Limonina pita jamie

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

tema odprta - 17. maj 2007 9:31 | ogledi: 11.806 | odgovori: 14

Prosim mojstrice za peko za pomoč! V eni od oddaj je Jamie Oliver delal limonino pito na naslednji način: spekel je krhko testo in ga ohladil v modelu. To ni problem, skrbi pa me krema: zmešal je 1 skodelico limoninega soka, 2 skodelici sladkorja, dodal 4 jajca + 4 rumenjake, stepal nad paro, potem pa v vročo kremo z metlico zamešal kar 350 g masla (!). Kremo je polil po testu in ohladil. Mene pa malo skrbi, če se taka krema sploh dovolj strdi? Njemu se sicer je, ampak....... Poleg tega bi količino masla nekoliko zmanjšala, saj se mi zdi res ogromno maščobe. Kaj mislite? Zelo rada imam limonine sladice, običajno delam tako pito, kjer se limonina krema peče, gor pa se namaže sneg, ampak zdaj bi rada poskusila nekaj novega. Hvala!

lenka

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

17. maj 2007 9:45

limonina krema se peče? Vilina jaz ti predlagam da poskusiš, če se ti zdi da je masla preveliko ga pa zmanšaj. Če se ti bo zdelo, da se krema noče strdila jo daj za nekaj časa v zmrzovalnik vmes nekajkrat premešaj. Še preden bo dovol trda jo namaži po testu. vida u.

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

17. maj 2007 9:48

aja, še vedno lahko rešiš kremo tako, da daš notri 3-4 liste želatine. vida u.

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

17. maj 2007 10:25

Jaz sem tudi delala pito iz citrusov po Jamievem receptu, ampak sem ga našla v njegovi knjigi, je malenkost drugačen: 3 jajca, 4 rumenjaki, 150 g sladkorja, 160ml soka citrusov, 160 g masla - ta količina masla je malo bolj prijazna. Bilo je prvič, da sem sploh delala kakšno kremo nad paro, je bila ful tekoča in me je skrbelo ali se bo strdila, pa se je potem v hladilniku, seveda pa mora pečeno testo imeti rob, da ne steče čez, ko ga vliješ notri. Je pa me okus razočaral, delala sem pito iz pomarančnega soka, okušala pa so se samo jajca. No, morda pa bi limone prišle bolj bo izraza. Takšna je moja izkušnja. Probaj vseeno! tigris

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

17. maj 2007 13:58

Hvala obema! Tigris, ta količina masla je res bolj "prijazna", bom kar ta recept vzela, ker me vseeno zanima, kakšen bo okus. Vida u., mogoče sem se napačno izrazila glede limonine kreme, ki se peče, bolj bi bilo prav, če bi rekla, da gre za limonin nadev-delam pa po receptu za limonino pito od (mislim, da) Pepine, ki se nahaja med recepti. lenka

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

19. jan 2014 13:23

Tema je sicer stara, ampak mogoče še bolje. V tem času je verjetno kdo že preizkusil in (iz)našel kakšen fajn recept za limonino (ali pomarančno) pito.

Za krhko testo me ne skrbi, imam en fajn recept zanj, ne vem pa, kakšen nadev bi bil ta pravi. Kar je receptov v bazi, dostikatera uporabnica toži, da je nadev gumijast, da se ne strdi ... Ravno temu bi se rada izognila. Prosim za pomoč.

In tudi ni treba, da je na vrhu beljakov sneg, ta mi po navadi joče. Ah, z njim pa še jaz.  

LP, Oaza

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. jan 2014 14:38

Joče, seveda joče! Ampak tisto so angelske solze!!!!!

lp

cervus

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

19. jan 2014 18:28

Ravno danes sem delala po meni najboljšem receptu in  mi je res uspelo. Za en okrogel model za pito potrebujem:

Testo:

1 jajce, 7 dag sladkorja, 14 dag masla, 21 dag moke zgnetem v krhko testo, zvaljam v krog, dam v model z peki papirjem in naredim rob. Z vilico prešpikam in dam pečt na 180 st. C za cca. 10 min. Medtem v kozico dam sok in lupino 3-eh limon, 150 g sladkorja kristal in 3 jajca. Z metlico razmešam in na ognju kuham toliko časa, da skoraj zavre. Pridno mešam z metlico. Ko je testo pečeno, prelijem kremo na testo in pečem še 35 minut pri 150 st. C. Ohladila sem v eni uri kar na balkonu in razrezala. S stepeno smetano je bilo božansko. Recept sem enkrat prepisala iz revije Jana. Ker mi je takrat uspel je sedaj v moji beležki.

Lp, Saša

Mir in dobro!

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

20. jan 2014 8:37

Venturini, se je lotim. Mi že prek ekrana diši. Hvala!

Elaphus, se pravi, da ob moji kuhi (peki) še angelci jočejo ...  

LP, Oaza

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. jan 2014 9:23

Ne ne .. angelske solze so ime ene podobne pite, ki ima na vrhu stepen in naknadno zapečen beljak, kjer so solzice sladkorja na vrhu celo zaželjene, po njih se imenuje cel recept.. zato se punce hecajo na foro angelskih solza.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. jan 2014 12:51

Venturini je napisal/a:

Ravno danes sem delala po meni najboljšem receptu in  mi je res uspelo. Za en okrogel model za pito potrebujem:

Testo:

1 jajce, 7 dag sladkorja, 14 dag masla, 21 dag moke zgnetem v krhko testo, zvaljam v krog, dam v model z peki papirjem in naredim rob. Z vilico prešpikam in dam pečt na 180 st. C za cca. 10 min. Medtem v kozico dam sok in lupino 3-eh limon, 150 g sladkorja kristal in 3 jajca. Z metlico razmešam in na ognju kuham toliko časa, da skoraj zavre. Pridno mešam z metlico. Ko je testo pečeno, prelijem kremo na testo in pečem še 35 minut pri 150 st. C. Ohladila sem v eni uri kar na balkonu in razrezala. S stepeno smetano je bilo božansko. Recept sem enkrat prepisala iz revije Jana. Ker mi je takrat uspel je sedaj v moji beležki.

Lp, Saša



Mir in dobro!

 

Hvala za recept, vsekakor ga bom preizkusila. Zanima pa me, če je treba testo pred pečenjem kaj obtežiti. To sem videla že večkrat, ponavadi ga obtežijo s suhim fižolom, ne vem pa, kdaj oz. v katerih primerih je obteževanje testa potrebno.

Hvala!

 

Lep dan

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti