Vrtni polži

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

12. maj 2007 19:23

Prej, ko sem nabirala solato, ki je brez kakršnihkoli obgrizov, sem razmišljala kako to, da pri meni ni škodljivcev in posvetilo se mi je. Lani je hčerka v 4. razredu delala plakat o veliki rdeči mravlji. Takrat sem se naučila, kako koristna so ta bitja, saj pojedo ogromno žuželk, jajčec in podobnega. V Italiji je zaradi množičnega škropljenja povsem izumrla, šele potem so videli kako koristne so in začeli so jih uvažati od nas. Jaz imam pa res ogromno raznih mravelj, mravljišča imajo v travi poleg in ko kosim s koso kar malo pazim da jih ne poderem preveč. Torej pustite mravljam, da bodo živele na vaših vrtovih in imeli boste mir pred vsemi škodljivci. Jaz resnično nimam nobenih problemov s škodljivci, edino fižol kakšno leto poškropim če je res zelo napaden, drugače če je bolj malo uši jih kar pustim, da so hrana pikapolonicam. Letos niti bolhačev ni na flancah. Če boste nabrane polže dali v vodo bodo po moje tudi poginili, ne jih dajat v slano vodo, da se ne bodo preveč matral. ann

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

12. maj 2007 20:25

Pri meni na vrtu niti mravlje ne pomagajo, pa jih imam tudi veliko... Marna

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

13. maj 2007 17:54

Več let sem imela probleme s polži. Potem sem enkrat prebrala v nekem časopisu, da pomaga, če zdrobiš jajčne lupine (ne preveč grobo in ne preveč fino) in jih posuješ po gredici.  Lupine se primejo na povževo sluznico in jo izsušijo. pred dvemi leti sem to sprobala. Čez zimo sem pridno zbirala lupine, jih sušila in drobila. Spomladi sem jin nasula na gredico. Sedaj polžev nimam več.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. maj 2007 19:40

dj, ali zadeva deluje samo pri ta velikih, ali tudi pri tistih malih solatnih polžih??

Cila

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

14. maj 2007 11:14

Pozdravljene! Čez vikend sem dobila informacijo, da zelena galica uspešno uničuje polže. Baje ni niti škodljiva. Ima katera izkušnje s tem? Danes polži počivajo, ker je toplo, zato dajte tudi vi! mestnac2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. maj 2007 11:49

Polži počivajo, kadar je suho, ne kadar je toplo................. rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. maj 2007 16:15

A je katera preizkusila recept iz linka, ki ga je navedla ksenijako     Cila

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. maj 2007 13:51

Tako, polžev sem se kolikor toliko uspešno rešila, sedaj pa imam probleme z mičkenimi hroščki z rumenimi lisami, ki so mi napadli rukolo, tako da je čisto luknjičasta. Kaj pa sedaj s tem? Pa je takšna luknjičasta rukola tudi užitna? LP katjushka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

24. maj 2007 14:23

Takšna rukola je povsem užitna, napadli pa so jo bolhači (ki radi napadejo tudi mlade rastlinice kapusnic). Do neke mere pomaga pokrivanje s kopreno. Verjetno obstaja v trgovinah tudi kaj strupenega, kar jih pomori, a o tem vedo verjetno več povedat kar v kakšni vrtnarski trgovini. Kozmeja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. maj 2007 14:35

V Kaliji imajo veliko izbiro zadev, s katerimi si lahko pomagaš. Od manj strupenih stvari, do zelo strupenih. Meni so ponujali nekaj s 14. dnevno karenco, pa me je kar streslo. Okusa naluknjana rukola nima čisto nič drugačnega, zato se jaz na tvojem mestu ne bi obremenjevala z luknjicami. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti