Sardele

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 17. maj 2007 14:18 | ogledi: 13.820 | odgovori: 7

Zelo rada imam sardele, bi pa jih rada enkrat spekla na žaru ne pa v ponvi. Sedaj pa imam problem, kako naj to naredim. Imam plinski žar z litoželezno ploskvijo in ne vem ali moram ploskev kaj naoljiti in potem dati sardele na zelo vroče, ali kako drugače. Zanima me tudi ali naj sardele očistimali ne. Sem enkrat na morju jedla sardele, ki sigurno niso bile očiščene, samo pekli so jih pa na gredeli(upam da sem prav napisala) in so bile super. Ne vem pa kakšne bodo neočiščene in pečene na plošči. Prosim če mi lahko zaupate vaše izkušnje.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. maj 2007 14:45

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. maj 2007 18:51

Vidim, da sem res pomagala s prejšnjo pošto...

 

Hotela sem reči, da sardele tudi mi včasih pečemo na plinskem žaru z litoželezno ploščo - naoljimo oboje, torej ploščo in tudi sardele premažemo z oljem. Ribe vedno očistim, če jih ni preveč, včasih tudi izluiščim kost in jih pečem v celem, kot fileje.

Seveda niso takšne,kot pečene na gradelah, sploh če je pod gradelo vinska trta ali storži za ogenj....

 

Morda pa naoljenesardele položiš v tiste posebne mrežice za peko rib na žaru (ki jih tudi naoljiš), za prvič morda ne bo narobe poskusit tako.

 

Mamamia

mamamia

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

17. maj 2007 18:53

Tudi mi pečemo sardele na litoželezni plošči ( včasih smo na rešetko ), sploh ni problema, so pa vedno očiščene, včasih sfiletirane (če dobim res sveže da gre kost kar sama ven:) Plošča mora biti segreta, ne preveč vroča, navadno da fant (to je njegovo področje) malo olja -samo nekaj kapljic, razen če so marinirane. Po naših izkušnjah se lepo spečejo na plošči, nikoli ne razpadejo. jutri je še en dan

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

18. maj 2007 7:52

Hvala vam za pojasnila. Torej jih bom očistila. Se že veselim, ko jih bom pekla, še bolj pa ko jih bom jedla. Renata Košir

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

18. maj 2007 9:44

Tudi mi redno pečemo sardele na plinskem žaru z litoželezno ploščo pa ti bodo morda tudi moji nasveti koristili. Čistim jih jaz in sicer to neprijetno opravilo precej poenostavim. Najprej cele sardele operem v vodi, saj se tako odstrani kar precej lusk, potem čistim preostale luske, odrežem glave, saj tako čas čiščenja skrajšam na polovico, nazadnje pa s prstom potegnem notranjost iz ribice (za to ne potrebuješ noža). Če si nadeneš rokavice iz lateksa, je čiščenje mnogo lažje. Sardelice še enkrat nahitro operem, odcedim, potem pa zložim na krpo in osušim, vsako čisto malo posolim (v trebuh) in predam žarmojstru - možu, ki jih zloži na precej vročo, naoljeno ploščo. Pečene so v cca 5-8 minutah, odvisno od velikosti. ddarinka

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

18. maj 2007 10:32

Če niso spucane so grenke. CARLY

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. maj 2007 12:44

Če so na sliki sardele, pri nam jih ne pečemo na žaru ( pa tudi drugače ne ). 

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti