- sodnik za prekrške- postopek proti mladoletnici

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

tema odprta - 9. maj 2007 19:41 | ogledi: 6.213 | odgovori: 18

OJOJ...danes sem dobila priporočeno pošto....Okrajno sodišče v LJ Oddelek za prekrške...

Takoj sem pomislila, da me je nekjel ujel radar...slikica položnica....vendar NE!

Dobila sem vabilo , na sodišče, kot zakonita zastopnica svoje hčerke, ki je bila v času kriminalnega dejanja mladoletna!

In kakšno je kriminalno dejanje....

Prepisano: nn je prečkala vozišče Slovenske ceste.....izven prehoda za pešce, ki je bil oddaljen manj kot 100m od mesta prečkanja. Imenovana je prečkala vozišče Slovenske c. približno 35 m od prehoda za pešce, ki stoji v križišču Slovenske c. in Cankarjeve c. . Smerni vozišči sta na tem delu ločeni z dvema neprekinjenima črtama.

OK razumem, je tekla čez cesto, pač je lovila avtobus, ker mora prestopati...vem , da ni prav,

ampak...vse skupaj tako grozno piše. Ko je takrat prišla domov, mi je povedala, da jo je ustavil policaj, jo legetimiral in zapisal..........

mi smo že to vse pozabili...datum dogodka je 27. 01. 2006 . ??????

A to ne zastara po določenem času?

Sedaj pa ne vem...vmes je hči postala že polnoletna, še več kmalu bo 19 let????? A moram vseeno na sodišče ali gre sama?

Pojma nimam kako in kaj sedaj.

Mi lahko kaj svetujete in pomagate?

Petra 1

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

9. maj 2007 20:44

Mislim, da prekrški zastarajo po dveh letih, če ni nobenih ugovorov, vem pa ne zagotovo. Ti svetujem, da pojdi z njo, čeprav se bo zaradi "kriminalne preteklosti" najverjetneje zagovarjala sama. Čeprav menim da je to oslarija. Je pa moja prijateljica imela tako izkušnjo, samo da je bila polnoletna. Je pač dobila položnico - V DOGLEDNEM ČASU - JO PLAČALA IN STVAR JE BILA UREJENA. Nič panike, ena od vaju bo najverjetneje plačala kazen, to je to. juicy

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

9. maj 2007 22:11

no, pa poslušali bosta pridigo o odgovornosti v prometu... že dve moji sošolki sta morali (skupaj s starši) k sodniku za prekrške, ker sta vozili po kolesarski progi v napačno stran (pač na drugi strani ceste ni bilo kolesarske steze). mislim, da nista dobili denarne kazni, sam oblubit sta mogli, da ne bosta več, da se zavedata,d a je to narobe in nevarno, itd.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. maj 2007 5:18

Seveda ne bo dobila denarne kazni, saj je bila v času, ko je storila prekršek še mladoletna. Ne morejo terjati, niti ji nimajo od kje vzeti. Ko sem bila mladoletna sem delala v nočnem lokalu, kamor so pogosto poklicali policijo, le- ti so me skoraj vsak vikend popisali (ker sem vinjenim in mladoletnim točila alkohol- ja kaj pa bi, saj drugače nebi nihče hotel več hoditi k nam) in po koncu vsakega vikenda sem morala s starši k sodniku za prekrške. Mami in ati sta že kar penila, ampak vedno je šel eden od njiju z menoj. Tam sem morala potem razložiti kaj je bilo in kimati in obljubljati, da se to ne bo več zgodilo (ja seveda . ) In to je to. Vsak teden eno in isto. Teh sodnikov za prekrške sem imela kar zajeten kup- in plačala nisem (takrat še) niti tolarja. Lep dan in veliko se smejte

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

10. maj 2007 8:36

hmm...Simona84, hčerka je naredila prekršek, ko je bila še mladoletna, takrat pa so bili za njo odgovorni starši in če se ne motim, tudi kazen potem plačajo starši, a ni tako? Petra, pri sodniku ne bit preveč bojno razpoloženi, lepa beseda lepo mesto najde;) Je pa bedarija, se načeloma strinjam. Saj tega nočeš slišat, samo: če ne bi nobenega kaznovali, bi vsi delali take prekrške. Je pa res, da bi lahko naši policisti bili pozorni tudi na kakšne večje prekrške, če že manjše tako hudo sankcionirajo!! Moj fant je pred kratkim dobil kazen, ker je prevozil prekinjeno črto - policist je rekel, da so jih poslali na teren zgolj zato, da čekirajo to - kdo prevozi črto, ker naj se bi vozilo po sredini voznega pasu. Lahko se seveda pritožiš, da je bila na cesti mačka itd... in celo dobiš case, samo a se ti splača? hehe, tako naši policisti... Scorpy

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. maj 2007 9:09

Hvala vam za odgovore, - sem tako imela namen iti z njo, sej mame smo tako mame dokler nas ne položijo v zemljico.... Želela sem še slišati vaše izkušnje oz nasvete. lep dan Petra 1

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

10. maj 2007 12:09

Petra, pozorna bodi na to, da gresta na tisto sodišče, ki je v pristojnosti tvojega stalnega bivališča.

Pri nas je bilo tako. Sestra (mladoletna) je naredila prekršek v Ljubljani, bila je klicana k sodniku za prekrške v Ljubljano. Ker naš kraj, spada pod upravno enoto Vrhnika, zato tudi pod tamkajšnje sodišče za prekrške, ni dobila nobene kazni, saj je sodnica, ki je vodila postopek, na obravnavi ugotovila, da bi moral policist prijavo oddat na Vrhniko in ne v Ljubljano. Tako je odnesla 'celo kožo'.

marelica

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

10. maj 2007 21:14

Mi smo Ljubljana.....pa kakorkoli obrneš.......bova šle in se bova smilile ena drugi in sodnici. Sej policaji ne pošljejo kr vsacga k sodniku...boh ved kaj mu je jezikala nazaj, da jo kaznuje na tak način, taka je.....no ja bomo že videli kaj bo, ko sem ji povedala je rekla LOL...A kdo ve kaj to pomeni??? Ma ne vem če je mene pubrteta tako dolgo metala... Lahko noč Petra 1

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. maj 2007 1:57

Petra, tale link ti bo verjetno v pomoc, da najdes LOL in se kaj drugega. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9986 Zelim vama veliko srece, je pa lepo da priznas, da je tvoja hci mogoce!!! gospodu policaju jezikala nazaj. Veliko stevilo modernih starsev svoje otroke do onemoglosti brani, pa ce imajo ali pa tudi nimajo prav. Se enkrat srecno Jerneja USA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2007 9:34

Petra 1 za take stvari se uporabi odvetnika. Odvetnikov je ogromno in gotovo boste koga našli. Nima smisla tule med kuhalnicami na dolgo in široko ponavljati raznoraznih izkušenj, pa o dveh letih zastaranja, pa da se bo vse že uredilo....Vsaka taka zadeva zahteva strokovno presojo in profesionalno zastopanje. Honorar za odvetnika pa lepo odtrgaj punci od žepnine. Se bo s pospeškom naučila koncepta odgovornosti za svoja dejanja in prevzemanja odgovornosti tudi nad tem, da se včasih človek znajde ob nepravem času na nepravem mestu. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. maj 2007 10:50

PA saj je dekle naredilo PREKRŠEK (če ga je) in ne KAZNIVEGA DEJANJA; prej bi jo klicali k sodniku za prekrške, ker pa ti zdaj sodijo pod okrajna sodišča, te pač kličejo tja.

 

Petra, punca se naj mirno zagovarja, bo že našla razlog, zakaj se ji je mudilo...saj pa na sodiščih niso zmaji, s pravim pristopom znajo biti tudi polni razumevanja. Tudi tu velja: lepa beseda lepo mesto najde. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti