Šunka v testu

Vesna5  

član od: 5.11.2001

sporočila: 36

tema odprta - 27. mar 2002 8:33 | ogledi: 5.690 | odgovori: 6

Zanima me, če ima kdo izkušnje s peko šunke (prekajene) v testu? Letos sem se odločila, da jo bom pripravila na ta način, a ne poznam recepta.

Vesna

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

27. mar 2002 15:56

Pri nas doma suho prekajeno šunko(celo stegno) damo za dva dni v vodo, da se lepo odsoli. Čez dve dni naredimo malo trše testo za kruh(moka, olje, kvas malo mleka,vode, soli, sladkorja...) ter to šunko zavijemo v razvaljano testo. Pustimo pol ure počivat in jo damo v pečico. Koliko stopinj ne vem, saj pri nas to dela stara mama, ki jo peče v razgreti krušni peči cca. 4 ure. Nekateri pravijo, da je dobro če šunko pred zavijanjem namažemo z malo meda. Ko je pečena, jo damo ven ter odrežemo zgornji pokrov testa, ter pustimo ohladiti. Šunko, ko je zavita lahko tudi okrasimo z kitami, izrezanimi listi, rožami iz testa.... Pa dober tek! Saša

neznan uporabnik

29. mar 2002 8:09

Pri nas doma naredimo testo za navaden beli kruh, nato vanj zavijemo šunko (nič je ne namakamo, kupimo kar tisto navadno pakirano vakumsko). Najboljša je seveda topla, jemo pa tudi hladno. Meni je najboljši kruh, ki se je dotikal šunke...mmm njam. larisa

SaraKay  

član od: 14.3.2002

sporočila: 19

29. mar 2002 12:42

Testo za kruh razvečem, nato pa posujem z drobno mleto kumino in lovorjevim listom. Šunko (tudi tisto, ki je ni treba kuhati) skuham, odcedim, zavijem v testo in premažem s stepenim jajcem. Testo lahko tudi okrasiš (kitke ipd.). Šunka se peče tako dolgo, kolikor je težka --> 1kg=1 ura; 1kg in pol= 1 ura in pol Lepe praznike želim, SaraKay SaraKay

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. mar 2005 10:07

Sem poskusila predlani, pa je bila kruhova skorja tako trda, da jo je bilo treba z kladivom.....kje sem naredila napako Lumpica

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

20. mar 2005 10:58

Poskusi z listnatim testom.LP terlikar 1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. mar 2005 17:29

Tudi jaz pečem šunko v običajnem krušnem testu in sicer vzamem moko tipa 850. Oprano in osušeno šunko, ki je ni potrebno kuhati, sicer jo prej malo prevrem, zavijem v razvaljano krušno testo na vrhu naredim dimnik, da lahko izhaja para in to je to. Pečem jo v ventilatorski pečici najprej 10 min na 200 stopinj nato pa zmanjšam na 170 stopinj in jo pečem toiko časa kolikor je šunka težka. npr. 2 kg je 2 uri. Pečeno dam na mrežico in jo za 10 minut pokrijem z mokro krpo. Režemo jo kar s kruhom vred, saj je kruh the best. Julya Testa ne smemo pretanko razvaljati. Jaz vzamem za šunko, ki ima kg in pol kar 1 kg moke za kruh. Če je testo tanko, je pečeno trdo. Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 20. mar 2005 17:31:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti