Snikers

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 18. maj 2007 20:53 | ogledi: 2.576 | odgovori: 6

Hojla punce,

Ali ima mogoče katera recept kako bi se dalo doma narediti Snikers (vem, da sem ga enkrat nekje zasledila ampak ga nikakor ne najdem več)?

Hvala vam za pomoč in mirno noč vsem!

Emma

Emma07

POT  

član od: 18.8.2006

sporočila: 18

18. maj 2007 21:17

Našla sem recept za domači snikers. Upam, da je pravi. Recept sem našla na nekei srbski internetni stran in ga rpekopirala. Žal pa naslova internetne strani nimam. DOMAČI SNIKERS Sastojci za 6 osoba: 300 g pečenog kikirikija 200 g šečera 50 g margarine 2 jaja 3 reda čokolade Priprema: 1. Kikiriki krupno sameljite. Prokuhajte jaja i šečer na slaboj vatri, neprestano miješajuči. 2. Zatim dodajte margarin, čokoladu i kikiriki. Miješajte dok se masa ne sjedini, pa je ostavite, da se ohladi. 3. Zatim od mase formirajte kuglice i ostavite ih na hladnom mjestu, da se stegnu. lp POT

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. maj 2007 11:25

Moja prijateljica dela zelo dobre snikerse ampak na žalost dela vse "od oka".

Na peki papir da eno plast Leibniz piškotov. Sladkor prepraži, počasi dodaja sladko smetano in meša, da se naredi karamel primerne gostote. S tem prelije piškote, doda nesoljene arašide (dobijo se v trgovini), prelije še z eno plastjo karamela in da za nekaj časa z zamrzovanik, da se malo strdi. Potem to zmes nareže na koščke in jih oblije s čokolado.

Meni so veliko boljši, kot tisti v trgovini. Je pa problem v karamelnem prelivu, ravno prave gostote mora bit...

Tukaj pa lahko vodiš kako zgledajo njeni snikersi -  zgoraj na levi in desni strani.

 http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

stana

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

19. maj 2007 12:25

Res se splača poizkusiti. Sama sem delala po receptu, ki je objavljen na coolinariki (hr) in so mi bili res všeč. Okusni, kremni, njam..... Sem pa delal z arašidi in ne tistimi "kikirikiji" (no, saj niti ne vem kakšna je razlika ) Kupila sem kar tiste v lupini in sem jih potem izluščila. tasau

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. maj 2007 20:54

POT je napisal/a:
DOMAČI SNIKERS Sastojci za 6 osoba: 300 g pečenog kikirikija 200 g šečera 50 g margarine 2 jaja 3 reda čokolade Priprema: 1. Kikiriki krupno sameljite. Prokuhajte jaja i šečer na slaboj vatri, neprestano miješajuči. 2. Zatim dodajte margarin, čokoladu i kikiriki. Miješajte dok se masa ne sjedini, pa je ostavite, da se ohladi. 3. Zatim od mase formirajte kuglice i ostavite ih na hladnom mjestu, da se stegnu. lp POT
A je treba jajca vtepst in nato zmešat s sladkorjem? Ali to mešamo na direktnem ognju in koliko časa? Hvala za pomoč alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti