Kaj dati čez ploščice v kuhinji?

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

tema odprta - 13. maj 2007 22:51 | ogledi: 9.111 | odgovori: 10

Pozdravljeni .

Rabim pomoč. Ker se mislimo čez čas seliti bomo zaenkrat samo renovirali staro kuhinjo in iščemo rešitev kaj položiti čez stare ploščice. Ne bi jih radi razbijali, so pa že tako out da bi jih srčno rada zamenjala.

Hvala vsem že vnaprej za kakšno pametno idejo.

Papa

simonkaaa

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

13. maj 2007 22:53

čez lahko daš nove ploščice... lp veverica cak

simonkaaa  

član od: 13.5.2007

sporočila: 40

13. maj 2007 23:01

Veverica super ideja . Pa misliš, da ne bo potem preveč debeli zid oziroma vse preveč od stene. Ne vem če sem se prav izrazila, pa upam, da boš razumela. simonkaaa

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

13. maj 2007 23:04

Aja, kaj pa vem. Sem mislila na talne ploščice... Za stenske pa je najbrž bolj delikatno kakšna je podlaga, da ne bi potem vsega skupaj dol potrgalo.

Ja, ja razumem, ampak po mojem s samo debelino ne bi smelo biti problemov, kolikor si sama predstavljam (laično), je to verjetno max. kakšen dodaten centimeter...

lp veverica cak

SIMBA  

član od: 3.5.2007

sporočila: 1

14. maj 2007 0:40

Videl sem že, da so imeli topli pod, podolit ali pa pluto. Pluta se sicer težko čisti. Če ni lakirana dovolj. Je pa vprašanje koliko je vse skupaj požarno varno. Keramika je vsekakor najboljša rešitev, tudi če je povrh, lepo se zaključi robove le, da se lepo čisti. SIMBA

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

14. maj 2007 4:10

najhitreje pa je,če nalepite na ploščice stensko oblogo,ploščice predhodno razmastite ,stensko oblogo pa gor zalepite z silikonom. seveda,si morate potem omisliti tudi enako delovno ploščo,da se vam ne bosta vzorca tepla. lp nicol

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. maj 2007 6:00

Ali pa takšno oblogo, kot je kuhinjski pult, samo da je tanjša. Na ploščice pa se prišraufa. Kyara

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

14. maj 2007 9:05

Svetovala bi ti enako kot Kyara, pa tudi to, da jo čez ploščice prišraufaš, nikakor ne lepiš(še zlasti ne s silikonom). Tako je nam naredil mizar, ko je montiral novo kuhinjo. Potem smo se pa selili in ko smo želeli snet ploščo s keramičnih ploščic, je zraven odpadla večina ploščic pa še en del stene... Tako da, dobor premisli... Lep pozdrav, helenag

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

14. maj 2007 11:32

odvisno kje maš ploščice, je sedaj moderno, da daš lepo barvano steklo  - ogledalo (temne barve, ali pa zelenkaste) ...moj svak je steklar in je tudi meni dal, nad štedilnikom in ko vse lepo pošpricam, ogledalo spucam z čistilom za okna...res pa da imaš še nekaj več za čistit, samo se splača, pa še gledaš se pelican

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

14. maj 2007 13:11

Hojla! obarvano steklo je zakon,jaz sem zelo zadovoljna-nimam problemov s čiščenjem "fug",in tudi super se površina očisti-zakon.Ker smo lani adaptirali kuhinjo so mi znane dileme kako se odločiti.Žal mi je samo da se nisem odločila za plastično pomivalno korito.Da o pravilni odločitvi o nakupu indukcijske plošče sploh ne govorim.Če se boš odločala za kuhinjo v beli barvi tako kot jaz boš lahko s steklom popestrila kuhinjo. Želim ti veliko veselja z novo kuhinjo! mijamarija

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

14. maj 2007 14:51

Lani junija smo tudi mi renovirali kuhinjo in sama sem imela željo po novih ploščicah.Rečeno storjeno .Keramičar nam jih je zalepil kar na stare.Za lepljenje ploščic na ploščice pa se dobi posebno lepilo.Meni osebno je sedaj zelo všeč in ne pride predebelo, tam ko je rob se pa da takšna okrasna letvica ki vse skupaj polepša . Bogomira

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti