Likalna preša

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 16. maj 2007 17:55 | ogledi: 3.493 | odgovori: 7

Brala sem prejšnje debate o likalnikih, vendar o prešah ni bilo kaj veliko govora. Zanima me, če je kdo presedlal s parnega likalnika s kotličkom na prešo in mnenje. Kaj je bolj elegantno za likanje?

LP, V.

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

16. maj 2007 18:42

Jaz imam oboje. Prešo uporabljam za likanje rjuh in česa bolj velikega, likalnik pa za obleke LP mina20

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

16. maj 2007 20:05

Jaz imam likalni valj Pfaff. Ena izmed najbolj pametnih zadev v gospodinjstvu. Na valj zlikam vse, tudi moško srajco ali žensko bluzo, le finiširam še z likalnikom, da rokavi nimajo robov, pa gube na hrbtu . Kar pa se tiče rjuh, brisač servetov, T-majic je zadeva ful ful fajn. Kepo sedim, se nič ne utrudim, hitro je gotovo. Prej ko sem likala samo na likalnik sem vedno imela kupe za likat, sedaj imam vse sproti zlikno. Hobotka

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

16. maj 2007 20:28

Hobotka, kako pa zlišas srajco na valj, jo daš noter rategnjeno ali "topelt"? Lp Joan Joan

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. maj 2007 22:15

Jaz imam prešo. Saj je fajn, ampak na skrivaj še vedno opazujem navadne likalnike. Ene stvari je lažje na navadni likalnik, jaz recimo hlače likam spodaj pri tašči. Ona ima Vorwerkov sistem, cena natanko ista kot moja Elna, hkrati pa bolj uporabna. Ne vem, se še nisem popolnoma navadila na Elno. Je fajn za kakšne rjuhe, plenice, majice, tudi srajce, robčka pa recimo ne znam nanjo zlikat (ker vedno nastanejo tisti robovi) Atina

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. maj 2007 10:04

Likalni valj mi ne pride v poštev, ker rabim likanje tudi za potrebe šivanja (kjer je potrebno razlikati tudi kakšne zelo drobne detalje). Glede na mnenje Atine, pa to tudi s prešo ne gre najbolje, kljub temu, da ima rokavnik... Ja, najbolje bi bilo imeti oboje, tako kot mina.

Hvala za vaša mnenja!

LP, V.

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

17. maj 2007 11:21

Ja JOan, jaz dam noter srajco raztegnjeno. Najprej zlikam sprednja dela, s tem da začnem s tršim delom ki je pod ovratnikom pa do rokava, vmes še dvakrat trikret malo dvignem valj, da se prilagodim valju. Na koncu likam zadnji del , nekako do oplečnika, nato pa z likalnikom in rokavnikom zlikam rokave, oplečnik, če so kje kake gube ... Meni je super , prej sem bila tako jezna na to likanje, da je bila groza, sedaj to opravim z levo roko Hobotka

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

18. maj 2007 10:25

Moja tašča jo ima pa se na nje samo prah nabira, edino rjuhe lika gor, ostalo pa vse z navadnim likalnikom. CARLY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti