Vrtni polži

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

11. maj 2007 10:11

Ja, Valči - to je ta Ferramol, o katerem sem pisala tudi jaz. Marna

vekii  

član od: 22.11.2006

sporočila: 32

11. maj 2007 10:44

OJ MOJ OČE NAMESTO SOLI IN APNA POSUJE ZDROBLJENE LUPINICE OD JAJC, KAJTI TE SE PRILEPIJO POLŽU NA "PODPLAT" KAR POMENI, DA SE NE MORE VEČ PREMIKATI IN TI OLAJSA DELO DA JIH POBEREŠ. UPAM DA TI BO TO POMAGALO LP vekii

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

11. maj 2007 10:44

lahko pa okoli vrta posuješ žaganje. Ksenija :)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. maj 2007 10:47

Problem bi bil lahko, če imaš morda že tako ali tako preveč alkalno zemljo, drugače mislim, da ne bi smelo škoditi. Domnevam, da je tudi z živim apnom treba po vsakem dežju na novo potresti, potem bi se ga že kar nekaj nabralo. Morda bi zadostovalo, če potresaš samo malo širši pas okrog in okrog vrta. 

Čistega kalcita ne poznam in ti tu ne morem nič pomagati.

Pripis: če je to samo zmleta apnena naravna skala, ne bo nič pomagalo, če pa piše, da je iz žganega kamenja, potem je to samo drugačno ime na živo apno.

Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. maj 2007 10:52:53

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. maj 2007 12:11

Pri nas rdečnim polžem, menda se imenujejo "španski polži", rečemo indijanci. Moja mama jih odstranuje zdodaj zjutraj, z s starinskim orodjem, ki se imenuje "otka". Polži se zbirajo čez dan v cenci, pod deskami, kjer jih lahko najti.Polža fizično uniči. Ob misli, da bi polža posipali s soljo ali kakim drugim sredstvo, ga zadušili ali živega skuhali, mi gredo lasje pokonci in je to vendarle human način, če je sploh akakop odstranjevanje živali humano.

Polže naj bi odganjal vonj po rastlini kapucinki, sadike ravnokar prodajajo.

Pred dvema letoma so na poopališču do konca požri polži hiškarji - tagetese in aranžma iz marjetic na grobu moje tete. Tisti trenutek sem kupila mesarol in ga posula okrog, cevtličarka pa mi je zagotovila, da polži obožujejo marejetice in tagetese, kar do takrat nisem vedela.

Po nekem deževju sem na pokopališču zalivala in sem takrat  videla orgromno količino polžev s hiškami, ki so čakali na pohod na zelenici med pipo in grmičevjem. Naš grob je le 3 metre stran. Sem si mislila : "Uzalud vam trud, svirači ...".

 

Glede na količino jajčec in njihovo hitro razmoževanje je odstranitev vsakega primerka velik prispevek. Moja mama je uspela motivirati tudi druge sosede, ki jo posnemajo, naredili pa so si lastne otke.

Otka je orodje za čiščenje pluga. NA ročaj je nameščeno približno 5 cm široko rezilo..

Frina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. maj 2007 14:23

Žaaaabiceee, predvsem krastaaaačiceeee, kje steeeeee??? Čaka vas gostiiiijaaaa!

 

 

LP

P.s. kak ježek je tudi nadvse prisrčno vabljen!

cervus Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 11. maj 2007 14:24:24

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

11. maj 2007 18:54

VEČER je ---> ne pozabite it polže pobrat! Marna Sporočilo je spremenil(a) Marna dne 11. maj 2007 18:55:02

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

11. maj 2007 20:30

Ja, Marna res je tudi jaz sem mislila na FERAMOL. Odpade nagravžno pobiranje. Vsaj meni je to bilo ogabno opravilo. lep pozdrav valči

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. maj 2007 21:58

Danes kupila ferramol in ga že natresla...sedaj bomo pa videli kdo bo koga. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti