Borovi vršički

neznan uporabnik

tema odprta - 20. maj 2007 12:03 | ogledi: 18.803 | odgovori: 11

lep pozdrav kdo ve kako se pripravi liker iz borovih vršičkov.

vinko51

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. maj 2007 12:10

Misliš sirup alla smrekovi vršički ali prav kako alkoholno zadevo? Če misliš sirup je postopek enak, plast vršičkov, plast sladkorja, hm za kak liker bi podobno pa na koncu, ko bi bil raztopljen sladkor, dodala samo alkohol. pozdrav,

neznan uporabnik

20. maj 2007 12:57

po ašiču borovi vršički škodijo ledvicam in so primerni samo za zunanjo uporabo.pa lep pozdrav. vinko51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. maj 2007 13:01

In zakaj potem sprašuješ, vinko51, a zato, da provociraš ali kaj? Sicer pa Ašič nekako ni edino merilo uporabnosti, to je pa tudi res. rimljanka

neznan uporabnik

20. maj 2007 13:11

sprašujem ker cenim bogate iskušnje vseh tukaj prisotnih.pa lep pozdrav rim. vinko51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. maj 2007 17:12

Jaz sem vršičke ravno danes s sladkorjem na sonce postavila, že zdaj diši, diši,....... Bi se sicer strinjala, da večje količine ne morejo delovati dobro, ampak šilce tu in tam, za preganjanje prehlada, pa res ne more škoditi. rimljanka

carlsberg  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1

7. jun 2007 7:12

Tisti, ki nabirate vrsicke dreves, upam, da se zavedate, da je to v Sloveniji prepovedano in da se za to dobi kar velika denarna kazen. S trganjem vrsickov namrec poskodujemo rast dreves za nekaj let. carlsberg

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

7. jun 2007 7:24

Kaj je vse prepovedano pa se dela! Mislim da takšni komentarji ne sodijo sem! Lep pozdrav, Priv priv

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. jun 2007 7:45

Liker iz borovih vršičkov se pripravi popolnoma enako, kot iz smrekovih, lahko pripravimo tudi z mešanico (borovi-smrekovi).

Liker se uporabi kot zdravilo ali aperitiv (0,3 in ne 1 l), torej v malih količinah in v zmerni uporabi ( tako kot vse ostalo) ). V taki količini prav gotovo ne bomo bremenili ledvic.

Priporočeno v prehladnih obolenjih.

Tudi brinove jagode škodujejo ledvicam, če bi jih jedli namesto borovnic.

 

Patra Ašiča zelo cenim, vendar se tudi njegova spoznanja  (trditve)   včasih izključujejo v navedenih mešanicah zelišč.

(konkretno zdaj ne bom vedela napisati, ker že zelo dolgo nabiram zelišča in mešanice po lastni presoji)

 

Vinko, bom  vesela,  če boš z nami delil tvoje znanje, ugotovitve oziroma vedenje , da ne boš preverjal samo našega. (No, vsaj tako delujejo tvoja vprašanja.)

kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 07. jun 2007 11:42:32

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

7. jun 2007 21:13

Kobra aplavz! ham-njam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jun 2007 4:53

carlsberg, a lahko prosim, poveš, kje je prepoved zapisana (uradni dokument). Sicer pa, kar se mene tiče, se zanesljivo bolj zavedam naravovarstvene problematike v Sloveniji in tudi globalno, kot si morda misliš. Ker ne veš, kje sem vršičke nabirala, s kakih dreves,.......mi, prosim, najprej odgovori na vprašanje, potem pa lahko povem še kaj.

In - seveda NI RES, da bi se zato rast ustavila za nekaj let. Tisto leto tisti vršički, ki jih pobremo, seveda ne zrastejo. Če je to na travniku, ki se nekontrolirano zarašča, je stvar debate (ali sploh je stvar debate?) ali je trganje korist ali škoda.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti