Na pomoč, kuhinjski molji!!!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. maj 2007 11:52

Moko, koruzni zdrob, pšenični zdrob, vse vrste testenin, riž shranim v steklene posode z vakumskim pokorovom, čistim pa obvezno enkrat mesečno. Sem pa se že srečala z metuljčki...kako so luškani Anamarija

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

22. maj 2007 16:09

jaz dam pa v omare kar sveže orehove liste - že nekaj let jih uspešno odganjam. ariella

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

22. maj 2007 16:24

Ko smo imeli v kuhinji molje in sem počistila VSE, se jih še nismo znebili, dokler nisem našla legla - v filtru kuhinjske nape. Poglej še tja! Če ni moljev, je pa itak dobro občasno zamenjati filter (če imaš tako napo). Danca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. maj 2007 18:47

Mali moljček se vrne s sprehoda in se pohvali očetu, moji:

"Ati, ati, bil sem glavni! Vsi, ki so me videli, so mi ploskali!"

Za odganjaanje moljev nimam nobenega novega nasveta. Lani sem odkrila nekoferomonso vabo v ntersparu, ki zadostuje za daljši čas. Znanka, ki sem ji uporabo svetovala, me je nekaj dni kasneje vsa zgrožena poklicala in zgrožena povedala, da se je ujelo ogromno moljev. Pred tem so je molji nadlegovali, in kljub intenezivnemu čiščenju je strah ostal.

Veraj sem zaploskala enemu sivemu metuljčku, ki je po moje prišel iz omare z oblačili., čaka me ogromno pregladanja oblačil.

Obe  v kuhinji ( s katerimi nam je postregel domači ), smo dokončno uničili.

Sovražnik ne miruje, kajne ?

 

Frina Sporočilo je spremenil(a) frina dne 22. maj 2007 18:47:50

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

22. maj 2007 20:10

ja, tudi jaz se borim s feromonskimi vabami. Leglo sem imela v otroški sobi. Vse sem prezračila, oprala in zložila v vreče iz blaga. Ter nastavila feromonsko vabo. v hiško se je ujela množica mladih moljev, kar je dober znak, ker so se zalepili še pred parjenjem. Sedaj je tam mir že več kot pol leta. Toda joj, v hodnik je sinoči priletel odrasel moljček, tak ki je verjetno že kje pustil svoje leglo. Danes sem že kupila dve hiški v dm: ena je v shrambi, druga v sobi. In čakam.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. maj 2007 20:16

Frina, po mojem razumevanju si sovražnik ti, kajne? rimljanka

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

22. maj 2007 21:37

Hvala vsem za odgovore. Župca, za kakšne hiške gre? Kakšna je njihova učinkovitost? Pa še to: dva izmed mojih virov: vrečka s sončničnimi semeni za ptiče in orehi v lupini... Jupi! Upam, da bom uspešna pri iztrebljanju zalege. Lp mmbrlan

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. maj 2007 6:11

Vse vrži v smeti, shrambo in kuhinjo dobro prečisti, pol pa novo kupljene izdelke shrani v dobrih posodah. Meni se je pred leti zgodilo isto. Sedaj jih že nekaj let nimam nikjer več. Včasih kupiš kakšen izdelek, kjer so se že v trgovini ali pa v skladišču zaredili. Če takšen izdelek shraniš v zaprto posodo, se ne more naprej prenesti in samo ta izdelek vržeš v smeti.Da ne bo reklame, jaz imam vse shranjeno v TW posodah, ki se krasno obnesejo. Kyara

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. maj 2007 6:48

mmbrlan, to so hiške iz papirja, znotraj prevlečene z lepilom. Kupiš jih v dm, sestaviš, na sredino tal hiške nalepiš priloženo feromonsko vabo. Deluje na principu oddajanja posebnega vonja, ki ga mi ne zaznavamo, molji pa. Vonj je kot tisti, ki ga samičke molja oddajajo pred parjenjem. Če imaš srečo, se nalepijo še mladi molji, torej še ni prišlo do paritve in še nimaš nove zalege. Od sinoči se mi je v shrambi ujel en moljček, ampak žal star. Torej ali je priletel skozi okno ali pa se je izlegel nekje v shrambi (joj bo dela) in smo mu samičko pokončali s ploskanjem predvčerajšnjim. NIkar se ne ustraši, če jih bo več. Neverjetno, koliko otrok lahko naredi en par. Deluje zagotovo, vendar pa je potrebno še vedno vse dati v škatle. Mene je očitno presenetilo toplo vreme, ker pozimi zaradi nizke temperature v shrambi ne zapiram vse v škatle tako skrbno. Danes seveda akcija. lp, župca

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

10. sep 2007 10:44

Jaz sem že mislila,da sem si jeh med počitnicami znebila...več kot polovico živil sem vrgla stran.Leglo je bilo v enem starem rižu...danes delam zdrobove žličnik...evo,spet so tu :(.Pa zdrob sme imela p plastnični posodi...večino živil dajem v steklene ali plastične posodice pa kar pridejo noter :(. Jezna sem...naslednjič v Mercatorju kupim zalogo steklenih posodic.Vse bo romalo vanje :(. Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti