Sočno pecivo

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

tema odprta - 10. maj 2007 12:42 | ogledi: 4.336 | odgovori: 10

Zdravo,

spet bi vas prosila za nasvet. Zanima me katera peciva, ki jih pečete so takšna sočna. Npr. s skuto ali jabolki oz. katerim drugim sadjem, orehi ipd. Pa da ni to sladica, ampak lahko to razrežeš na koščke in serviraš skupaj z ostalimi piškoti.

Lahko bi šla v bistvu brskat po bazi, ampak me zanima kateri recepti vam pridejo prvi na misel in da so všeč vam in gostom.

lp,

tasau

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

10. maj 2007 13:21

Meni (in tudi preizkuševalcem:) je bil zelo všeč Jelka biskvit. V bazi je shranjen mislim da pod "Sočen Jelka biskvit". Skratka - spečeš biskvit s kakavom, ga prerežeš na pol in eno polovico namažeš z marelično marmelado (za dodatno sočnost jaz dodam marmeladi še malo vode, lahko tudi sok, da se bolj vpije vse skup) , drugo polovico pa namažeš s kislo smetano. Ja vem, čudna kombinacija, ampak obnese se super. Obliješ s čokolado in pustiš čez noč, da res postane sočno. Scorpy

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. maj 2007 13:46

Scorpy, pa še mene si razsvetlila, kako se reče moji "Babičini dobroti", ki jo vedno delam s kakavom. Gre za isti oljni biskvit, pri čemer je za 20 dag moke dovolj pol pecilnega praška (kot v Babičini dobroti). Pa še link: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5258 teta torta

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

10. maj 2007 13:58

Ja, res je super zadeva. In če teta torta reče, da je dovolj pol pecilnega praška, bo to držalo kot pribito Aja, pa če komu ni všeč olje v pecivu... smo pred kratkim pisali o tem, da se dobi tudi olje z okusom po maslu. LP Scorpy

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

10. maj 2007 19:22

Hvala, vam. Nobenega od vaših predlogov še nisem preizkusila do sedaj. Tako, da se kar ne morem odločiti s katerim začeti :) lp tasau

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. maj 2007 19:38

Žrebaj! Al pa na ono: An ban pet podgan,........... rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti