Bananovec - kdo se spozna na eksote

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. maj 2007 15:11

ma dj pol pa spremente tm deite stran z foruma male oglase in nevem kwa ... pa mal preberte ka tm piše pod opis foruma za male oglase .... ma ja jst full komercialno oglašujem kle ... celo fermo mam na račun tega foruma in bogatim na veliko res ... mislm kak ste eni ...

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

22. maj 2007 21:54

Na vrtu imamo posajene že ene 3 leta. V bistvu sem hotela malo poizvedeti, kako ravnati z njim, pa kako se pripravlja na cvet, življenjska doba (baje, da je konec z njim, ko enkrat cveti). Problem je nastal, ko se prvi bananovec ni obnašal tako kot ponavadi. Pa sem mislila, da ga mladi poganjek zažira, ali pa da je bolan (razmišljam pač). Listov od nikoder, nastajala je ena zlepljena gmota. Midva z možem pa pametna - jasno - dejva mu pomagat in sva odrezala zgornji del. Pa se je izkazalo, da je bil to cvet, zato ni šlo nikamor. Če bo res crknil, mi vseeno ostane lanski "mladič", pa še čisto majhen letošnji; podmladek je, ampak mi je pa žal za cvetom. Nisem si mislila, da bo cvetel že tako hitro (po treh letih). mmbrlan

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

23. maj 2007 22:31

Hvala, rimljanka, za linke. Me pa zanima, če je možno, da odcvetela rastlina v mojem primeru še 1x požene cvet ali pa vsaj liste, ali nujno crkne? mmbrlan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. maj 2007 23:20

A veš, da ne vem, mislim, da ostane živa, sicer pa tako ali tako požene mlade. Nisem nikoli imela bananovca, mi nekako ne gre v kontekst rastlin pri meni, je preveč tujek.

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 23. maj 2007 23:21:09

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. maj 2007 1:31

Ojla

Že kar nekaj let imam doma banaovec.

Enkrat samkrat, ko je bil že star kar nekaj let - potbno ga je bilo vsako zimo preseliti v garažo in spomladi nazaj na trato - mi je naredil takšen socvet, kot je rimljanka pripopala link. Tisti zelen. Bananovec je potem crknu. Je pa poskrbu za nove mlade rastline. Sem tudi nekje slišal, da vedno, ko požene plod, kasneje odmre.

Enkrat sem testiral in ga preko zime obložil z koruznico in slamo, ter zavil v folijo. Rezultat: ni prteživel zime.

Matjaž

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

24. maj 2007 8:18

ce bi kdo imel bananovca naj se mi javi in jeseni ga dobi, ker sedaj menim da ni dobro, da se ga koplje ven iz zemlje Kira

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. maj 2007 8:21

Čao, jaz imam tudi bananovec, zelo velik zraste, bolj svetle liste ima in je primeren za ven. Imam pa tudi muso, to je pa sobna banana, ima dišeče liste in je bolj temne barve. Je dosti manjša kot tista prejšnja, listi so tesno skupaj in bolj krhki. Lep pozdravček, S.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. maj 2007 21:03

Anomis, vsak bananovec nosi latinsko (znanstveno ime) rodu Musa. Bi se dalo kakšno slikco one tvoje sobne variante videti? rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. maj 2007 21:45

t-baby je napisal/a:
ma dj pol pa spremente tm deite stran z foruma male oglase in nevem kwa ... pa mal preberte ka tm piše pod opis foruma za male oglase .... ma ja jst full komercialno oglašujem kle ... celo fermo mam na račun tega foruma in bogatim na veliko res ... mislm kak ste eni ...

baby,

če je to res, a bi ti prav prišel elderly gentleman ?

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti