Na pomoč, kuhinjski molji!!!

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

11. sep 2007 12:11

No, še moja zgodba. Berem včeraj te vrstice in si mislim: saj pri meni tud nekaj frči. In grem popoldne v akcijo. Naj povem, da imam vse v v Tuperware posodi, kljub pripovedovanju prodajalcev te posode, da je hrana zaščite pred...., sem jih našla v ješprenju. Po končani akciji pa grem v trgovino in kupim, med drugim, 2 kg moke znamke Mercator. In pridem domov in dam moko, preden jo shranim v posodo, na cedilo in presejem. Kaj najdem? Enega mrtvega črnega žužka (čisto majhnega) in dva majna črvička, ki pa sta bila v prvem trenutku kot majhen del neke luščine. Ko pa sem le malo frcnila s prstom, sta se pa začela zvijati. Vse je romalo v koš. Moka res ni tako zelo draga, predraga pa, da roma v koš. Pozdrav vsem! tajči-ja

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

11. sep 2007 12:53

Moje izkušnje z molji so, da res radi pridejo tudi po zračnikih v bloku, vendar pomaga predvsem temeljito čiščenje.... vse staro pročččč.... tudi čaji.... vse vse... Samo sveže sprotne zaloge.... sploh sojine stvari so nagnjene k mojem, tudi moka iz mercatorja mi je že delala preglavice ... Pri nas večinoma uprabljamo steklene kozarce za shranjevanje ostankov odprtih živil... tko da se tudi hitro vidi, če se kaj notri dogaja... Molji blajk blajk Nas pa prisilijo k čiščenju... hihihi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. sep 2007 13:29

Loni je napisal/a:
Frina, jih imam doma, od treh različnih proizvajalcev, pa vseeno frčijo okoli. Ravno v zračnike jih ne morem postaviti. Loni Makaroni

Preden pristanejo, vedno frčijo. In vedno pristanejo vsaj enkrat. Daj bog, da zadnjič ravno ne tistem lepilu!

Namig: molji, sicer oni za v suknjo, se radi zaredijo tudi v klobučevinastuh krogcih na nogicah stolov, so pa bili že odkriti v rolojih, kjer so se vegetarijansko lotili tudi platna od rolete.

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. sep 2007 15:01

Frina, jaz mislim, da jih je že ob samem našem pisanju tak strah prijel, da zdaj že kake 3 dni nisem videla nobenega. Se pa na pasti prav lepo lovijo, neglede na proizvajalca.

 

Loni Makaroni

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

12. sep 2007 16:08

Neverjetno! Očitno nisem sama. Ravno sem hotela odpreti temo in povprašati za nasvet in evo tukaj že teče debata. Jaz sem našla enega že lepo debelega črva na stropu, enega po parih dneh na eni strani kuhinjske stene (pri tleh za radiatorjem), enega pa danes na nasprotni strani na vrhu stene. Kako so lahko bili tako razmetani mi ni jasno. In vprašujem se samo, ali jih je še več in kje so. Potem sem seveda izvedla akcijo oz. pregled vseh odprtih živil in dva čisto mičkena črva našla še v testeninah za lasagne, pajčevino pa v müslijih in drobtinah. Seveda sem vse zmetala v smeti. Meni se bo zmešalo od teh črvov-molov, mi kar mine, ko jih zagledam. Hvala za nasvet glede hiške-pasti za molje. Še danes si jo grem kupit. Vsem, ki se spopadate z njimi pa veliko uspeha. ditka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. sep 2007 17:28

Hiške so po mojih izkušnjah kar učinkovite - vsaj glede na to, koliko se jih pri nas ulovi!!! Seveda, pa bodo okrog hišk še vedno frčali molji, saj se na hiške ulovijo le samci (vaba so samičini feromini) in tako se prekine razmnoževalna veriga...Samice na samice pač ne trzajo - no, če sodimo po ljudeh, morda kakšen odstotek že veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. sep 2007 17:29

pardon, feromoni! veverica

aniari  

član od: 12.9.2007

sporočila: 7

13. sep 2007 10:53

jaz sem vrata omaric pošpricala z bio-killom in sem se rešila moljev - še prej pa sem vse pometala proč in temeljito očistila. Poprej sem že večkrat naredila čistko, pa so se vedno vračali. Zdaj pa z bio-killom jih ni več. aniari

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. sep 2007 11:01

Meni vsak dan kak prifrči. Pa imam vse spucano. TZko da res sumim kake zračnike... (ali pa so spet kje pri meni skriti v kaki škatli, kdo bi dedel...).

Na hiško pa se še ni ujel nobeden???

lidka

pekovskikrajec  

član od: 11.10.2007

sporočila: 1

11. okt 2007 21:21

Fuj fej in fuj! Dans sem jih 10 pobral iz stropa. Tistih malih belih črvičkov. Zadnje čase jih konstantno pobiram, leteče verzije sem že iztrebil. Vso hrano prav tako zamenjal. A te male bele gnidice zelo hitro zrastejo ? pekovskikrajec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti