo planiranja - na primer, ce kuham govejo juho, dam noter se polovico kure, iz te kure naredim enkrat sredi tedna curry, ki ga imam za dva dni. Ali specem sardele, jih pripravim malo vec, iz tistih, ki ostanejo, naredim marinado, ki je s kruhom in svezim paradajzom samostojen obrok. Golaz, paprikas, segedin, fizol, bolognese, chili con carne, vse take stvari vedno skuham za veckrat in zamrznem ali razdelim okrog - pri nas ves cas poteka v okviru sirse "familije" (ni namrec nujno, da obstaja kaksna prava sorodstvena povezava:)) ) zivahen promet s pasulji, golazi, strudli, tortami, sarmami, kuskusom, francosko solato in podobnimi stvarmi, ki jih je skoraj nemogoce skuhat v majhnih kolicinah, se pa na ta nacin dejansko prihrani veliko casa (zdaj je mogoce bolj jasno, zakaj obcasno sanjarim o tem, da bi imela betulo). Pa, kot je ze Vendy rekla, samostojen obrok je tudi juha s kruhom, solata s tuno ali jajca s polento. lp, proxima

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

28. maj 2008 13:58

No replika na prej omenjenega moža-moj je sicer znal skuhati jajce,je pa po 20 letih odkril njegov "skriti" talent v golažu ,pasulju, divjačini in mesu na žaru.Kaj ostane za takim podvigom je že druga zgodba.Pustimo moškim naj uporabijo svojo domišljijo,čeprav nam gre težko po grlu jih pohvalimo,sicer pa mislim da gre danes vse v zmrzovalnik(najljubči gospodinjski pripomoček) od juh do kruha. anemona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti