Samoporjavitvene kreme

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 14. maj 2007 13:08 | ogledi: 5.985 | odgovori: 19

Ha, še ena nič gospodinjska tema, ampak mislim, da za ženske kar precej zanimiva.

Ali kaj uporabljate samoporjavitvene kreme in kakšne imate izkušnje - ste lisaste, obstojnost ...Kako delujejo na kožo, ali so škodljive ali ne nisem še nikjer zasledila.

Ali pa solarij????????

Hobotka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. maj 2007 13:25

Kremo sem uporabila samo dvakrat... mogoče so se od takrat že spremenila in so izboljšane, pa vseeno je verjetno še zdaj težko "nanesti" enakomeren ten, če prideš v stik z vodo še preden je proces "barvanja" končan, se seveda spere, oblačila se obarvajo rjavo, če si ne spereš rok res zelo zelo dobro, imaš roke kot bi imela po njih stopljeno čokolado, za nohti si moraš res zelo natančno očistiti, saj drugače izgledajo kot bi bili ZELOOOO umazani... pa res se grdo vidi, da imaš roko do zapestja rjavo, dlan pa je bela... Solarij imam doma in ga rada uporabljam.. seveda v mejah normale, da ne bom čez par let izgledala 20 let starejša kot v resnici sem ;) Vsekakor pri solariju traja malo dlje, da porjaviš.... je pa zagorelost veliko bolj obstojna in izredno enakomerna ;) Lep pozdrav! s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2007 13:33

Darling, v zmernih količinah sta solarij in avtobronzator dekletova velika prijatelja...... Najbolje je, da začneš s solarijem in potem tisto barvico, ki si jo tam dobila, po potrebi nadgradiš z avtobronzatorjem (če boš mazala na neposončeno kožo, boš ponesrečeno oranžne barve). Trik številka 2 je, da avtobronzator kombiniraš s kakšno fino kremo za telo, najboljše je, če pri tem uporabljaš kreme, ki temeljijo na kakavovem maslo. S tem porabiš manj avtobronzatorja naenkrat, pa lepše se vse skupaj nanaša (da ni ni flekov) in last but not least, koža nima vonja po betakarotenski osnovi (ker to je v vseh avtobronzatorjih). Po uporabi si seveda umiješ roke, v nasprotnem primeru boš imela rjave dlani.... (gre dol s pilingom, ki si mu dodala limonin sok, ampak ne delaj tega mnogokrat). Za roke in noge pa je sploh enostavno, če uporabljaš avtobronzator v spreju. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. maj 2007 13:33

Jaz imam pa srečo in na malo sonca hitro porjavim. V štirih tednih, kolikor sem praviloma na morju, se barva lepo naredi in potem začne moja temna polt zginevat tam nekje januarja. Tako da ne potrebujem ne solarija ne porjavitvenih krem. Blagor meni, ciganki...Mamamia mamamia

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

14. maj 2007 13:51

Kakšen piling naj uporabim pred kremo za porjavitev. Sem enkrat probala kremo pa sem bila flekasta nisem pa naredila pilinga. runo01

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. maj 2007 13:56

lani sem za eno poroko uporabila sprey od vichy-ja. se mi je zdel super, dobila sem ga v lekarni. Mateja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2007 14:05

Najboljši piling ti seveda naredi kozmetičarka (za obraz in telo). Če se nameravaš tega lotiti v lastni režiji, je pa edina varianta, da vzameš kakšnega na solni bazi (piling iz produktov iz mrtvega morja) ali pa kakšnega, ki ima zmlete pečke - solni je boljši. S tem si premažeš celo telo in v tej odpravi se malce na toplem zadržujeješ (na domačem vrtu) - kakšno urico v senci (ali pa pol ure, če se boš vmes zavila v alu folijo - tisto, ki jo imajo alpinisti za pokrivanje). Medtem bo potenje naredilo svoje in odmrla koža se bo "odlepila". Od tu naprej pod tuš, dokler ne gre odmrla koža dokončno dol (kar se itak čuti). Potem pa na mokro kožo najprej stabiliziraš (najbolje, da kaneš nekaj kapljic kakega bolj poceni tonika na okončine in trup), potem čez še otroško olje in šele nato s frotirko čez, In čez 12-24 ur avtobronzator. Vendelina jr.

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

14. maj 2007 14:11

Hvala Vendelina,ko bom imela malo več časa se bom tega lotila.Kje pa kupim te pilinge. runo01

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. maj 2007 14:51

Najboljši piling je depilacija nog ali rok z voskom. Če ni potrebe po tem pač narediš tako kot je napisala Vendelina. Kar pa se tiče krem, sem se lani po pomoti mazala z mlekom za porjavitev DAVE. Mislila sem, da je navadno mleko za telo. Potem pa sem se sama sebi čudila, od česa imam tako lepe rjave noge. Za rahlejšo porjavitev priporočam! LP K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti