Pirhi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. apr 2004 11:02

Lani sem jih kuhala v kavi bili so smešno rjavi. Pa dišali so po jutranji kavi.

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

1. apr 2004 11:12

Nekje sem prebrala, da se jejca lepo obarvajo, če jih kuhamo v malinovcu. Katja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. apr 2004 12:39

Pribor za belokranjske pisanice sem pred leti kupila v knjigarni MK torej natančneje pri Konzorciju. Po mojem pa zdaj to ni problem dobit kjerkoli. lp Vesna Milek Recko

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

1. apr 2004 13:20

Mislim, da je "problem" v količini čebulnih olupkov. Prvo leto, ko sem jih barvala s čebulnimi olupki, so bila jajčka čisto malo obarvana. Naslednje leto, sem dala poln pisker (celo leto sem zbirala olupke rdeče čebule), jajca in vode le toliko, da je pokrila jajca. Učinek: zelo intenzivna barva. Lp, Silva

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. apr 2004 18:27

Pri nas nikoli nimamo rdeče čebule, pač pa čisto navadno. Jajca pa so vedno lepo rjavkasto rdeča- Delam pa tako, kot je Silva napisala: veliko olupkov in malo vode. Lp Mimika

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. apr 2004 8:04

Morda še tole: v prilogi Nedeljca za ta teden je priloga Ideje. Tam je nekaj o malo drugačnih načinih načinih dekoracije pirkov. Meni je bila všeč ideja da že obarvan pirh (ali pa kuhana jajca kar naravne barve) prelepimo s koščki jajčne lupine, ki smo jo že prej obravali. Vključimo fantazijo in delamo poljuben mozaik. Sweetie

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

2. apr 2004 8:26

Sweetie, to je pa res super ideja-lepljenje lupine na lupino. Kakšno lepilo pa uporabiš UHO, ali je kakšna bolj naravna ideja. Mi bi to res probali, pa še cel dan bodo otroci zaposleni. HVala Tanja

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

2. apr 2004 8:41

Jaz sem jih lansko leto skuhala v Teranu, in so bila zelo zelo temno vijoličasta, ne vem, sem pričakovala svetlejša in bolj rdeča. Me prav čudi, ko nekatere pišete, da so bila svetla? Ali ste mogoče dodale vodo? Bom pa letos naredila iz jajc piščance, sem videla nekje na netu: pobarvaš jajce rumeno, potem pa iz oranžne das mase narediš kljunček, nogice, pa samo nakažeš kot perutničke. Nekatere pa so imele tudi "irokezo". Nalepiš na jajčko in pride res super figurica - vsaj na sliki. Bom poskusila. Mi je pa zanimiva tudi ta ideja, da jajce razbiješ in namočiš v močen čaj. Si predstavljam, kako pride lepo marmorirano jajce. Kakšna pa je lupina? lp Sporočilo je spremenil(a) Berni dne 02. apr 2004 08:42:09

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. apr 2004 11:47

Tanči, glede lepila je treba paziti, izberi kako neškodljivo (škrobno morda) moram še enkrat pogledati tisti članek kaj pravi na to temo. Odgovor kasneje. Sweetie

dng  

član od: 17.2.2004

sporočila: 21

2. apr 2004 12:01

ce kuhate jajca z rdecim zeljem, dobite modre pirhke darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti