Leg magic iz top shopa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jun 2010 18:53

japaja je napisal/a:
Iiiiii, Vanja, ravno zdaj zadnje dni opažam, da se mi hoče začet nabirat tisti starostni špehek na bokih oziroma na šimbasu haha! japajaSporočilo je spremenil(a) japaja dne 09. 2010 18:34

 

Za znebiti se malo ali veliko špehka pomaga samo aktivna telovadba: Laufanje, kolesarjenje, kakšna oblika aerobike, v bistvu karkoli ti dvigne srčni utrip. Starejše kot smo, dlje časa moramo švicati. Pa pasto zamenjat za fižol itd., itd., itd.

Ko potožim, da se ne morem znebiti tistih par odvečnih kil, kljub temu da redno hodim na spinn in potem še prehodim (in to zelo hitro, lahko ena potrdi  ) ene 3 km vsak dan, me zdravnica odslovi takole: "To so pač leta, draga moja! Sicer si pa zdrava, pritisk imaš nizek, holesterola nič, kosti zavidljive in dovolj mišične mase...kar tako naprej, vago pa stran vrži!"

Najhuje je seveda nesrečna motivacija. Eni si nataknejo teniske in pot pod noge, druge se moramo k temu prisiliti.

Vanja

neznan uporabnik

9. jun 2010 19:02

Ne s kilažo niti s celulitom nimam težav, sem ful aktivna (še kadar pospravljam, vključim koreografijo, ob glasbi seveda..), hitropočasna hoja, bicikl, plavanje, ples, zadnje dni plezanje po češnjah.. Sem mislila, da obstaja kakšna finta za tisti "šimbas" japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jun 2010 19:08

japaja je napisal/a:
Ne s kilažo niti s celulitom nimam težav, japaja

 

I hate you for that!

 

(da nau kdo tole narobe razumel )

Ma kaj je tale šimbas? A o tazadnji govoriš?

Vanja

neznan uporabnik

9. jun 2010 19:23

Ja a nismo zadnjič v temi o piknikih o šimbasu razpravljali, hehe? Šimbas je tam okoli križa, ledij, pasu.. (na kmetih so si včasih grozili: "Te bom tok ke ćez šimbas prtisnu!") Drgač pa ja, teh težav(kile, celulit) nimam, mam pa kakšne druge, nobody is perfect japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jun 2010 19:57

japaja je napisal/a:

 

špehek na bokih oziroma na šimbasu haha! japajaSporočilo je spremenil(a) japaja dne 09. 2010 18:34

 

Zdaj se pa odloči: Šimbas (hrbet) ali boki?

Al sem spet kaj zamešala?

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 09. 2010 19:58

neznan uporabnik

9. jun 2010 20:38

Šimbas. Tam nekje okrog ledvic. Ojoj, čaki, kje je že tista Ežojeva knjiga? Evo: tam okrog T-bone, na meji med short loinom in sirloinom japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 09. 2010 20:41

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jun 2010 20:40

Ma, ko si enkrat čez 45, je špehek na šimbasu oz. na bokih kot pribit! Mamica narava dobro ve, da mora imet člouk mal zaloge za takrat, ko zboli ali ko je toliko star, da začne starostno hujšat. Proti genom se ne da velik naredit! In če si lahko vrhunske teniške igralke privoščijo celulit, se jaz nimam kaj preveč za sekirat zarad svojga! In če ima gospa, ki je skoraj vse svoje življenje na dieti (diabetik in odstranitev žolčnika) previsok holesterol (da ne boste mislili - diete se dosledno drži) - al naj se jaz pol na zobe mečem, če ga imam? Dajte no! Vse do neke mere, bi člouk reku. In če jih imaš petdeset, nazaj na dvajset ne boš nikoli več zlezel!

lp

cervus

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

9. jun 2010 21:07

@ Vanja: "love handles" bi bil najboljši prevod... Y.

neznan uporabnik

9. jun 2010 21:16

Joj no, pa sej mi ne gre za to, da bi bila še enkrat 20 (sem rajši 2x ali pa 3x 20..), če se ravno ne ukvarjaš z vsemi mišicami v telesu (koliko jih že imamo, ne vem, vem pa da veliko), grejo tiste, ki jih ignoriraš, prej v pokoj kot druge. Če imam od biksanja parketa normalno utrjene noge in če me zaradi vsakodnevnega razgibavanja vratu (ko se oziram za mladimi fanti) le-ta še nič ne boli, se bom pač šimbasu ekstra posvetila. Da bom vsaj v nekem ravnotežju. Elaphus, imaš popolnoma prav, narava dela po svoje in jaz tiste normalne zaloge za hude čase imam, hvalabogu. Sem pa ravno toliko samovšečna, da bom še danes začela trenirati svoj šimbas. Kar se genov tiče, imaš tudi prav. No, jaz bom pač probala in bom pol povedala, ne bom pa že zdaj rekla, da "itak" nima smisla. japaja

neznan uporabnik

9. jun 2010 21:17

Ampak Yantares, a niso love handels bolj boki? No, love handelsov pa ne dam!! japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti