Na pomoč, kuhinjski molji!!!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. okt 2007 9:39

Precej hitro - zabubijo se, bi člouk rekel.

LP

cervus

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. okt 2007 10:59

jaz pa imam težave z mušicami. kako se naj jih rešim? v kuhinji smo imeli hruške, seveda smo jih takoj ob pojavu mušic odstranili ampak mušice kar ne izginejo. sem jih že sesala pa se nazaj pojavijo. kaj naj naredim? ne bi rada nekih močnih stvari uporabljala (spreyi) ker je to le kuhinja. nektarina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2007 11:01

Meni so se že nehale pojavljat. To se mi zgodi vsako leto nekje jeseni, so pa ene 14 dni, potem jih ni več. Pa sem v 3. nadstropju, kamor še komarji komaj zaidejo... lidka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. okt 2007 11:03

pri nas bo zdaj to okrog 14 dni, upam da bodo izginile ker mi gredo res na živce. nektarina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. okt 2007 12:47

Tekstilne molje smo pri nas neuspešno preganjali nekaj let, dokler nismo ugotovili, da so naseljeni v klavirskih klobučevinastih kladivcih. Muzikuse smo nekajkrat poškropili z biokilom, zdaj je zaenkrat mir. Mokarji ali kako se tej nadlogi reče, so pa, vsaj pri meni očitno neuičljivi. Že dve leti hranim vsa njim všečna živila v hladilnikih. Na prostem oziroma v omarah imam samo olje, kis, sol, sladkor, kavo, čaj, konserve in zelenjavo. Vsak mesec kupim karton s feromoni in je takoj preobljuden z Romeo žužki. Ne vem, kaj jedo, police v shrambi in kuhinji res redno in že malo obsedeno čistim, črvičkov res ni več, čokolada, orehi, moka itd so v hladilniku - mogoče so našli kaj na vrtu. nola

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

12. okt 2007 13:19

Meni pa se zdi, da bomo potrošniki morali malo bolj pritisniti na predelovalce in trgovce glede kvalitete mok in zdrobov. Včeraj se mi je zgodilo: zjutraj sem pri najboljšem sosedu kupila moko in pšenični zdrob. Ko sem odprla vrečko zdroba, je bila že na zgornjem robu znotraj nekakšna pajčevina, iz zdroba pa so pokukali črvički. Šlo je v koš. Ko sem odprla moko, so po njej na vrhu poplesavale mini črne živalce, hitre kot hudir. Tudi to je šlo v koš. Se pravi, ribam in špricam police kot nora, iz trgovine pa nosim golazen. Kakšno svinjarijo morajo imeti v kakšnem obratu mlevskega podjetja, si lahko mislite. Potem pa to trgovci v nedogled šparajo še po skladiščih v upanju, da pride do "podražitev osnovne surovine" in si domov nanosimo golazni za celo leto. Sploh si ne upam pomisliti, kaj vse peki iz vreč nasipljejo za kruh. Tam verjetno ni časa za preverjanje, če kje kaj leze in poskakuje?! LP! ovčka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2007 13:30

Hmmmm, ja...

Zakaj pa ne neseš nazaj? Jaz pač ne nesem, ker odprem ponavadi čez par dni, ali teden dni... Račun je pa že v košu. Sicer pa je tudi odprava nazaj v City Park recimo cela Odisejada, preden čil in zdrav prideš noter, ni res?

lidka

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

12. okt 2007 13:47

Bi nesla, pa sem bila peš, mož pa v službi. Do popodneva, ko pride, bi mi ta golazen zlezla iz petih vrečk. Sem bila jezna kot hu.... Adijo! ovčka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2007 13:56

Sej vem, in te ne obtožujem in vem, kako tečno in odveč je izdelek nesti v trgovino reklamirat...

Je pa tako, če bi bilo več takšnih strank, bi tudi malo popazili na kvaliteto, ne? Tko je pa vse okej, sej raja vse požre dol...

lidka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. okt 2007 16:24

ovčka, če boš naslednjič kupila zdrob in moko istotam, kar  v trgovini  odpri in poglej. Lahko je več takih zavitkov.

Pred leti sem kupila alpsko mleko, in doma ugotovila, da je skisano. Zlijem stran in grem po novega, odprem doma, spet skisano - bilo je sredi poletja. Grem še tretjič in s prodajalko ugotoviva, da je bila taka cela količina iz istega pakiranja. Seveda so mi za vse tri litre brez besed dali dobropis.

Saj vem, da je odveč nositi stvari nazaj v trgovino, vendar glede na višino  trgovskih marž  od trgovcev res lahko zahtevamo prvovrstno blago.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti