Jedilni škrob itd...

STASY  

član od: 24.2.2007

sporočila: 48

tema odprta - 17. maj 2007 15:42 | ogledi: 9.656 | odgovori: 3

Ker sem mlajša punca in bolj kot ne samouka v ustvarjanju dobrot mi seveda ni jasno kaj je jedilni škrob in kje ga lahko kupim...v kakšni embalaži je...namreč v enenm receptu za torto se ga uporabi 7 žlic za kremo...če je kdo tako prijazen da mi malo svetuje...namreč prvič se bom lotila speči sadno torto in si res želim da bi bila zelo dobra in sočna...obenenm pa prosim za čimbolj podroben opis kako se lotite okraševanja torte in kdaj...ali jo najprej premažete s krememi nato spnete s tortnim obodom in čez noč shladite in nato naslednji dan okrasite in kako...kakšne ideje???Namreč torto bi spekla za dedkov 70.roj.dan! Najlepša hvala vsem....:)

STASY

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

17. maj 2007 15:49

Jedilni škrob ti je npr. Gustin, Gusnel... Običajno so v trgovini zraven pudinkov, pecilnih praškov in ostalih pekovskih zadev. V kartonskih škatlicah cca. 10 x 16 cm. Pa dobro speči! PISTACIJA

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

17. maj 2007 15:52

no pa poglejmo .... Jedlini škorb se dobi v vsaki bolj založeni trgovini. Ponavadi je pakiran v manjši škatli od 20 dag. Ponavadi imajo v trgovini Gustin od Dr.oetkerja. Je neke vrste nadomestilo moke (v marsikaterem receptu se lahko škrob nadomesti z moko ali pudingom). Da bo torta sočna je najbolje da oblati namočiš s sokom od sadja katerega boš dala v torto. Kar pa zadeva okraševanje je pa odvisno. Če je krema bolj tekoča je fajn da daš prvo obod, pa jo nato filaš, in jo daš čez noč v hladilnik da se krema strdi, pa jo naslednji dan okrasiš. tuki pa še en recept, za pomoč. Torta je bila zelo sočna. Ker pa je bila krema čvrsta sm delala brez oboda in use skupaj z okrasitvijo končala u 3 urah. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10076 veliko sreče lp Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti