Nujno pomoč pri peki velike kokoši

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

tema odprta - 16. maj 2007 13:53 | ogledi: 8.831 | odgovori: 10

ja, ena gospa mi je v zahvalo za neko uslugo podarila veliko domačo kokoš (4-5 kg), res je velika. z možem bi jo rada spoekla izpod peke - v saću, a ne pekla sva že v njemu, ne pa tako velike kokoši, niti piščanca.

zanima pa me:

- koliko časa naj jo pečem - je 2 uri dovolj? jo kaj obračam vmes?

- ali lahko dam spodaj kaj krompirja (večje kose)?

- kako jo naj obrnem - z nogami gor ali dol?

najbrž ji bom dodala le toliko olja, da bom namastila dno saća, ostalo pa vode!

boi to v redu!

hvala zta pomoč , res sze zakon!!!

p.s. kakršenkoli problem imam, vi resnično vedno pomagate - zlati ste!!!!

lep dan in hvala za odgovore

malček

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

16. maj 2007 14:13

Jaz se s tako veliko kuro še nisem obadala, pa vendar pri šunki velja 1 kg=1 ura. MOgoče probaš tako. Maščobe pa nikar ne dodajaj, ker mislim, da je teta kura sama po sebi dovolj mastna. Peci jo obrnjeno tako kot navadnega piščanca. Ne vem, če ti vse to kaj pomaga, jaz ti želim veliko uspeha pa javi kdo je zmagal. PA DOBRO PAPANJE nana1

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. maj 2007 16:41

Se spomnim moje babice, ki je večje (starejše) kokoši in peteline tudi vedno najprej malo prekuhala in potem spekla. Meso tako ni bilo žilavo, je bilo pa sočno...

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

17. maj 2007 6:45

Nič ne kuhaj,pod peko daj začinjeno na pol prerezano kokoš,star krompir lahko daš zraven na začetku,mlad pa proti sredini pečenja,pa tudi na kolobarje narezano čebulo,papriko,peteršilj...Pred pečenjem posodo rahlo namaži z maščobo,vode pa nikar ne dodajaj,še preveč je bo iz zelenjave in kure priteklo.Mislim,da bo kokoš po treh urah pečenja rahla kot puter,sicer pa jo je dobro vsake 30-40 minut obrniti in takrat vidiš če je meso rahlo.Temperatura mora biti visoka,ravno toliko,da se ne zažiga.Pišem ti za klasično peko,kjer polagaš žerjavico na pokrov.Z modeli,kjer pod peko tudi kuriš pa nimam prakse. ati zlati

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. maj 2007 9:32

Po moje, bi zdej že mogla bit pečena! ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. maj 2007 10:01

Imam vprašanje: ali imaš piščanca ( glede na velikost je najbrž petelinček), ali imaš kokoš( staro kuro)? Pri nas uporabljamo t.i. trn iz keramike, na katerega se nasadi piščenec ali obkuhana kokoš, vsa odvečna maščoba odteče, celo koža je hrustljava.

Take trne so pred kratkem prodajali v Intersparu, rjave barve.

Frina

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. maj 2007 15:12

Siba, tale ideja s pirovsko steklenico je pa precej genialna :)) lp, proxima

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

17. maj 2007 20:01

hvala za nasvet, ati zlati- ja, tudi drugi ste dobro svetovali (tisto z zgornjim linkom mi je bilo že na TV ful všeč) - imam pa KURO -MENDA STARO. hvala za vse nasvete, a tisti izpod peke je ta pravi in takšen sać tudi je! hvala in lp p.s. ežoj, ti si pa faca - drugo soboto bo (26.5.), za moj rojstni dan - če bo vreme dopuščalo! pridi probat!!! malček

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

28. maj 2007 20:54

ojla! pekla se je po nasvetu "ati zlati" -malo olja spodaj (aja, imela je 5,1 kg), vso mast sem ji porezala stran, potem pa krompir (mlad, prerezan le na 1/2),paradižnik, paprika, čebula česen, peteršilj (zeleni in koreninski del) - nasolila sem le kuro (en večer prej) in jo prerezala na pol! pekla se je 3 ure in 15 minut - dvakrat sva jo pogledala umes, a nič obračala! moja tašča je še tik pred peko rekla, da to ne bo vredu, ker se mora kura veš čas polivat (midva sva jo le odkrila in nazaj pokrila) in ne vem kaj še! bila je odlična, zelenjava še bolj - tašča pa je rekla, da tako mehkega belega kurjega mesa še ni jedla in da je odlična! - zanimivo pa je, da je bila koža zelooooo hrustljavo pečena! še enkrat hvala za nasvet..... ežoj, zdej je pa res ni več!!!!!!!! lep tih deževen večer vam želim malček

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

28. maj 2007 21:14

Mi za martinovo vsako leto pod peko pečemo gos, ki ima polne 4 kg. Gos je polnjena z nadevom. Čas pečenja je slabi 2 h. Nakje po dobri uri peko odkrijemo in gos obrnemo. Morda ti ta podatek kaj pomaga. Sicer pa.......... dober tek!!! PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti