Mlečna pasta

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 16. maj 2007 22:42 | ogledi: 3.542 | odgovori: 13

Pozdravljene,

nekje se je pisalo o t.i. mlečni pasti.

V soboto moram speči torto za našo šestletnico, ki me je z odgovorom na vprašanje, kakšno troto letos želi, spravila v precejšnjo zadrego. "Preseneti me," je rekla.

Imeli smo že kužka, sonček za oblaki, medvedka Puja s pujskom, pa barbie, pikapolonico in metulja... Zmeraj smo motive risali z obarvano smetano.

S ticino maso še nisem delala, tako da se bojim eksermentirat tik pred zdajci.

Me pa zanima, kako se na torto nariše motiv. Nekje sem na tem forumu zasledila nekaj, mislim, da se reče mlečna pasta? Govora je bilo tudi o načinu risanja enostavnih motivov na peki papir z masu skuhano iz sladkorja???

Prosim za pomoč!

tabina

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

17. maj 2007 10:01

Sem našla link, kjer je bilo govora o mlečni pasti, ne pa tudi recepta. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9372 Veri, ti si umetnica za mlečno pasto. Če še nisi "odšla v RIM", ali mi lahko napišeš recept? Še zmeraj pa bom hvaležna, če mi kdo najde debato o risanju motivov na torto! lp, tabina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. maj 2007 10:07

Ta debata je pri mnenjih za eno otroško torto, ki je pa žal ne najdem. Mogoče ti lahko pomaga kdo s pluskom. Če se ne motim, je opissano, kako z masleno kremo prerišeš motiv iz fotokopije na peki papir. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 17. maj 2007 10:08:26

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

17. maj 2007 18:36

Lahko tudi rišeš s tistim barvnim tubicam(mislim da so sladkorni dekor ali nekaj takega od Vrhnike)samo ,da jih daš v toplo vodo(tubico).Prvo si s čokolado narišeš potem, pa barvaš kot barvanko.

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

18. maj 2007 0:18

Rebecca, tole s stekleno podlago za sliko, da jo lahko vidiš pred zmrzovanjem je pa super ideja, ki jo bom vsekakor uporabila. Vseeno pa priporočam še obrobo iz maslene kreme kot pri malinovi torti. Pri načinu "ostrih robov", kot je opisan pri linku, se slika rada zlomi, ker jo težko napolniš do roba povsem enakomerno. No, vsaj po mojih izkušnjah. unicorn

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

18. maj 2007 9:58

Pozdravljene in hvala za vse posredovano. Tamala je bila navdušena nad narisanim - My little pony motiv sem izdelala kot je v opombah malinove torte. Žal nisem dobila ideje, kako dobiti barvo za črne obrobe, tako da so temno rjave; tudi obrobo sem naredila, tako da je cel motiv bolj okrogel in ni ostrih robov. Na srebrnem pladnju sem videla odsev in je res super. Sedaj meje le strah, kako bom zadevo spravila dol s papirja... Upam, da zadeva, ko je zmrznjena lepo odstopi... Drugo torto sem želela obleči v ticino maso. Za poizkušnjo... pa je nisem dobila v Sparu. Kje v MB se jo da dobiti? Barva se najbrže enako kot tale masa? LP tabina

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

18. maj 2007 14:16

Ponavadi lepo odstopi. Sploh ni tako težko, a ne? Objavi sliko, res prosim. Tičino masa pa se barva isto z jedilnimi barvami, mislim pa, da boš morala po njo v LJ - pekarno Vrhnika, kot tudi po črno barvo. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 18. maj 2007 14:17:33

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

18. maj 2007 17:41

Tičino maso imajo po novem tudi na Ptuju v trgovini Biga. Ne vem pa po koliko imajo pakirano.

Delajo pa samo do 15 ure.

 

Rebeka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. maj 2007 23:37

tabina, oprosti, ker sem že prepozna, ampak če ti za naslednjič kaj pomaga (ali pa kateri drugi), tu je recept za mlečno pasto: 250 g sladkorja v prahu 1 malo žličko olja 40 g mleka v prahu 1 jedilno žlico vode Sladkor, mleko v prahu in olje zmešamo in po kapljicah dodajamo vodo - masa ne sme biti premehka, rajši bolj trda in takoj jo je potrebno porabiti, nič pustiti počivati. Je pa rumenkaste barve, zaradi mleka v prahu pač. Jaz sem delala s posnetim mlekom v prahu, tistim od pomurskih mlekaren, se mi zdi. z mlečno pasto je narejena torta v obliki lista, na kateri sedi žabec. Z masleno kremo narejena slika super lepo odstopi iz peki papirja, brez skrbi! Jaz sem naredila tisto torto z žabcem z žogo na tak način. http://www.cakecentral.com/cake-decorating-photos-by-tor tole, evo: http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file Črno barvo dobiš samo s črnim barvilom, vsaj tisto pravo črno črno. Če nimaš, so pač obrobe temno rjave od kakava, pa tudi gre, čeprav ni isto... Jaz sem imela neznansko srečo, da mi jo je dala en lonček ena krasna prijazna članica kulinarike:) Še 100x hvala!!!! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti