Kapre

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

22. maj 2007 20:05

Hej, rimljanka, če bi plezala ... a to pomeni, da so v tistih obzidjih okoli Zadra? Bom pozorna, ko grem naslednjič na morje. Pa tale Piran, bi bilo treba iti enkrat doli na kavo in na sprehod do cerkve, kajne? Sporočim, če mi bo uspelo. Seveda, ne takoj jutri, niti pojutrišnjem. Če kateri kaj uspe, sporočite. Če ne uspe pa tudi. Elba, že vnaprej hvala. Seveda smo na ti. lp, župca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. maj 2007 20:19

župca, lepo prosim, NIČ plenjenja tam po piranskem obzidju, no! To je EDINO nahajališče kaprovca v Sloveniji. Pridno počakaj jeseni, naberi malo plodov, posej semena in ni vrag, da ne uspe.

Bom še kolega vprašala, če bo pri njem kaj semen. Kako bi šlo s kakimi potaknjenci pa pojma nimam. Morda bi to tudi bila varianta. S pomočjo hormonov skoraj zanesljivo.

 

 

rimljanka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. maj 2007 6:56

Ja, res čudovita kombinacija z obzidjem, a vseeno škoda, da njegove agresivne (/dolge in razpredene) korenine niso nič prijazne obstoju arhitekturne lepote kobra 1

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. maj 2007 8:08

Zid pod piransko cerkvijo seveda ni edino nahajališče kaprovca v Sloveniji. Zanesljivo ga najdete v škarpah na Kampolinu (hrib nad Lucijo), videla sem ga pa tudi že na južni strani Seče. Raste na škarpah, ki so obrnjene na jug in zaščitene pred burjo. nola

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. maj 2007 18:12

OK, obljubim, da ne bom skrunila narave (he,he, če bi bil pa kakšen višek,...) - v Piranu. Bom iskala v Zadru, če ne pa jeseni kakšen plod. Težka naloga. Se pravi v Piran na kavo (iz Posavja), nabrati nekaj plodov (po možnosti ne takoj pojesti) ter nato še vzgojiti. No, bomo videli, so rekli slepci.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

2. avg 2010 12:20

Tudi sama sem v Orebiču zasledila izjemeno cvetoč grm, žal pa nisem vedela za katero rastlino gre in glej ga zlomka ravno v delo in dom je Dario Cortese opisoval zdravilna zelišča. In zdaj tudi jaz iščem to grmovnico. Sicer sem si jaz odlomila majčkeno vejico. Bom pa vseeno zelo vesela, če ima kdo že kašno informacijo, kje bi se dalo grm kupiti. Žal ga v vrtnariji Reš nimajo. http://sl.wikipedia.org/wiki/Slika:Capparis_spinosa.j Hvala in lep pozdravček. pinka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2010 21:13

pinka, kako pa misliš kaprovec gojiti in kje?

rimljanka

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

6. avg 2010 22:56

Kapre imajo prečudovit cvet in liste, a najbolj grozen okus, kar se mene tiče, seveda. Ko sem bila na Cipru sem bila lačna, saj je v vsaki  jedi vmešana ta nemogoča zel.

mejačka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

9. avg 2010 10:42

Kaprovec iščem zgolj za okras, da me bo razveseljeval s svojimi cvetovi. Kot vse druge sredozemske rastline, ki me razveseljujejo, bo tudi on našel svoje mesto pozimi v hiši. lp, pinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti